Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Как се сваля централната конзола?

  1. #16
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by me_to_u
    Преди време имах Фиатче и таблото беше с аналогично гуменоподобно покритие. Махнах го с водна шкурка(аз ползвах 1600 и 2000), става сравнително лесно, за около час и половина беше готово за боядисване. Важно е да не няма остатъци от старото покритие, ако ще се боядисва. Моето го пръснах с черен мат за пластмаса. Резултатът по-долу.
    Колега, лакира ли го после върху боята?
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  2. #17
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov
    Колега, лакира ли го после върху боята?
    Не. Аз търсих точно този мат ефект, изглежда ми някак скалъпено и неестествено като се лакира, изпъква някак. Въпрос на вкус.

  3. #18
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Колеги, като разглобявах централната конзола и сменях всички лампички ми направи впечатление, че не свети и лапмичката на скролера (потенциометъра) за регулиране височината на фаровете. Разглобих го набързо. Първо - оказа се доста запънка - с подръчни инструменти е почти невъзможно. Второ - крушчицата се оказа доста по-малка и запоена. Та го оставих за друг път... за днес. Сваля се таблото на скролерчето и се води в лаборатория (в къщи). Ето снимков материал набързо. Коментари в снимките:
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  4. #19

    Default

    Евала пак колега!!!

    Макар и при мене (фаза 2) да е съвсем различно, защото тези копчета са ми на таблото горе.... ми е приятно да гледам снимките и обяснението.
    Поздравления!!!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  5. #20
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    пичове с диодите става педфектно незнам колегите какви готови в взимал но аз имах време за губене та праснах цялото табло конзола всички светещи копчета разглобих и самото табло ватре няма крушки фабрично сичко е с диоди с исклу4ение на осветлението на уредите та парво след като свалих таблото одлепих километража и оборотомера одзат имат зелен филм на цифрите из4истих го с лако4истител(тжа имах под рака) изтарках филма и на часожника и на другите уреди и на лукалния километраж после си купих бели яркосни дифузни диоди и резистори на 1 килоом и почна великото поене ,копчетата са си фабрично с диоди но цветни там само ги смених с бели отне ми около 3-4 дни си4ко но без зор един ден само таблото един ден само уредите един ден само копчетата но сега няма такова табло свети си4ко с бяла подобно на луминисцентна светлина мн е яко мое да се играе и с цвета на диодите но аз лично исках сичко да е бяло

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    за бравих да спомена че смених с диоди крушките на габаритите ,мигачи стоповете но там слагах по 2 диода последователно и резистор сега габаритите са сажсем бели кат ксенона и консомацията на колата на габарити се ражняжа на половин кру6ка та я оставям с дни да свети за щото сам мазохист и обичам да ми заванят загрижени за акомолатора ми комшии

  7. #22
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Колега, можеш ли да пуснеш хубави снимки да видим как светят приборите в тъмното?
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  8. #23
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    тука и аз се заинтересовах дай някоя снимчица наистина
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  9. #24
    Запален алфист рали's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    софия
    Age
    56
    Posts
    178

    Default

    Last edited by рали; 16-12-2008 at 10:16.

  10. #25
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    подобна е сжетлината но бяла кат дожар6а всичко 6те пусна снимки имам един монитор вече на самото двд купих още един 7 инчов които щте се вгради пред местото до шофиора на мястото на аербега моита кола няма десен аербег и щте е лесно свалил сам капака и сам го дал с монитора на тапицер да го вгради, пора4ах и кора за багайника за бас на самата кора кадето са задните колони ве4е са направени басрефлекторите като стане сичко готово щте пусна снимки, заприличва отватре на кола от американско тунинг шоу

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by рали View Post
    И аз на тия им се точа от известно време http://www.xtuners.com/plazma.htm

  12. #27
    започва да се пристрастява bobi_kvo's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    90

    Default

    Здравейте ! Вчера ми изгоря крушката на врътката която се намира на централната конзола ....колата ми е 2ра фаза и въпросът ми е дали начина на сваляне на конзолата е същият като при първа фаза ? Благодаря ви предварително.
    GTV 2.0 TS 16V 1998
    HYUNDAI I20 1.1 CDRi 2013

  13. #28

    Default

    начинът не е същия-първо вадиш кожата на скоростния лост излиза лесно на чопове е след това си махаш плеяра и под него има два винта отвиваш тях след това махаш врътките като ги връщаш първо в крайна лява позиция забиваш нокти в гумените врътки и дърпаш смело малко ще те заболи след това конзолата излиза лесно.като махнеш всичко това ще видиш една бяла кутия която е за управление на климатроника държи се на 4 болчета шестограм като я махнеш и откачиш буксите ще видиш отзад крушките но имай в предвид че ги няма никъде специално те и става с махане на старата и запояване на друга на фасунката обикновена крушка с крачета без фасунка и това е начинът успех колега.как го обясних само но няма друг начин
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  14. #29

    Default

    мисля, че това беше крушката и я има с поръчка от Англия цената без доставка е 8 паунда!!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 60779579.jpg  
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  15. #30

    Default

    Мисля, че донякъде и това ще ти помогне, въпреки че е инструкция снимка по снимка за 156..но уредите са ни същите

    http://www.alfa156.net/tech/bulbs/fr...solebulbs.html
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •