Results 1 to 7 of 7

Thread: PowerBox & Alfa 156 jtd

  1. #1
    безделник teetrinker's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    77

    Default PowerBox & Alfa 156 jtd

    Поразрових се аз из различните типове модификации на двигателите, четох за чиповете, /теми наистина много / че увеличавали налягането в турбината, ама попаднах на powerbox-a, 'бъркал' в горивната помпа? Някой знае ли нещо по въпроса? Струва ли си и има ли такова 'читаво' животно за алфа 156, 1.9jtd по специално ме интересува.. Дайте мнение по въпроса
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD '99

  2. #2
    Старши алфист hristiqn's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    SlIvEn VaRnA
    Posts
    536

    Default ...

    Quote Originally Posted by jimmyfloyd
    haha сам го измислих хаха аре обесни тогава как е че да не се излагам сл път ахах но не виждам за друго да не съм прав....такаче не се заяждай и прави на умен ами дай съвет на човека...спамер
    Code:
    Айде кой на какъв се прави да го оставим за други теми, за мен 4ипа е по-добре от бокса , незнам ти кой си мислиш 4е залъгва , има много теми какво е действието на 4ипа и как работи . А за колегата ако искаш провери темата за Екстриим тунинг .
    BMW 330 D 280h.p600nm by TST Bmw 725 Toyota Yaris T.Sport ex Alfa Romeo 145 2.0 16v Turbo 200hp Suzuki Burgman 400 Malossi kit

  3. #3
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default Re: PowerBox & Alfa 156 jtd

    Quote Originally Posted by teetrinker
    Поразрових се аз из различните типове модификации на двигателите, четох за чиповете, /теми наистина много / че увеличавали налягането в турбината, ама попаднах на powerbox-a, 'бъркал' в горивната помпа? Някой знае ли нещо по въпроса? Струва ли си и има ли такова 'читаво' животно за алфа 156, 1.9jtd по специално ме интересува.. Дайте мнение по въпроса
    Powerbox-а не прави нищо друго, освен да повишава налягането на нафтата в горивната рейка (средно с около 20% или от примерно от 1300 на 1600 бара) и оттам - налягането на впръскването. Просто лъже датчика на рейката и позволява поддържане на по-високо налягане. За нови коли не е зле, но при дъртите дизели това надналягане твърде често води до течове на нафта с всички произтичащи от това неприятности.

    По-добре се поинтересувай от добре написан чип (ремап) на впръскването, което е многократно по-добър вариант. И двете ми нафтови Алфи са чипнати и вървят като ненормални, а разходът на гориво намалява средно с 0,5-1 л/100 км
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  4. #4

    Default

    Power-box са грубо два вида:

    1.Такива които лъжат ЕКУто за налягането на помпа/рейка..тези са по-масовите, защото има много ментета при тях и са по-лесно за направа.

    2. Такива които увеличават времето за впръскване на горивото...повечето имат копчета за "увеличаване" на мощността. Тук е по-опасно, защото евтините такива могат да нанесат тежки поражения на електрониката на колата.

    И двата варианта са частични решения и не се препоръчителни за ползване на коли на които може да се направи цялостен "чип" тунинг...тоест да се смени цялата програма за управление на двигателя.

    На твоята кола е много по-добре да се подмени целия софтуер на ЕКУто за около 300лв. от колкото да се занимаваш с разни кутиики за по 900лв. които лъжат ЕКУто.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #5
    156 2.4jtd SW toshi...9's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    92

    Default

    братче слойи си чип по добре става нещо изван земно с колата не е на себеси

  6. #6

    Default

    Ако се спреш на "Чип" може да ме потърсиш, цената за твоята колата е 300лв.

    иначе:

    Днеска един момък си махна "повер-бокса" ако искаш може да те свързжа с него да си се разбирате за цени и т.н.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  7. #7
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Аз като си взех колата беше с power-box. Сега съм с чип. Има разлика, от чипа съм по-доволен, а и разхода падна.....

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •