Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Не работи климатроника

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default Не работи климатроника

    Здарвейте!
    Ето какъв е проблема: не ми включва климатроника и на като го пусна на студено духа почти топло. Фреон има и май не зацепва там как му се вика предавката или нещо подобно/за да включи компресора/. И като пусна климатика не се върти перката въобще.
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Ако не се вклю4ва компресора естествено 4е няма да ти се вклю4ва перката закарай я на майстор така е най сигурно
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    От тия майстори ми е дошло до гуша
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Е да де ама сам с този проблем трудно ще се справиш мисля така 4е ако искаш пробвай но опиши по основно проблема аз имам малко опит покрай ремонта на моя климатик
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Работата е там , че на таблото на климаъроника всичко си е нормално , но като го настроя на 18 градуса духа почти топло.Казаха ми , че като се включи климата трябва да се чуе едно изщракване и след известно време да заработи и перката. до тази сутрин го правеше това , а от тогава/като смених реостата на перката вече не щраква и не се включва перката.
    Това е общо взето
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  6. #6
    Болен алфист pent's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,164

    Default ...

    Здрасти колега, незнам дали с моето мнение ще съм ти от полза, но имах подобен проблем.
    Имах фреон, там всички бушони са ми изрядни, но вентилатора не духаше въобще. Отидох в Импас 56, там смениха някакъв чип по елетрониката и всичко се оправи. Чипът струваше 36лв.

    Дано съм бил полезен

    Поздрави!
    Alfa Romeo 145 1.6 16V TSpark '98

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Така щтракането се 4ува от компресора а ти си сменял реостат на перка мисля 4е нямат нищо общо но щом до в4ера ти е работел компресора виж някъде да не са разка4или нещо по компресора или перките аз имах подобен проблем ама бяхме сложили една букса на обратно и въобще не даваше контакт компресора се вклю4ваше и след 30 сек. спираше защото не се пускаха перките
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Ще проверя всичко от това , което сваляхме заеади реостата, но и аз мисля , че нямат нищо общо
    Казаха ми , че може някой пресостат да е сдал багажа или бобина
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    И още нещо по климатроника. след като бараха майсторите , когато е изключен климатика и не съм на контакт ми свети лампичката на бутона OFF. Не съм обръщал внимание досега , ни мисля , че преди не светеше , когато не е на контакт. При вас как е?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  10. #10
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska
    Ще проверя всичко от това , което сваляхме заеади реостата, но и аз мисля , че нямат нищо общо
    Казаха ми , че може някой пресостат да е сдал багажа или бобина
    Нещо са откачили тия "майстори" и не са го закачили
    Отиди някъде където поправят климатици, дано поне те са наясно какво правят
    Това дето го каза Murry, че не му е включвала перката и затова е нямал климатик, може и при теб да е така. Работят ли и 2-те степени на вентилатора в момента

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Би трябвало да работят според техните думи. Окъсяваха наляво надясно и казаха , че вече работят. Но точно преди да вляза в сервиза климатика ми работеше идеално. По-нагоре казах , че не включва компресора и затова май няма и вентилатор. Най-добре да ида при някой , който се занимава само с това и той да види и да каже що не включва компресора.
    А, относно кабелите - всичко съм прегледал, пък и те разкачиха само вентилатора , датчика и реостата. Забравих Бяха разпарчетосали и кутийката с релетата , която се намира отпред до мотора. Незнам само кое реле от тази кутийка за какво е?!
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska
    Би трябвало да работят според техните думи. Окъсяваха наляво надясно и казаха , че вече работят. Но точно преди да вляза в сервиза климатика ми работеше идеално. По-нагоре казах , че не включва компресора и затова май няма и вентилатор. Най-добре да ида при някой , който се занимава само с това и той да види и да каже що не включва компресора.
    А, относно кабелите - всичко съм прегледал, пък и те разкачиха само вентилатора , датчика и реостата. Забравих Бяха разпарчетосали и кутийката с релетата , която се намира отпред до мотора. Незнам само кое реле от тази кутийка за какво е?!
    Зна4и там са направили некоя беля това са релетата на климатика и перките
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    И аз така си мисля, но как да проверя дали бачкат релетата?
    При вас колко релета и бушона има в тази кутийка?Щото при мен ома празно места
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    хъм отиваш при майсторите и им чупиш главите, това е първата ми реакция за такива тъпанари, жалкото е че съвсем малко хора си търсят правата

    сега по проблема
    най-вероятно проблема ти е в кутията за релета
    имал съм този проблем, в кутията има едно специално реле което е за включване перката за охлаждане, при мен на местото на това реле което е изключително с електроника вътре беше сложено най-нормално реле с бобина
    това реле обикновенно е с бяла капачка и с повече от 5 извода както са нормалните релета, даже ако не се лъжа има и няколкок тънки крачета(предполагам че това описание не помага много, но не се сещам в момента за друго, по късно мога да проверя номера на релето и да ти го напиша)
    най-добре махни всички релета от кутията която е над радиатора и ги слагай 1 по 1 докато видиш при слагането и махането на кое от тях бутона OFF спира да свети както си е нормално
    другата причина е да са сложили реле на някое от празните места и сега то да прави мизерий
    ако имаш възможност най-добре е да погледнеш как стоят нещата на друга 155-ца
    това е по проблема ти за неизгасването на бутона OFF

    от това което си писал че е правено по колата, най вероятната причина да не ти работи климатика според мен е или кофти контакт на куплунга на пресостата или изобщо не е включен
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  15. #15
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska
    И още нещо по климатроника. след като бараха майсторите , когато е изключен климатика и не съм на контакт ми свети лампичката на бутона OFF. Не съм обръщал внимание досега , ни мисля , че преди не светеше , когато не е на контакт. При вас как е?
    При мен светодиода когато не съм на контакт не свети.
    ПС до ,мен на работа има 1 пловдивска фирма за авто климатици
    "Серво Кинг" и е името. Ако не могат да те оправят в Пловдив ела във Варна.Познати са ми и ще те ремонтират с предимство
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •