Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43

Thread: ГТВ-та разни, разнообразни

  1. #16
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    всъщност на жулия интересно е коеф на челно съпротивление
    0.33
    ДЖУЛИЯ е дело на ОРАЦИО САТА и за онези години в които няма компютри и моделите са се правели от пластелин , глина и дървена конструкция а и като и гледа човек формите е трудно да се повярва че има коеф на челно съпротивление 0.33. На задният мост върху тампоните са поставени ограничаващи наклона встрани колани , които ограничават прекаленото накланяне на автомобила при резки завои .
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  2. #17
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    И сега като говориме за ДЖУЛИА и неиното спортно купе 105 GTAm 1985cc се пуска състезателна версия със система от две запалителни свещи ТУИН СПАРК ПЛУГС ,а през периода 1970-73 година от АУТОДЕЛТА разработват специално за АЛФА РОМЕО 2.0 литра 16 винтила мотор с 240 к.с. при 8000о.м. който впоследствие е монтиран в състезателна АЛФЕТТА с четири врати,мотора има степен на сгъстяване11.8:1 и два х45DCOE карбуратора WEBER и испускателна система 4-2-1 и автомобилът е оборудван с LSD на фирмата ZF
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  3. #18
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    горедея се много с тази марка "ALFA ROMEO" великаа ее ......
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  4. #19
    Старши алфист DJ's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Троян
    Age
    37
    Posts
    756

    Default

    Супер!!! Благодаря на всички отзовалис е колеги особено на колегата Madboy, който разказва много увлекателно
    А между другото колеги според вас има ли шанс тази колица да се възстанови? Не говоря за себе си не бих се наел с това.....просто ми е интересно
    92' Alfa Romeo 33 1,4 boxer SW(66kW)-бивша
    95'Alfa Romeo 155 1,9TD(67kW)-бивша
    90'Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer(97kW) -бивша
    00'Alfa Romeo 146 1.9JTD(77kW+)-настояща

  5. #20
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    тя тая антика по моя край била много ми е интересно къде ли се намира, че да я видя Дано някой я съживи
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Смолян/Пловдив
    Age
    46
    Posts
    44

    Default

    Много добра тема!
    Колата заслужава да бъде върната към живот, но това ще е много трудно. Ако някой сектант се захване с това, да знае че ще получи подкрепа.
    Alfa Romeo Giulietta 1.8 84' -бивша
    Alfa Romeo 146 JTD 99'

  7. #22
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    А защо Алфа Ромео е пред фалит когато пуска на пазара Алфа Суд и Трента Тре , нали са били за масова продажба пък и ефтини , по - пътя на логиката трябва да е обратното , да са ударили джакпота с тази постъпка ? Вярно ,че са били некачествени и бързогниеща руска ламарина ама пък и са били доста ефтини !? Пък и колко да са некачествени едва ли са по- некачествени от ФОЛКСВАГЕН ГОЛФ1 и ФОРД ФИЕСТА !? Също защо когато си стъпват на краката решяват да влагат доста пари в последните модели на Трента Тре , за да я направят добра кола ?
    Поздрави !
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  8. #23
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Малко в страни от темата, ала ако имаше повече такива дискусии... Ле ле мед ми капе на сърцето.
    Тази кола от обявата. Струва ми се, че може да има проблем с документите. Иначе, честно казано. Започвам да се замислям за нещо преди трансаксиалната ера.
    Alfa Romeo 75 24V

  9. #24
    Старши алфист DJ's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Троян
    Age
    37
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    Малко в страни от темата, ала ако имаше повече такива дискусии... Ле ле мед ми капе на сърцето.
    Тази кола от обявата. Струва ми се, че може да има проблем с документите. Иначе, честно казано. Започвам да се замислям за нещо преди трансаксиалната ера.
    Много ме кефиш
    Сега сериозно според теб има ли шанс тази колица?Да приемем че документите и са в ред
    92' Alfa Romeo 33 1,4 boxer SW(66kW)-бивша
    95'Alfa Romeo 155 1,9TD(67kW)-бивша
    90'Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer(97kW) -бивша
    00'Alfa Romeo 146 1.9JTD(77kW+)-настояща

  10. #25
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    Колеги, от това което се вижда на снимките ми се струва че автомобилът подлежи на реставрация , с две думи има стойка и общ външен вид но когато човек отиде на място ИСТИНАТА излиза на яве .От личен опит знам че цялостна реставрация по начина по който се прави по света изисква като ПЪРВО автомобилът да няма сериозни удари и да не е тотално загнил , затова добре реставрираните автомобили се подбират ВНИМАТЕЛНО,като ВТОРО агрегатът и трансмисията трябва да са в общо добро състояние ,което ще рече да не е претърпяла ПЕТДЕСЕТИНА ремонта от НЕКОМПЕТЕНТНИ майстори, за ламарината се изисква да няма кръпки и лепки по врати , калници ,капаци ,стига автомобилът да не е прекалено рядка лимитирана версия -тогава се допускат заварки и там но МНОГО КОМПЕТЕНТНО като се има в предвид че ДЕбелината на кита се мери с микрометър ..........
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  11. #26

    Default

    колата изглежда е добра за реставрация,но колегата е прав.тези коли карани у нас са много побългарени поради ред причини което ги прави много трудни за работа.иначе модела е просто едно от най добрите произведения на алфа и един от най продаваните модели.това е един от първите автомобили в серийно производство с 5 скорости,дискови спирачки отзад и какво ли още не.а този мотор 1.3 е бил еталон за надеждност и добро вървене.въобще за времето си колата е била просто номер 1

  12. #27
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    иВ следващият етап на самата реставрация участват два екипа .Единият ,който се занимава с демонтажа и сортирането на всички АГРЕГАТ,МЕХАНИЗМИ И СИСТЕМИ след което другият екип ТЕНИКИДЖИИ И БОЯДЖИИ се заемът със напълно оголеното купе ,трябва да се има в предвид и че повечето детайли за ремонта на агрегата и другите системи и механизми се набавят предварително ,след като се установи какво точно ще е необходимо за ремонта на двигателя ходовата част , спирачната ,охладителната и електрическата система.След като купето е готово БОЯДИСАНО и всичко се боядисва ПООТДЕЛНО и след това е важно автомобилът ДА СЕ КОНСЕРВИРА (нещо което не се прави винаги ЗА СЪЖАЛЕНИЕ) преди да се монтират вратите и капаците се поставя ел. инсталацията и след това тапицерията на тавана и челното изадно стъкло ,след това автомобилът се сваля от подвижната платформа и последователно се монтират сп.система и окачването.......
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  13. #28
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    Quote Originally Posted by madboy
    иВ следващият етап на самата реставрация участват два екипа .Единият ,който се занимава с демонтажа и сортирането на всички АГРЕГАТ,МЕХАНИЗМИ И СИСТЕМИ след което другият екип ТЕНИКИДЖИИ И БОЯДЖИИ се заемът със напълно оголеното купе ,трябва да се има в предвид и че повечето детайли за ремонта на агрегата и другите системи и механизми се набавят предварително ,след като се установи какво точно ще е необходимо за ремонта на двигателя ходовата част , спирачната ,охладителната и електрическата система.След като купето е готово БОЯДИСАНО и всичко се боядисва ПООТДЕЛНО и след това е важно автомобилът ДА СЕ КОНСЕРВИРА (нещо което не се прави винаги ЗА СЪЖАЛЕНИЕ) преди да се монтират вратите и капаците се поставя ел. инсталацията и след това тапицерията на тавана и челното изадно стъкло ,след това автомобилът се сваля от подвижната платформа и последователно се монтират сп.система и окачването.......
    колко красиво звучи ,и аз искам да подложа моята алфа на такава реставрация ама сигурно чак катоо станачовек
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  14. #29

    Default

    не е хич лесно , дори е много изнервящо,обаче на финала е кеф и после идва големия кеф.важното е да се почне отнякъде и да не се спира.пешката го доказа

  15. #30
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    След това идва реда на самият агрегат ,който е отремонтиран и почистен и излъскан външно (все пак това е АЛФА РОМЕО иСЪРЦЕТО МУ Е НАЙ ВАЖНОТО НЕЩО) после следват скоростите и цялата трансмисия след това идва ред на вратите и капаците ,които са облепени по ръбовете за да несе наранят при напасването ,после арматурното табло ,мокета ,седалките и тапицериите на вратите.И накрая фарове , мигачи стопове и брони и един куп дребни неща които отнемат цели седмици .Е това отнема доста време при положение че се работи вЕКИП , а за България като се знае колко сме организирани и всяка една подробност е ходене по мъките се изискват ГОДИНИ и СРЕДСТВА разбирасе. Това е от мен ако нещо пропускам МОЛЯ да ме допълните
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •