Results 1 to 14 of 14

Thread: дебитомер 2.4 jtd

  1. #1
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default дебитомер 2.4 jtd

    ...вече с двама колеги коментирахме следният въпрос: Дебитомера / говорим да дизеловата версия.../ има ли условно казано "плавно износване" което да влияе на работата на компа,респ на колата, или функционалността му е в режим "да-не"...в смисъл или работи,или - не; в този аспект...чувам казуси , че плавното му износване или замърсяване, примерно ограничава максималната скорост на колата от двеста и нещо..на към 180-190....и други подобни влияния...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  2. #2
    Запален алфист jimmyfloyd's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София , кв. Редута
    Posts
    223

    Default

    намалява и ускорението на 3,3 и500 оборота светва че не достига достатъчно въздух и вместо да стигнеш максималния въртящ момент на 4 4 и 200 колата започва да намаля и те задължава да смениш предавката....гадна рабора... по добре си купи нов
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '99

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by jimmyfloyd
    ...и вместо да стигнеш максималния въртящ момент на 4 4 и 200 колата започва да намаля и те задължава да смениш предавката....гадна рабора... по добре си купи нов
    За макс мощност говориш явно
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4
    Запален алфист jimmyfloyd's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София , кв. Редута
    Posts
    223

    Default

    да но се усеща много дори да не си настъпил до дупка....зависи дали си и свикнал.дано съм помогнал нещо.успех
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '99

  5. #5
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by jimmyfloyd
    намалява и ускорението на 3,3 и500 оборота светва че не достига достатъчно въздух и вместо да стигнеш максималния въртящ момент на 4 4 и 200 колата започва да намаля и те задължава да смениш предавката....гадна рабора... по добре си купи нов
    ...за това не писах..всъщност точно така е-моята вдига обороти мах до 3800-3900....но пък дотам си е убиец, и никакви индикации на чек-а нямам....утре ми идва нов дебитомер...да видим...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  6. #6
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by jimmyfloyd
    ...и вместо да стигнеш максималния въртящ момент на 4 4 и 200 колата започва да намаля и те задължава да смениш предавката....гадна рабора... по добре си купи нов
    За макс мощност говориш явно
    ...именно за мах мощност иде реч...щом не може да си приближи максималната скорост - тя вдига до 180 км/ч но пък дотам,както горе споменах - си е с яко ускорение, и без индикации...???
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  7. #7
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    ...колегата Новачев / с който вчера имах удоволствието да се запозная...Варна и Бургас сме близо/... ми сподели ,че замърсяването на дебитомера пречело/не че се съмнявам/...и се отразявало и на макс.скорост/както е и при мен/...при него,след почистване с някакъв почистващ спрей,който имал пълно изпаряване ...му се оправила колата и започнала да вдига повече от 180 ....т.е. към максималната конструктивна скоростттттт/да се уточня,че коментариите ми за максимална скорост не са щото съм и кой знае къв фен/....
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  8. #8
    Запален алфист jimmyfloyd's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София , кв. Редута
    Posts
    223

    Default

    трябва да ти светва помпана на таблото по добре нов да нямаш разправии
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '99

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default re

    а при мен да споделя когато е по хладно времето,ми свети индикация инйектор на таблото,когато сега е по-топло,нищо не ми свети,и колата си върви идеално(супер си ускорява).а когато свети е тромава.бил сум на 3-диагностики преди когато инйектора си светеше постоянно,и ми показваxа че имам повече въздуx,замерваxа и дебитомера и показваше постоянна стоиност.но сега още веднуй казвам топло е колата върви супер и нищо не свети.
    156 2,4jtd

  10. #10
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by jimmyfloyd
    трябва да ти светва помпана на таблото по добре нов да нямаш разправии
    Лампата свети ако дебитомера е свършил изцяло ако е замърсен не е задължително да свети. Значи дебитомера се монтира в смукателния тракт и представлява съпротивление под формата на горещ слой, който се загрява с контролиран от ЕКУ- то електрически ток така че да поддържа постоянна температура. Преминаващия покрай него въздух пропорционално на количеството си. Промяната на тока необходим за поддържане на постоянна температура, се превръща в напрежение и се подава към ЕКУ-то като сигнал за количеството въздух към двигателя.
    И сега ако нагорещения слой е замърсен (ако видите сензора на мръсен дебитомер няма и помен от металния блясък) пречи на охлаждането на нагорещения слой и така дебитомера отчита че количеството въздух което постъпва е по малко от реалното от там Екуто си мисли че в двигателя постъпва по малко въздух прави си изчисленията и пуска по малко гориво следователно двигателя не развива максималната си мощност.
    Но като се почисти дебитомер не означава че колата ще литне може да има други проблеми трябва и да се замери температурния датчик който отчита температурата на постъпващия въздух в двигателя дали измерва правилно.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default hi

    къде се намира колега този датчик на постъпващата температура.благодаря
    156 2,4jtd

  12. #12
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Вграден е в дебитомера и ако се повреди се сменя целия дебитомер много подло от страна на господин Робърт Бош
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default re

    благодаря колега много си бърз,значи мойе да има лек със почистване на дебитомера
    156 2,4jtd

  14. #14
    Запален алфист jimmyfloyd's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София , кв. Редута
    Posts
    223

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Quote Originally Posted by jimmyfloyd
    трябва да ти светва помпана на таблото по добре нов да нямаш разправии
    Лампата свети ако дебитомера е свършил изцяло ако е замърсен не е задължително да свети. Значи дебитомера се монтира в смукателния тракт и представлява съпротивление под формата на горещ слой, който се загрява с контролиран от ЕКУ- то така че да поддържа постоянна температура. Преминаващия покрай него въздух пропорционално на количеството си. Промяната на тока необходим за поддържане на постоянна температура, се превръща в напрежение и се подава към ЕКУ-то като сигнал за количеството въздух към двигателя.
    И сега ако нагорещения слой е замърсен (ако видите сензора на мръсен дебитомер няма и помен от металния блясък) пречи на охлаждането на нагорещения слой и така дебитомера отчита че количеството въздух което постъпва е по малко от реалното от там Екуто си мисли че в двигателя постъпва по малко въздух прави си изчисленията и пуска по малко гориво следователно двигателя не развива максималната си мощност.
    Но като се почисти дебитомер не означава че колата ще литне може да има други проблеми трябва и да се замери температурния датчик който отчита температурата на постъпващия въздух в двигателя дали измерва правилно.
    mersi
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '99

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •