Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Понамирисва на газ след спиране на двигателя

  1. #16
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    другото което забелязвам е че като я оставя да поседи и после не иска да запали от първия път - т.е. пали и веднага угасва и втория път пали без проблем някой има ли идея що така?[/quote]
    Същия проблем го имам и аз след като сложих ГИ. Сутрин на студено пали и след няколко секунди изгасва, от втория път пали без проблем, след време от третия и накрая 30 пъти не запали!!! Оттогава 1 месец карах на бензин без следа от проблема. Сега от 1 седмица пак я пробвам на газ и няма проблем. Нямам обяснение.

  2. #17
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Ми тя винаги би трябвало да пали на бенз - не виждам каква е връзката между ГИ и паленето, при Вас има един температурен датчик на изпарителя и като достигне температура подава импулс на компа на ГИ, който почва да захранва дюзите на ГИ и освобождава клапана на газа, същевременно спира захранването на безиновите дюзи и започва симулация на работата им за пред ЕКУ-то на колата. Това с "непаленето" на бенз. си го обяснявам със слаба връзка някъде....ма може и да са куп други работи.
    А иначе ако "изключите" ГИ би трябвало да си е все едно нямате АГУ, а да се "оправя " проблема понякога си мирише точно на хлабав кабел някъде...
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  3. #18
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Проблемът е само на бензин и не се оправя с изключване на ГИ! Определено не виждам как може да е лоша връзка, защото непаленето се появява след продължително каране на газ. От 2 седмици се мъча отново да карам на газ, но пускам ГИ ръчно след като отвори термостата. Така харча не по 1, а около 2-3 литра на сто км. градско, но поне засега няма никакъв проблем. Като вероятни причини виждам паметта на ЕКУ-то на ДВГ, който обсъждахме в моята тема или проблем с дюзите, когато се кара почти само на газ и нещо да се ебават на бензин. Възможно ли е при температури под нулата да замръзва нещо? Защото сега е сравнително топло. На моя ГИ не са го направили добре, защото дори при загрял ДВГ като пусне студената газ придърпва за 2-3 сек и понякога загасва. Дават го застудяване, ще видим. Не мисля, че може да не спира добре газта, защото тогава щеше да го има проблема винаги, а както казах посл. 2 седмици го няма. Засега.

  4. #19
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by slav40
    Quote Originally Posted by isoiso
    Няма какво да се шашкаш на мен ми го прави същото от време на време, газ ми гори малко под 15 градско - точно колкото и бензин, така че явно проблем няма. Ако има теч или кофти изгаряне разхода ще е друг. Ако гори 20-30% отгоре определено имаш проблем.
    А извънградско колко гори!?
    Гори 9газ/100 нормално каране до 130-140км/ч

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #20
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    сега оправиха настройките и върви екстра, но разхода още не мога да го засеча предполагам около 10.

    даже вчера сипах в бяла слатина на лукойла догоре и после в търново около 200км на шела сипаха 2лв и казаха пълна е

    та претиснява ме че като спра и се чува едно думкане или все едно нещо хлътва, не знам как да го опиша откъм бутилката, даже тая сутрин като спрях в закрития паркинг и на ниски клатеше оборотите на газ от 800 до 1100, смених на бензин и хоп катенето спря угасих - откъм багажника се чуваше тоя звук запалих включи на газ и пак се клатеха, те се клатят и после се спират все едно се изравнява някакво налягане.

    и другото е че трудно паля сутрин - сигурно както каза адаша (николай) се записват някакви грешки - ще откача клемата за малко да видя дали няма да има подобрение
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  6. #21
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    1. Газстанциите работат при различни налягания, Шел на по-ниски и изключва по-рано пистолета /съвет карай с газ от шел и лукойл/
    2. Чукането вероятно е от поплавъка на сондата, като се клати течността и чука по стената на бутилката - доста коли правят така, тва е щото "майстора" е бил "калпак" и не е съобразил дължината на пръчката на поплавъка с диаметъра на бутилката -> не е проблем ма дразни /знам от опит/
    3. Клатене на оборотите...кога при студен или топъл ДВГ?
    4. Паленето трудно не е от грешки /вероятно/ по скоро някой си е "оставил ръцете" по твоята АГУ - толкова мога да кажа от разстояние...
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  7. #22
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    клатенето е когато е топъл ДВГ и не се получава винаги, забелязах че е свързано с въпросния страннен шум които описах по горе.

    инак че има нещо на АГУто има - ама трети път бях тая събота при маисторите и засега само върви добре и разхода е в норма, странностите си остават


    да се надявам че времето ще ги излекува
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  8. #23
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by lord_chuldarkar
    клатенето е когато е топъл ДВГ и не се получава винаги, забелязах че е свързано с въпросния страннен шум които описах по горе.

    инак че има нещо на АГУто има - ама трети път бях тая събота при маисторите и засега само върви добре и разхода е в норма, странностите си остават


    да се надявам че времето ще ги излекува
    И на мен взеха да ми се клатят оборотите отвреме на време като е топла и това само ако остана повече време на едно място, иначе на светофар не го прави На бензин е пушка

  9. #24
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by slav40
    И на мен взеха да ми се клатят оборотите отвреме на време като е топла и това само ако остана повече време на едно място, иначе на светофар не го прави На бензин е пушка
    Да бе за това бързо гниещите Вектрите 1,4 те изпреварват
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #25
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Quote Originally Posted by slav40
    И на мен взеха да ми се клатят оборотите отвреме на време като е топла и това само ако остана повече време на едно място, иначе на светофар не го прави На бензин е пушка
    Да бе за това бързо гниещите Вектрите 1,4 те изпреварват
    аз веднъж се пробвах с тунингована вектра на газ и не ме мина, даже беше доста изненадана - все пак беше инициатор на импровизираната гонка - не ми даде да го изпреваря
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  11. #26
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by lord_chuldarkar
    Quote Originally Posted by Novachev
    Quote Originally Posted by slav40
    И на мен взеха да ми се клатят оборотите отвреме на време като е топла и това само ако остана повече време на едно място, иначе на светофар не го прави На бензин е пушка
    Да бе за това бързо гниещите Вектрите 1,4 те изпреварват
    аз веднъж се пробвах с тунингована вектра на газ и не ме мина, даже беше доста изненадана - все пак беше инициатор на импровизираната гонка - не ми даде да го изпреваря
    С какъв мотор беше вектрата че не можа д аго изпревариш. Аз правих една гонка с една хонда 1,5 90 к.с. той твърдеше че се е гонил с същата като моята алфа и я бил изпреварил, разправям му аз че не може да буде а той ми вика ти знаеш ли как върви хондата. е ми дай да видим как върви първия път нещо не можах да уцеля втората като хората и през това време ме изравни но като захапа втора и го дръпнах а пък втория път първа 8000 втора 7800 и ония като видя колко изостана се отказа да гони нагоре.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #27
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    ъм не съм се изразил правилно:

    зтачи тоя тип с вектрата 97-98 някъде по моя преценка (нямаше написано какъв двигател е беше с някакви споилери), та той си минава един жп прелез със 2кв в час да не си разтрие споилерите и аз реших да го изпреваря на прелеза - пътя беше две ленти в едната посока и две в другата.
    В момента които реших да го изпреварвам вече минахме линията и тои даде газ, съответно и аз след това включих втора (на около 6000) и почнах да си търся бутона за газ да го превключа (все пак таман бях сложил газовото) междувременно бутнах трета на около 6000 и тоз вече беше отзад.

    не ми даде да го изпреваря в смисъл нормално, наложи се да бъде неправилно изпреварването с несъобразена скорост
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  13. #28
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    АААААА и аз викам нещо тука алфите се излагат а другия път превключи на 7000 да видиш какви ластици стават е не със всички коли де
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  14. #29
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Quote Originally Posted by slav40
    И на мен взеха да ми се клатят оборотите отвреме на време като е топла и това само ако остана повече време на едно място, иначе на светофар не го прави На бензин е пушка
    Да бе за това бързо гниещите Вектрите 1,4 те изпреварват
    1.4 а под капака 2.0 а аз на газ и то на 4500об/мин трябва да превкючвам щото забива муцуна как да не ме изпревари!?
    Ти да не си с чип,че на 8000об/м превключваш .........!?
    Наакахме темата - та сега какво стана с оборотите на ГАЗ - защо се клатят като е топла на място(не винаги) в движение няма проблем!?

  15. #30
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by slav40
    1.4 а под капака 2.0 а аз на газ и то на 4500об/мин трябва да превкючвам щото забива муцуна как да не ме изпревари!?
    Ти да не си с чип,че на 8000об/м превключваш .........!?
    Наакахме темата - та сега какво стана с оборотите на ГАЗ - защо се клатят като е топла на място(не винаги) в движение няма проблем!?
    За вектрата си разправял и в ддуги теми затова се пошегувах. А за прекъсвача на 8000 да имам ре-мап от Бобо
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •