Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 92

Thread: Дебитомер за 265 лв. оригинален BOSCH от Ал. Ауто

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Sofia
    Age
    55
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol
    Потвърждавам думите на Tinoto !!!

    Аз си купих дебитомера от Италия за 67,- Евро

    който не ми вярва си е за негова сметка...доставката е с TNT...и си го получих запечатан с всички лепенки и етикети както си идва от Bosch
    Добре де, аз също искам да си поръчам, затова ми трябват подробности
    156 2.4JTD '99 - продадена
    Nissan Murano '05 - не знам дали някога пак ще се кача на кола

  2. #17
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Това излиза в EPER като цена на оригинален.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  3. #18
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    При положение, че в Солун оригинален дебитомер Бош е 1/2 от 518лева защо да е чудно, че може да струва 265?!

  4. #19

    Default

    Който иска да даде още 250-260 лв. за лепенка, нека ги даде. Оригиналният дебитомер е този по-горе в темата. Потвърди ми го и човек (с авторитет във Фиат форума), който всеки ден се занимава с тези коли. От там натам избора си е личен ... аз излишни пари за глупости нямам.

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna
    Posts
    88

    Default

    Колеги поръ4ах от фирмата по-горе дебитомер и ми казаха 4е е Хофер(като направиха уто4нението 4е пове4ето 4асти на Хофер са с елементи на Бош) цена 163лв (с отстъпката за форума)но е само елемента,нямат в каталога с цилиндъра.Какво ше кажете?
    156 2,4jtd 99г

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by MitkoVn
    Колеги поръ4ах от фирмата по-горе дебитомер и ми казаха 4е е Хофер(като направиха уто4нението 4е пове4ето 4асти на Хофер са с елементи на Бош) цена 163лв (с отстъпката за форума)но е само елемента,нямат в каталога с цилиндъра.Какво ше кажете?
    Само това ти трябва в крайна сметка. И аз днес го разбрах и сега съжалявам, че не си поръчах същото нещо.

    HOFFER правят само опаковката, а вътре дебитомера си е бил BOSCH-овския. Става дума за този, който е 218 лв.(7516006). Другия (7516006A), по-евтиния (115 лв.), си е бил изцяло тяхно производство.

  7. #22
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Холограмата гарантира, че продукта наистина е на Бош. Да не стане като мене да си купя свирка за 8лв в опаковка на Бош, имаше даже и каталожен номер . Голям смях беше щото свирката я сменях в сервиза на Бош
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  8. #23
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by boian
    Холограмата гарантира, че продукта наистина е на Бош. Да не стане като мене да си купя свирка за 8лв в опаковка на Бош, имаше даже и каталожен номер . Голям смях беше щото свирката я сменях в сервиза на Бош
    Боян е много прав тук ще ви издам една тайна цената на продажба на дебитомер Бош с този номер оригинален е 295 лв от централен склад с гаранция за качество ,но няма как аз или вие или аз да го купим на тази цена защото не сме дистрибутори на Бош.
    Ако цената на която ви го продават е 260 значи го вземат на около 150-160 лв е чудно от къде ще го купуват тогава.
    А за лепенката макар че е много лесно да се направи има ли смисъл да казваме какво означава.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #24
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    понеже всички сте компетентни, искам да ви кажа, че аз моя дебитомер си го купих от Италия, от оторизиран търговец на оригинални части, със сертификат за произход, фактура и гаранционна карта от 1 година (валидна за Италия обаче)...както и да е...казах ви че си го купих за 67,- евро защото беше на промоция от редовна цена от около 330,- евро (или 180,- паунда както каза колегата Neokill по каталог на Eper).

    в момента се продава за 70,-Евро и който не вярва може да си го купи.
    ясно е че в България цените са нереално високи, и както казаха други колеги търсенето определя предлагането...това е положението
    на нещата...който търси намира...повече няма да коментирам въпроса дали е оригинален или не, всеки сам си взима решенията...ние в този форум сме за да си помагаме, а не да се набутваме....
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  10. #25
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by MitkoVn
    Колеги поръ4ах от фирмата по-горе дебитомер и ми казаха 4е е Хофер(като направиха уто4нението 4е пове4ето 4асти на Хофер са с елементи на Бош) цена 163лв (с отстъпката за форума)но е само елемента,нямат в каталога с цилиндъра.Какво ше кажете?
    Аз съм виждал такъв и нямаше много общо изработката му с оригиналния да не говорим че с него светва лампата на инжекцията като се натиска колата частите моше и да са същите. А за Бош не знам дали си спомняте появи се един колега пишеше се клембутерол и предлагаше Bosch OEM чещки за 150 лв само дето Бош нямат завод във Чехия и така . Искам да ме разберете правилно не съм някакъв върл защитник на Бош но това са цените (Около 400-600) на дебитомерите такива са на Opel на Audi и другите марки автомобили произведени през тези години[/i]
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #26
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Quote Originally Posted by MitkoVn
    Колеги поръ4ах от фирмата по-горе дебитомер и ми казаха 4е е Хофер(като направиха уто4нението 4е пове4ето 4асти на Хофер са с елементи на Бош) цена 163лв (с отстъпката за форума)но е само елемента,нямат в каталога с цилиндъра.Какво ше кажете?
    Аз съм виждал такъв и нямаше много общо изработката му с оригиналния да не говорим че с него светва лампата на инжекцията като се натиска колата частите моше и да са същите. А за Бош не знам дали си спомняте появи се един колега пишеше се клембутерол и предлагаше Bosch OEM чещки за 150 лв само дето Бош нямат завод във Чехия и така . Искам да ме разберете правилно не съм някакъв върл защитник на Бош но това са цените (Около 400-600) на дебитомерите такива са на Opel на Audi и другите марки автомобили произведени през тези години[/i]
    Аре да не казвам некои неща за Бош, щото ще ги загубя като рекламодатели. А ти си им дилър и си гониш интереса, но това е друга тема.

    Но като цяло качеството на продукцията (ако изобщо която и била част на Бош изобщо може да се нарече качествена) от завода на Бош в Харков, Украйна, никак не е по-лошо от това на германски или таджикитайски бош, така че не виждам смисъл да се дават по една торба пари за "оригинален" немски Бош.

    Цялата руска автомобилна промишленост ползва украински Бош и засега проблемите са по-малко, отколкото с т.н. "оригинален" - а в Русия освен Опели, Рена, Фордов, Шевролети и кво ли не вече се сглобяват даже БМВ 7-ци и Хамъри.

    Тва е, украинския Бош си е чуден и е на 30% от цената на "немския"
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  12. #27
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by pinko

    . А ти си им дилър и си гониш интереса, но това е друга тема.
    Не бе Pinko не съм това е друга тема но основното ми занимание не е търговия с авточасти то е между другото и не е основно с някоя фирма имам възможност да намирам части за автомобили с добри отстъпки в ограничени количества. А за украинския завод имаше даже една тема колеги си бяха купували за 150 лв дебитомери от някакъв модел Лада и вършели работа. Просто искам да се изясни че този скъпия не е абсолютно същия като този от 260 може да върши същата работа да издържа същото време и да се окаже че е доста добра инвестиция този от 260 но времето ще покаже.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default hello

    какво времето има да показва,разваля ти се дебитомера,такива като теб ми казват 600лв друг ми казва 200 лв.човека няма много пари,този от 200 е същия номер върши същата работа,ама изработката му била друга.ами боли ме честно..................каква му е изработката,колко ще я караш тая кола 100 години или още една или две годинки и ще и направиш още 50 хиляди километра.нека всеки сам да си решава какъв дебитомер да си закупиdaje vyv EBAY.UK ima i po 31 paunda
    156 2,4jtd

  14. #29
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default Re: hello

    Quote Originally Posted by Boriio
    какво времето има да показва,разваля ти се дебитомера,такива като теб ми казват 600лв друг ми казва 200 лв.човека няма много пари,този от 200 е същия номер върши същата работа,ама изработката му била друга.ами боли ме честно..................каква му е изработката,колко ще я караш тая кола 100 години или още една или две годинки и ще и направиш още 50 хиляди километра.нека всеки сам да си решава какъв дебитомер да си закупиdaje vyv EBAY.UK ima i po 31 paunda
    Има той изкарва около 6 месеца а относно изработката един въпрос защо не си купувате за вкъщи само китайска техника на разни фирми дето ги чувате за първи път и те вършат същата работа.
    Но това все пак е форум тук трябва да си оказваме взаимопомощ мисля че достатъчно се изписа купувайте си каквито части искате и на която фирма искате. Една стара английска поговорка гласи Не съм толкова богат че да си купувам евтини работи.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #30
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Никого не ангажирам с мнението си или искам да плаша някого, но стария ми дебитомер изглеждаше външно досущ като на колегата и явно беше сменян. Та на 3-та скорост като ударих прекъсвача и ми светна лампата на инжекциона. При диагностиката си показа завишени стойности на входящия въздух: вместо 8-9л на празен ход отчиташе 14л въздух, оттам и повече гориво, ламбдата се шашка и отчита грешка и тя. И после нов дебитомер/ скъп от Бош, с холограма/ и сонда/ оригинална Бош/. Поне като закачите новите дебитомери, направете една диагностика да се ориентираме и ние, които сме се минали да купуваме скъпи части.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •