Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: От къде мога да си купя Алфа 156 от Италия

  1. #1

    Default От къде мога да си купя Алфа 156 от Италия

    Мисля да си купя Алфата направо от Италия, чувал съм, че там колите се продават след обстоен преглед и почти не съществува риск. Някой от вас има ли опит в подобни сделки. Ще ви бъда благодарен, ако ме насочите към някоя "изпитана" автокъща в Италия.

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    - по-добре от България,карана и обслужена кола ,отколкото този резултат.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    по морето
    Posts
    71

    Default

    Здравей колега!
    Това е много добре че си се ориентирал към тази марка. Ние тука сме луди фенове на Алфа. Само да ти кажа това което съм чувал за Италия, че там в Италия нямат транзитни номера и ако си харесаш някоя кола от там ще трябва да я качиш на автовоз. Виждал съм някои да кара коли из БГ с италиански номера, но те не са транзитни и не знам по какъв начин са ги взели, може би с уговорката че ще ги върнат после пак там или са ги купили колите от някои познати италианци там.
    Масово са на автовоз, може би 95 %. Нямам идея за автокъщи, но е най-добре да си я купиш ако си там от частно лице.
    Успех!
    Алфа Ромео 156 2.0 Туин Спарк 98 г
    Алфа Ромео 156 1.8 Туин Спарк 99 г - бившата
    Алфа Ромео 146 1.6 Боксер 96 г - първата ми Алфа

  4. #4

    Default

    И аз напоследък страшно много се заглеждам по тия коли и почти съм сигурен, че такава ще си взема....само с поддръжкатха не знам какво ще правя после, горе-долу каквни пари трябват годишно заподдръжка, правили ли сте си труда да си отразявате резходите по алфите ))))

    Просто се чудех...за Италия...дали да направя една екскурция и да си докарам колица...но може и да сте прави, че няма да си струва бъхтането, за да се спестят 1000-1500 лева...

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    90

    Default

    Доста колеги са си направили труда, даже са създали тема специално за това.. http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=4373
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS

  6. #6
    Запален алфист mi6onski's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    34
    Posts
    263

    Default

    Аз знам, че в повечето(ако не във всички) атокъщи колите ги карат от Италия.
    Преди да взема моята гелдах как вървята в един сайт подобен на mobile.bg в Италия, забелязах,че къщите печелят около 300-500лв на кола
    По-добре (според мен де) ходи в София виж там някой от форума да ти помогне и си вземи от там.
    Колата е много добра аз съм собственик от месец някъде.
    Можеш някои от подробностите по нея сам да си ги правиш. Мен ме плашиха, че е скъпа кола и подобни, то си е вярно, но всички са така.
    Според мен няма да сбъркаш с тази кола виж там реши си дизел ли да е и колко да е голям двигателя
    Не пиши много излишни теми като мен в началото, ами първо натисни търсачката :P
    Поздрави на всички и дано скоро станеш алфист

  7. #7

    Default

    Да това наистина е страхотно с ценовите листи! Би ми помогнало доста, като ми се наложи да плащам за разните му там ремонти!

    За мен важното е да се плати веднъж, да се оправи колата и после да знам че не трябва всеки месец да я карам по сервизи...все пак времето е по-скъпо от колата )))))))

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Нови пазар
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by nickalas
    Здравей колега!
    Това е много добре че си се ориентирал към тази марка. Ние тука сме луди фенове на Алфа. Само да ти кажа това което съм чувал за Италия, че там в Италия нямат транзитни номера и ако си харесаш някоя кола от там ще трябва да я качиш на автовоз.
    Транзитните номера има, но са скъпички струват 200 Евро. Но найстина е трудно докато се вземат. Аз също гледах цени направо в Италия (не в сайт) и ми се стори, че там цените дори са по високи от БГ амо то явно защото не е правен пазарлък...
    Алфист по душа и сърце!
    В търсене на 147
    Пежо 206 '02 - продава се!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 98-ма. - бивша

  9. #9

    Default

    Първо заради пазарлъка и второ предполагам защото от там се взима здрава кола, на която всичко си й е ОК и само трябва да се докара в България, а нашите дилъри и за наше и за тяхно добро предполагат взимат поударени и често и невървящи коли, които трябва да се ремонтират и затова още от там са със символична цена, просто ремонтът на кола на запад е все едно да си купиш нова кола, поне аз така съм чувал...

  10. #10

    Default

    от теа жабари кола не вземам повече егати палачорите.на мойта и направих основен ремонт на двг за да върви като хората.италянците кола не поддържат само карат и ги хвърлят при нас и така.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  11. #11

    Default

    Добре де твойта Алфа от къде си си я взел?

    Аз от Италия съм карал един Сеат, страхтно запазена кола - и от вътре и двигателя и отвън, а си беше на 8 години като я взеха нашите - явно всичко си зависи на какво ще случиш и кой ще ти го продаде...

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv
    от теа жабари кола не вземам повече егати палачорите.на мойта и направих основен ремонт на двг за да върви като хората.италянците кола не поддържат само карат и ги хвърлят при нас и така.
    Не е луд този който яде хляба, луд е този който му го дава...
    Това че ти не си случил на кола не значи че трябва алфите да си ги вкарваме от Заир,нали?
    А към колегата - ако познаваш някой в Италия (българин , който знае езика напр.) отиди там, не се стряскай от цените които ще видиш,има и много скъпи има и много евтини , но най-важното е че ИМА ИЗБОР на качествени автомобили.Др.което е,пазарлъка върви при повечето , лесно се свалят от 200-500 Евро , но зависи все пак.Има уникални алфи за продан на цената на горублянските и дупнишките...итал. дават временни регистрации, но по трудно и процедурата е по сложна...но става...отиваш в бюро по регистрациите и нагледно ще ти обяснат.
    ЗАЩО ДА ОТИДЕШ ДО ИТАЛИЯ:
    За да се увериш че колата не е катастрофирала и тук после в БГ оправена и напудрена.
    да имаш богат избор за цената която ще платиш.
    да я откараш при итал. майстор , да я пуснеш на тестер ....
    Да се наслаждаваш на автомобила който си си избрал, без да чакаш скрити изненади от тукашния автодилър.


    П.С.Автокъщите не печелят по 400 лв. на кола...

    Поздрави, дано съм помогнал.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  13. #13
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    все пак говорим за кола втора употреба - тъй че не я съдете като чисто нова, нормално е да дава дефекти, да има износени части именно за това е по евтина от новата
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna
    Posts
    88

    Default

    Колега не се заблуждаваи 4е 6те си намери6 ефтина кола от Италия ако отиде6 сам!Азсъм ходил няколко пъти и знам как стоят не6тата.Ако няма6 там 4овек който да те разведе из салоните и да направи пазарлък няма6 6анс!Прав си 4е колите там са по-скъпи от тук за6тото са минали техни4ески предглед и вси4ко им е сменено,дори им се дава гаранция въпреки 4е са втора употреба!Ефтините коли които се карат тук се купуват преди да минат такава профилактика,примерно някой си връща старата и доплаща за нова(това там е масовата практика).На непознат никога няма да продадат такава кола 6тото нямат право!Длъжни са да я прегледат да я оправят и тогава.Но срещу 100-200 евро се навиват.Това е схемата.Транзитните номера са много скъпи и стават бавно(не като в Германия)някой българи си позволяват да сложат фалшиви такива(те му трябват докато напусне Италия после никои няма да го провери)но гепат ли те карабинерите конфискуват колата!Всеки сам си решава!
    156 2,4jtd 99г

  15. #15
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    хаха ми тогава вземаш камионче до границата и после си препускаш на воля с фалшивите номера - проблема е че камиончето ще иска повече отколкото струват номерата
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •