Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: Не работи климатроника

  1. #16
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by hf hpe
    хъм отиваш при майсторите и им чупиш главите, това е първата ми реакция за такива тъпанари, жалкото е че съвсем малко хора си търсят правата

    сега по проблема
    най-вероятно проблема ти е в кутията за релета
    имал съм този проблем, в кутията има едно специално реле което е за включване перката за охлаждане, при мен на местото на това реле което е изключително с електроника вътре беше сложено най-нормално реле с бобина
    това реле обикновенно е с бяла капачка и с повече от 5 извода както са нормалните релета, даже ако не се лъжа има и няколкок тънки крачета(предполагам че това описание не помага много, но не се сещам в момента за друго, по късно мога да проверя номера на релето и да ти го напиша)
    най-добре махни всички релета от кутията която е над радиатора и ги слагай 1 по 1 докато видиш при слагането и махането на кое от тях бутона OFF спира да свети както си е нормално
    другата причина е да са сложили реле на някое от празните места и сега то да прави мизерий
    ако имаш възможност най-добре е да погледнеш как стоят нещата на друга 155-ца
    това е по проблема ти за неизгасването на бутона OFF

    от това което си писал че е правено по колата, най вероятната причина да не ти работи климатика според мен е или кофти контакт на куплунга на пресостата или изобщо не е включен
    ако требваше да чупим тикви,в благоевград немаше да има сервизи
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Ураа! Климатроника работи. Да не казвам голяма дума , но аз и един колега намерихме , че релето на климата не дава контакт. Смених за 5 лева и сега се охлаждам с кеф! Но продължава да ми свети лампата за изключено положение , когато не съм на контакт
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    За сега мисля , че този диод няма да ми създава проблеми(поне така мисля). Иначе благодаря за съдействието и особена на kris11 за отзивчивостта. Е , ако има нещо аз така или иначе имам път през варна другия месец, така че не се знае
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •