Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53

Thread: Няколко въпроса за 166

  1. #1

    Default Няколко въпроса за 166

    Здравейте колеги(евентуално)Пред дилема съм за смяна на автомобила.Сега карам Пежо 406 дизел 109 кончета.Може би малко странно изглежда отстрани смяна от френско на италианско возило,но като алтернативи това е за сега.Като цяло ме интересува колата да е голяма,да има екстри и да е дизел.Забелязвам,че за 166 като подфорум има писано малко.Ако може вие запознатите по-отблизо да ми отговорите на няколко въпросчета,за което ще съм много благодарен.Повечето пишече скъпи части и поддръжка като цяло.Спрял съм се на 2.4JTD,като цифри приблизително колко излиза смяна на ремъци и ролки и другите най-срещани повреди,които разбира се зависят от самият собственик от части.Всеобщото мнение за италианките е ,че не са здрави коли,само вие може да ми кажете с точност за какво става въпрос.Този модел е действително без коментар като визия,екстри,салон и т.н.С две думи здрава ли е 166-ца.Предварително благодаря на отзовалите се.Поздрави и Весело посрещане на новата година.
    Peugeot 406 2.1TDI 12V 109 ps

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default Re: Няколко въпроса за 166

    Quote Originally Posted by didosman
    С две думи здрава ли е 166-ца.Предварително благодаря на отзовалите се.Поздрави и Весело посрещане на новата година.
    Колега с две думи това не е кола, която можеш да хвърлиш в гаража на Пачо Кардана да ти я ремонтира. Не знам откъде си но трябва да помислиш на кой ще даваш да я пипа! При всички случаи ще се ориентираш към 166 на ниска цена - примерно 10-11000, но опита показва че ще отиде някъде към 14000. Все пак това е кола, която като нова е струвала минимум 80000. Успех!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3

    Default

    Ами от Казанлък съм,средно градче,в което разбира се няма оторизирани сервизи и както разбирам поддръжката трябва да се извършва именно в такива.
    Peugeot 406 2.1TDI 12V 109 ps

  4. #4
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Не е казано, че задължително трябва да се подържа в голям и скъп сервис, просто трябва да си намериш добър майстор който да не се учи по твойта. Относно за това дали се чупи много зави си до голяма степен от теб, ако е караш без никъква мисъл и не е пазиш няма да ти прости.Наща 166 е кара баща ми и си е пази доста смисъл кара си е нормално без да и взима дошичката и засега никакви главоболия по нея.
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=14018
    Поразгледай тази тема и ще добиеш представа колко струва обслужването и частите.
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  5. #5

    Default

    Като гледам цифрите си е напълно нормално,нищо по-скъпо от пежото не виждам,дори има и по-евтини неща.
    Peugeot 406 2.1TDI 12V 109 ps

  6. #6
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Кво да ти кажа колата е направо невероятна, страхотен лукс и удобство и много устойчива и пъргава.Подръжката и не е чак толкова скъпа, сам направи сравнение с твойта. И недей слушай кой кво ти говори че италианските автомобили не били хубави, не били здрави тази кола ако ти не е счупиш няма чупене.
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  7. #7

    Default

    Ясно,това ме интересува.И едно друго въпросче понеже не намерих инфо колко е дължината,за да знам да ли ще имам проблем с гаража
    Peugeot 406 2.1TDI 12V 109 ps

  8. #8
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    КУЗОВ Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    Тип кузова: седан
    Длина, мм: 4720
    Ширина, мм: 1815
    Высота, мм: 1420
    Колесная база: 2700
    Колея передних колес: 1545
    Колея задних колес: 1530
    Масса снаряженного автомобиля: 1490
    Допустимая полная масса: 2000
    Количество дверей: 4
    Количество мест: 5
    Объем багажника макс./мин., л: 490
    Размер шин: 205/55 R16;215/55 R16;225/45 R17
    Дорожный просвет: 140
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  9. #9

    Default

    Мерси колега за данните.А данъка специално за 2.4 дизела да кажем 2000-та колко е макара,че ти си с бензиновият агрегат.
    Peugeot 406 2.1TDI 12V 109 ps

  10. #10
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Ами сега за 2.4 136 коня е към 160лв но не съм сигорен след нова година май ще се вдига данъка и не ми се мисли
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  11. #11
    Запален алфист aMoHuaK's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Добрич-TX
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Тано, взе ли книжката..?
    We Dont Drive FasT,We JusT Fly Slowly ! ! ! http://www.metacafe.com/watch/1027834
    ex Alfa 166 2.0 T.Spark ex Alfa 156 2.0 T.Spark, ex Alfa 156 1.8TS Ауди А4 Авант ТДИ, BMW 7, Ауди А6 Т и др

  12. #12

    Default

    Прибобих вече представа за моделчето,само едно единствено нещо ме смущава-тази муцуна,която измислили дизайнерите никак не подхожда на това голямо купе.Може би пък с времето ще свикна Задницата ми грабва окото от пръв поглед!
    Peugeot 406 2.1TDI 12V 109 ps

  13. #13
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Муцуната и аз не можех преди да я осмисля с тия фарчета. Фаровете умишлено са такива невзрачни за да може да се постави акцента върху огромния капак с емблемата врязана в предната броня. Дизайна им е такъв, че изглеждат по назад от "сърцето". Това е то добре че съм аз да обясня какво е искал дизайнера

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #14
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Quote Originally Posted by aMoHuaK
    Тано, взе ли книжката..?
    Нямам си книжка все още Иначе GTV-то направо си ме вика да го подкарам
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  15. #15
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Иначе някъде четах че предната муцуна си е направена нарочно тъка заострена и като се движи с голяма скорост и въздушните струи е държат здраво на пътя. Незнам даже дали има кола до 40 000лв на старо която да е по стабилна Тази кола в общи линии иска хубаво масло, хубави гуми и много хубави спирачки (и пътища без дупки)
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •