Results 1 to 8 of 8

Thread: Клати се скоростния лост!

  1. #1
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default Клати се скоростния лост!

    Клати ми се скоростия лост като,че да е откачен! Няма значение дали е на скорост или не - клати се яко!Може би луфта е от порядъка на 10 -15 см Проблема е от няколко месеца и все не се сещам да пиша ............ ! Всички жила са си закачени ............. Има ли някаква част която да се сменя или пружина го държи или ....... Като карам и по завоите играе из купето - иначе си превкючва без проблем скоростите ...

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    При подаване на газ мърда ли лоста,при потегляне чували се тропане ? Ако е " ДА" си огледай тампоните на двигателя. Казвам го от личен опит с други коли.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  3. #3
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default Re: Клати се скоростния лост!

    Quote Originally Posted by slav40
    Клати ми се скоростия лост като,че да е откачен! Няма значение дали е на скорост или не - клати се яко!Може би луфта е от порядъка на 10 -15 см Проблема е от няколко месеца и все не се сещам да пиша ............ ! Всички жила са си закачени ............. Има ли някаква част която да се сменя или пружина го държи или ....... Като карам и по завоите играе из купето - иначе си превкючва без проблем скоростите ...
    Свали ли коженият калъф откъм купето да погледнеш дали отдолу всичко е наред
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    107

    Default

    Най-вероятно ти се е счупила ябълката, която държи лоста. И на мен ми се беше счупила и ми струваше 110лв. да ми го оправят.
    Alfa 156 1.8 Тwin Spark с K&N Apollo Universal Cold Air Filter

  5. #5
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Няма никакви симптоми на тропане нито мърда като тръгвам - на завои се клати наляво и дясно щот явно няма какво да го държи!
    кожения калъф съм го махал ,но нищо не разбрах -всичко си ми изглежда ок ...........
    Предполагам алфа_р е прав
    Къде ти го правиха ........... !?

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    107

    Default

    Оправиха ми го в едно сервизче в зона б5, ама те съветвам да не е там ... 9 часа им отне
    Alfa 156 1.8 Тwin Spark с K&N Apollo Universal Cold Air Filter

  7. #7
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by slav40
    Няма никакви симптоми на тропане нито мърда като тръгвам - на завои се клати наляво и дясно щот явно няма какво да го държи!
    кожения калъф съм го махал ,но нищо не разбрах -всичко си ми изглежда ок ...........
    Предполагам алфа_р е прав
    Къде ти го правиха ........... !?
    ...ами колега...разбира се с най- добри намерения...като го гледаш и не можеш да го видиш,как да ти помогнем...мненията горе обхващат проблема ти, ще ти пусна на лс и картинки на възела...ако разтълкуваш-добре,ако не -виж някой да ти помогне....успех...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  8. #8
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Ok чакам снимки - Благодаря

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •