Results 1 to 11 of 11

Thread: Хидравликата свири???

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default Хидравликата свири???

    Здравеите Алфисти,
    значи имам следния проблем:колата работи на празен ход,и нещо свири,сменени са всички ролки скоро,сменен е и оптяйния механизъм на пистовия ремък.Също свири като навия волана до краина степен.аз не разбирам много от автомобили,но вече втора Алфа и горе долу имам някакви познания.аз си мисля че е хидравличната помпа,моля даите мнения как да отстраня този проблем.Благодаря ви предварително.
    156 2,4jtd

  2. #2

    Default

    Колега провери си за начало нивото на хидравличната течност/масло.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #3
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Сигурно хидравличната помпа, на мене ми свири вече 25000 км и се чудя колко ще утрае, а в крайни положения на волана нищо не ми свири.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  4. #4
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Колега провери си за начало нивото на хидравличната течност/масло
    Долеи малко течност
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  5. #5
    Запален алфист Stefan84's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    154

    Default

    да попитам и аз
    при мен свири само когато сам на полусаединител и подам повече газ от какво ли може да е
    Alfa 156 1.8 TS '00

  6. #6
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Каква течност сипвате? Казаха ми Tutela gia ама не мога да намеря.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  7. #7

    Default

    какво и да сипете стига да е червено няма да имате проблеми, свири защото е под мин., това е страшно чувствително и 50гр. да му липсва си казва, ако това не е проблема търсите друго от какво може да е

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  8. #8
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by raiders
    какво и да сипете стига да е червено няма да имате проблеми, свири защото е под мин., това е страшно чувствително и 50гр. да му липсва си казва, ако това не е проблема търсите друго от какво може да е
    Все пак не и сипвайте от червения антифриз

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default re

    здравеите отново значи доляx до горе течност,и свиренето си остава,но на моменти когато навия докраи волана не свири,но понякога и свири.мойе ли да се ремонтира тази помпа ако изобщо е тя,или няма ремонт а трябва нова.Благодаря.колата е 156 2,4 JТД 1998.
    156 2,4jtd

  10. #10
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default Re: re

    Quote Originally Posted by Boriio
    здравеите отново значи доляx до горе течност,и свиренето си остава,но на моменти когато навия докраи волана не свири,но понякога и свири.мойе ли да се ремонтира тази помпа ако изобщо е тя,или няма ремонт а трябва нова.Благодаря.колата е 156 2,4 JТД 1998.
    ...както го разказваш...първо определи откъде е свиренето...от хидравлоката на волана-респ влияе ли се свиренето от леко или следно поврътване с волана, или свиренето е част от груповия шум на работа на двигателя....
    В крайно положение на волана е нормално да отихне,щото изпълнителният режим на буталото на кормилната рейка отваря един по голям отвор и върти малко по свободно в основният му кръг-разтоварва рейката...докато в междинните работни положения буталото на рейката отваря и затваря последователно поредица мини-работни отворчета-дифузорчета като трасе на работният флуид, като по този начин порционира последователното придвижване на рейката ... и от там е този шум-износени са уплътненията ограничаващи секторите на тези дифузорчета, и от голямото налягяне,маслото свисти през уплътненията/тук разбирай износени уплътнения или прът по който работят/...Разбира се има крайни уплътнения които обират пропуска на работните такива... обират т.нар.слив ,и може при това свирене на маслото дори да имаш ограничен външен теч по рейката и на земята -т.е. загуба на хидр.масло...А само като хипотеза-по малко вероятно е шумът да е от помпата/вземаш едни докторски слущалки-и проверяваш дали е оттам-при помпата може да е лагер или нещо подобно-ще го чуеш ако е тя.......така,гадателски от разтояние,без да се чуе и види, е смешно да се поставят диагнози-предположения, ...но тук си е форум-говорилня; Начи, няма да ти е ного скъпо-като предпоследен тест да смениш цялото масло на хидравликата /щото после ще си го източиш и ще си го ползуваш пак/;При по нормални обстоятелства,при такава смяна всеизвестно е ,че системата започва да работи чувствитенло по леко...и безшумно ...та по тоя ред фащаш къде е номерът - в помпа,или в усилвателя на кормилната рейкова кутия; кормилната рейка се ремонтира-но само ако искаш,... по традиционно е нова-секънд хенд..или чисто нова...за помпата също - или ремонт ако е възможен,или по реда на Мърфи; аз съм си правил кутиите на 2-3 коли/през времето/...на един СААБ, на един нисан др; надничал съм и в други варианти на кутии...аналогични са....Сега: въпроса се свежда -Защо питаш за съвет: ще си я правиш сам, или да се правиш на отворен като отидеш на майстор....щото като рече човек да ти сподели мнение-да знае принципно ли да ти отговори,или в детайли...поздрави,успех...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  11. #11
    започва да се пристрастява kish4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    53

    Default

    И аз го имах същия проблем. Свиренето и даже и чукане все едно ти удря някой по волана с чук. Ходих при различни майстори и всеки казва различно. Отидох в сервиза на фиат и ланчия в Стара Загора и ми казаха че е от демферната шайба. И наистина беше от там. Гумата която беше посредата се беше разцепила и като завиваш и чатка. За нова ми искаха 350 кинта. Открих къде ги рециклират и ми струваше само 60 лева. Сега вече 8,9 месеца нямам проблеми да чукна на дърво. Провери може и от там да е проблема. Успех
    Alfa Romeo 156 - 2.4 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •