Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: спортни пружини за алфа 156

  1. #1
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default спортни пружини за алфа 156

    здравеите на всички аз сам един нов и горд собственик на италианската страст алфа ромео!колата е тази от подписа!имам един вапрос относно спортни пружини и ако да от каде мога да си взема?колата я имам от декември сменил сам носачи долни лампда и амортисьори предни до тук 6000км и мн хубави моменти с нея! :P
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  2. #2

    Default

    Здрасти колега,

    точно днеска си сменях мойте амортисьори и пружини. И аз бях със спортни, но сложих нормалните. Смяната я направи Румен в клубния сервиз. Пружините са си перфектни, така че ако те интересува се обаждай. Можеш да ми пишеш тук или да ми се обадиш на 0886067009.
    Alfa 156 Sportwagon

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bankq St.Stambolov
    Posts
    84

    Default

    6е станат ли на 155
    AlFa RoMeO 155 1.8 twin spark 16v

  4. #4
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    6е станат ли на 155
    Нестават колега
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bankq St.Stambolov
    Posts
    84

    Default

    ем ни6то са голям прас нема да се ядосваме за глупости
    AlFa RoMeO 155 1.8 twin spark 16v

  6. #6
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    мерси колега ми даи няква информация за цената и с колко по ниска стажа колата ако ми хареса офертата сас сигурност ште те отаржа от пружините
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  7. #7
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    сори малко за грещшките ма мн барзах да пиша
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  8. #8

    Default

    Ами за цената наистина в момента не мога да ти кажа защото нямам представа колко струват, но Румен ми каза че са доста скъпи. Аз ще ти ги дам на доста по ниска цена от колкото струват реално, да кажем около 50 %, но за това ще се разберем може и по малко да е Иначе те са с около 10-11 см но къси от нормалните, но за тях ти трябват и съответните амортисьори. Ако има още нещо пиши или направо се обаждай.
    Alfa 156 Sportwagon

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София / Кюстендил
    Posts
    417

    Default

    Quote Originally Posted by borisko
    Иначе те са с около 10-11 см но къси от нормалните
    Тука нещо май си в грешка? Тва не е реално, май
    156 V6 turbo

  10. #10

    Default

    Е не залагам кило кръв, но ми се върти че нещо такова ми каза Румен. Аз признавам, че не съм много наясно, но като си гледам колата разликата е много голяма и даже и да се бъркам не съм много далече от истината.
    Alfa 156 Sportwagon

  11. #11
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    и сега последно трябва ли задалжително да сменям и амотесьорите щото както разбрахте предните 2 са чисто ножи нямат и 2000 км а задните са супер или само с пружините става!не ги разбирам мн работите но колата ми в завоите не е от наи стабилните и при рязко спиране има леко заклащане!иаче сам обиколил жсички жазможни стендове дори на вибро стенд ходих и колта ми все била прифектна ма на мен не ми харесва мн висока бре!като я сложа до някоя друга моита мяза на някои трактор!за тжа колего които сте запознати даите малко инфо мерси на всички предварително!а ти borisko неква цена измисли ли???
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София / Кюстендил
    Posts
    417

    Default

    Нека колегата да качи некоя снимка да ги видя, щото аз за пръв път чувам за пружина 11см по-къса от нормалната, то колата с тях трябва да опира в земята
    156 V6 turbo

  13. #13
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    11см колега вземи една линиика и виж колко са 11см и тогава сам прецени Аз доколкото знам спортните пружини смъкват колата в два варианта 35мм и 40мм за който несе сеща това са (3.5см и 4см) поне каталозите който разгледах бяха само с такива размери други нямаше
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  14. #14

    Default

    Изпуснал съм една доста важна подробност, мойта кола е 156 Sportwagon(май има значение). Колата още като си я зех от Германия си беше със спортните пружини и амотесьори. Сега тука ги смених и разликата е наистина много голяма. Знам колко са 10 см и за това продължавам да твърдя че разликата е горе долу толкова. Снимки за съжаление нямам на колата преди смяната. Иначе при смяната не можеш да минеш само с пружините, при мен и амотесьорите бяха по къси.
    Alfa 156 Sportwagon

  15. #15

    Default

    Ходих да погледна колата и след малко примитивно мерене сам се убедих че сум наговорил глупости тука за което се извинявам. Просто колата ми беше много ниска и може би след смяната просто ми се вижда повече, но излиза че колата е с около 5-6 см по висока. Щом колегата казва че по каталозите излиза така може и да е прав при мен може би и самите амотесьори са указали роля за допълнителното повдигане на колата. Аз много не разбирам и като гледам отстрани на око ми се струваше по-голяма разликата.
    Alfa 156 Sportwagon

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •