Results 1 to 14 of 14

Thread: Питане за акумулатор Бош

  1. #1
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default Питане за акумулатор Бош

    Интересува ме какви модели Бош (без други марки) стават за 2.0ХДИ, 1.9ТДИ или 1.9ЖТД и кой е последния рилийс на Бош, подходящ за тези двигатели. Цената също, ако може

    Благодаря на отзовалите се
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  2. #2
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Бош!!!

    В Гугъла ще намериш всичко, което те интересува, но да вметна Бравото дойде от Италия с Бош и на Алфата съм с такъв дори го местих на три коли и е на 6 години-Бош силвер плюс 30%- 44Ач, 540А стартерен ток, значи и двата са безупречни дори и зимата!
    Купих миналата година някакъв Иксаид-италянски...не ми вдъхна доверие и го дадох на сина!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  3. #3
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Exide и да вметтна акумулаторите са добри /ползвам такъв трета година/
    Ланчата ми дойде с акумулатор Fiat-Lancia by Exide, което май ще рече че това е домашната марка на Фиат /не го твърдя но така пише на моя акумулатор/
    Аз не бих се набутвал за Бош, мисля че българските са с напълно задоволително качество, да не пропускаме и факта че някой българин ще вземе заплата произвеждайки този акумулатор, а не "горките бедни немци" дето и без това са прездоволени!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  4. #4
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Exide и да вметтна акумулаторите са добри /ползвам такъв трета година/
    Ланчата ми дойде с акумулатор Fiat-Lancia by Exide, което май ще рече че това е домашната марка на Фиат /не го твърдя но така пише на моя акумулатор/
    Аз не бих се набутвал за Бош, мисля че българските са с напълно задоволително качество, да не пропускаме и факта че някой българин ще вземе заплата произвеждайки този акумулатор, а не "горките бедни немци" дето и без това са прездоволени!
    И на мен ми казаха,че са хубави, ама алармаджията ми препоръча да го сменя,щот алармата се дразни от слабия му ток и аз пак се върнах на Бош!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  5. #5
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default Re: Бош!!!

    Quote Originally Posted by JORDI
    В Гугъла ще намериш всичко, което те интересува, но да вметна Бравото дойде от Италия с Бош и на Алфата съм с такъв дори го местих на три коли и е на 6 години-Бош силвер плюс 30%- 44Ач, 540А стартерен ток, значи и двата са безупречни дори и зимата! ...
    И моята си дойде с бош силвър, но е 62 или 64 Ач, ако не се лъжа. А цени някой да знае?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Re: Бош!!!

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by JORDI
    В Гугъла ще намериш всичко, което те интересува, но да вметна Бравото дойде от Италия с Бош и на Алфата съм с такъв дори го местих на три коли и е на 6 години-Бош силвер плюс 30%- 44Ач, 540А стартерен ток, значи и двата са безупречни дори и зимата! ...
    И моята си дойде с бош силвър, но е 62 или 64 Ач, ако не се лъжа. А цени някой да знае?
    Аз купвах преди нова година за Голфа,Варта Силвър,защото нямаха Бош 62 А за 210 лв. Боше беше на същата цена
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default Re: Бош!!!

    Quote Originally Posted by Mury
    Аз купвах преди нова година за Голфа,Варта Силвър,защото нямаха Бош 62 А за 210 лв. Боше беше на същата цена
    Голфът, предполагам, е с 1.9 тди двигател
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Re: Бош!!!

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by Mury
    Аз купвах преди нова година за Голфа,Варта Силвър,защото нямаха Бош 62 А за 210 лв. Боше беше на същата цена
    Голфът, предполагам, е с 1.9 тди двигател
    Не 1.6 ФСИ 115 коня
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default Re: Бош!!!

    Quote Originally Posted by Mury
    Не 1.6 ФСИ 115 коня
    Е къде го прибутваш тоя куц кон при дизел-повера бе На тея голфове ми харесва 6-тата скорост и разхода само Тествах за малко такъв голф на един от Варненските алфисти...той си знае кой е :P
    Иначе аз за акумулатор за дизел говоря. Цена от 210 лв ми се вижда ниска за Бош Силвер за нашите печки Тоя на голфа колко му е стартовият ток?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  10. #10
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Не е 63, ... Л.С.

  11. #11
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist
    Не е 63, ... Л.С.
    Абе кво ти пука Нали пали пущината Мерси за л.с.-то
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  12. #12
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    ..................

  13. #13
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist
    Не е 63, ... Л.С.
    Баш 63 е Проверих днеска на срещата

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    бош са смотани акумулатори ве те са за така недолюбваните от вас немски машини купи си един италянски та да е завършена цялата раота кат ше се хабят нерви да е само по жабарски недоразумения
    Аз не го търся за мене бе. За един френски дизел е Иначе аз не съм казвал, че недолюбвам немските. Даже идолът ми е едно ауди А3 в момента...нали се сещаш кое
    Живот и здраве, ЖТД-то като порастне, да стане като това ауди
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  14. #14

    Default

    здравей trustworthy, аз купих преди 3 месеца ексайд ексел 62/540 и нямам никакви грижи оттогава, вече 1 седмица карам така, че първите минути след запалване са особено критични - онези свещи дърпат над 50 ампера общо.. иначе акумулатора го взех за 142 пари , има око, редовно го гледам, и редовно е зелено на цвят. Интересно ми стана че в каталога на ексайд за 1.9 ЖТД на браво/а дават точно толкова колкото е заводския акумулатор като ампер-часове - 62. Имам предвид че на каталога може да се вярва според мен. Снаха ми кара 2.0 ХДИ с някакъв акумулатор с оранжево отгоре лепенка, не беше пален 2 месеца, стоейки в колата, и запали от веднъж, с никакви проблеми, за съжаление не помня марката му... Дано да съм ти помогнал с избора!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •