Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Централно заключване

  1. #1
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default Централно заключване

    Появи ми се проблем с централното заклучване: задна дясна врата нито се заклучва нито се отключва дори като го натисна ръчно пак се отваря в какво може да е проблема, някой сблъсквал ли се е
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Пробвай да натиснеш оная шайбичка много много навътре, дето хлътва при заключване... Смисъл това е като временно решение докато идеш да ти го оправят.

  3. #3
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    Нещо не разбрах, като я заключиш с натискане на бутона той автоматично ли изскача или неможеш изобщо да го натиснеш?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  4. #4
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    С алармата или с ключа като заключа и трите врати се заключват замо тази неще, демек седи дигнато.. като го натисна ръчно слиза си надоло обаче не иска да се заключва и пак си се отваря вратата.
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  5. #5
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Разглоби вратата , т.е. свали кората и виж щангичката за заключване дали не се е откачила или апарата за заключване на вратата
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o
    Разглоби вратата , т.е. свали кората и виж щангичката за заключване дали не се е откачила или апарата за заключване на вратата
    Много е вероятно, а ако не ти работи машинката - моята не работеше, сложих и една китайска от 15лв и заспа.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    това е варианта!!!!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  8. #8
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Quote Originally Posted by isoiso
    Quote Originally Posted by EMo0o
    Разглоби вратата , т.е. свали кората и виж щангичката за заключване дали не се е откачила или апарата за заключване на вратата
    Много е вероятно, а ако не ти работи машинката - моята не работеше, сложих и една китайска от 15лв и заспа.
    Емо ти разгловявал ли си вратата, как точно става от каде да започна на каде да свърша как да я дръпна кората? щото до ся не съм разглобявал и да не е прицакам

    А тая махинка от къде мога да я купа и как точно се казва
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  9. #9
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    По-добре си намери елтехник, не се занимавай сам.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #10
    Не страст, а болест! jumbo797's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин
    Age
    45
    Posts
    139

    Default централно заключване

    Здравей колега,и аз имах такъв проблем само че с предна дясна врата,мислих и правих какво ли не,машинки ли не бяха,лосчета,и какво ли още не,най-накрая я закарах в сервиз и там се установи че се е строшила бравата,и срещу съответната сума си реших проблема(150лв)!Виж провери дали ти щрака релето в багажника,на мен ми щракаше ама доста страно,и като смених бравата започна да работи нормално и да заключва навсякаде!Успех!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140hp/after remap 190hp/ Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp/after remap 140hp/!!!/Suzuki750 Gsx-R 150+hp.


  11. #11
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default Re: централно заключване

    Quote Originally Posted by jumbo797
    Здравей колега,и аз имах такъв проблем само че с предна дясна врата,мислих и правих какво ли не,машинки ли не бяха,лосчета,и какво ли още не,най-накрая я закарах в сервиз и там се установи че се е строшила бравата,и срещу съответната сума си реших проблема(150лв)!Виж провери дали ти щрака релето в багажника,на мен ми щракаше ама доста страно,и като смених бравата започна да работи нормално и да заключва навсякаде!Успех!
    Какво ти смениха за 150 лв. ,защото машинката е с механизма за бравата заедно
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  12. #12
    Не страст, а болест! jumbo797's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин
    Age
    45
    Posts
    139

    Default централно заключване

    Ми да ти кажа колега смениха ми цялата брава,предполагам че там всичко е на куп!самата брава и с работата ми взеха толкова пари!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140hp/after remap 190hp/ Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp/after remap 140hp/!!!/Suzuki750 Gsx-R 150+hp.


  13. #13
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    Кажи къде ти ги смениха, че и на мен ми се ебава предна лява, а не искам да слагам боклуци!!!!!!!!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  14. #14
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o
    Quote Originally Posted by Lucky
    ма кат незнам къде са а и де да знам жабаря колко винта е сложил и какви разновидности са. Не мой да е само на щипки нъл тъй
    Значи има едно капаче при дръжката за отваряне на вратата под него има болт , после при копчето за прозореца махаш гумичката дето е и отдолу има още 2 болта - като ги отвиеш махаш апаратчето като разкачваш буксите и отдолу има още 2 болта , след това махаш обрача и пластмасата на колоната - сваляш я и там има още 2 болта щипките са отдолу и отстрани на кората (мн трудно ще се счупят , направени са лесни за сваляне) след като се разкачи се издърпва долния край на кората леко и се вдига нагоре Съжалявам , че не мога да кача снимки , но се надявам да съм помогнал достатъчно
    Ето , в една тема съм описал как се разглобява вратата , на мойта и отварях всичките понеже като я взех се бяха откачили щангичките за отваряне отвътре Надявам се да съм помогнал
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  15. #15
    Младши алфист iliann1973's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    dimitrovgrad,(pizzo)italia
    Age
    50
    Posts
    2

    Default

    здравеите колеги...имам 166 от 1 година и имах проблем като този,но го реших само почистване на ключалките на вратите с спреи .. Svitol..
    Вече 1 година работи нормално
    alfa romeo 2.4 jtd 140cv

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •