Results 1 to 5 of 5

Thread: Въпрос за халогени на 156 без да има фабрично?

  1. #1
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default Въпрос за халогени на 156 без да има фабрично?

    значи колата ми си има самите халогени но вътре конзолата е с копче само за задните светлини за мъгла,та въпроса ми е дали ще има окабеляване за халогени, понеже мисля да си взема конзолка с двете копчета
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  2. #2
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    ами до колкото разбрах от Tinoto си има всичко...той го имаше същия проблем...само си сменяш конзолата...питай го все пак
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  3. #3
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default Re: Въпрос за халогени на 156 без да има фабрично?

    Quote Originally Posted by WarsteineR
    значи колата ми си има самите халогени но вътре конзолата е с копче само за задните светлини за мъгла,та въпроса ми е дали ще има окабеляване за халогени, понеже мисля да си взема конзолка с двете копчета
    Окабеляване може да има но копчето е сензорно халогенит се пускат от реле което се намира във жапката трябва и това реле да го имаш за да стане и кабели от него до самите халогени.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #4
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    тц тц тва голяма галимация ми звучи.. ама ще се мъчим..
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  5. #5
    Младши алфист Кокич's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Колега, наскоро сложих халогени на мойта кола. Макар и с бутон за задни светлини за мъгла, фабрично няма нито окабеляване за фарове, нито реле, нито пък може за фаровете да се използва съществуващият бутон за задните светлини. На мен ми монтираха фаровете за около 2 часа. Аз сам си ги купих и им ги дадох. Всичко останало беше от сервиза. Като се има предвид, че чисто новите фарове ги взех като пръв любител от първия ми попаднал магазин за 112 лв. комплекта + крушки за 10 лв. Това го споделям само като опит - разбирам, че при теб фаровете са налице. Всичко останало е от сервиза, включително и бутон за включване на светлините. Е, не е нито оригинален, нито на таблото между седалките, но важното е, че върши работа и е почти невидим. За работата и останалите чарколяци ми взеха още около 50 лева. Не съм го мислил изобщо това с релето и окабеляването. Ако си решил да си оправиш халогените, и не си се вманичаил всичко да ти е като от завода, изобщо не се впрягай да търсиш чарковете и да пресмяташ какво точно ти е нужно. Това е не особено скъпо подобрение, което се побира в до 200 лв. (за теб - по-малко), но пък си заслужава. Достатъчно е да си помислиш за сигурността на хората в колата и извън нея в мъгла. Това което ти дават фаровете за мъгла не могат да ти го дадат конвенционалните фарове, затова са и предвидени. Успех!
    156-1,6-'98


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •