Results 1 to 9 of 9

Thread: катализатор

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    софия
    Posts
    211

    Default катализатор

    здравеите момчета искам да ви попитам искам да си сипя 100 стига с това 95 дали ще и стане нещо карам алфа 146 1.6
    и още нещо казакса ми че катализатора маи ми е запуше и да го максна но и да внимавам куде го максам заради ламбдасонда,някои максал ли си е катализатора и куде са добри за да отида

  2. #2

    Default Re: катализатор

    Смених моя катализатор със резонатрорно гърне ето тук,
    http://emk-33.com/www/index.php?option= ... Itemid=144
    и напоследак карам само със 100 октана.

    Ползвай търсачката
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 0%F2%EE%F0
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... highlight=
    Alfa Romeo 145 1.6 TS '99 facelift
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd '05 facelift
    Камион 2,4 jtdm Q4

  3. #3
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    И моят катализатор го смених с резонаторно гърне.Усещам че по-бързо набира,а пък си беше добре катализатора.Където и да го сменяш си го вземи,можеш да го изтъргуаш за около 70-80лв.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  4. #4

    Default

    това резонаторно гърне колко пари е колеги

  5. #5
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    общо взето грубо колкото е диаметъра на тръбата на гърнето толкова е и цената или моята мисля че беше 45мм съответно 45лв но знам ли може да има по евтини и по скъпи.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #6
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Моето е 35лв,пък диаметъра трябва да е и като на 1.8.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  7. #7

    Default

    ок ще гледам по магазините

  8. #8

    Default

    Така и не съм видял до сега еднозначен отговор- влиае ли по някакъв начин на показанията на ламбда сондата махането на катализатора? и от там на разхода. За вървежа е ясно вече- по- малко съпротивление, по- голям вървеж.
    Lexus IS200

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Posts
    15

    Default

    Отговора е че има много измамници на тоя свят и повечето хора които се занимават с гърнета много добре знаят какво трябва да няправят. Ето и какво се случва в повечето случай. Отива неразбиращия потребител при бай арабин, взима му катализатора за 20лв(който иначе върви за около 80-100лв.) или доректно прави замяна за нещо което нарича резонаторно гърне което е със същата себестойност, след което ламбда сондата започва да приема грешна информация и последствията са ясни. Затова не слагайте някакви тръби или тем подобни кухи ламарини които наричат резонатори. Резонаторното гърне трябва дя е с клапа която да забавя скороста на излизащите изгорели газове за да може ламбда сондата да разчита правилно информацията и от там да я подава на компютъра. Такова гърне струва от порядъка на 120лв. и преди да ви го сложат го вижте какво има точно вътре за да не ви пробутат едно кухо парче ламарина, просто на по-висока цена!
    Alfa Romeo 145 Junior 1.4 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •