Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43

Thread: Една 90 в Пловдив

  1. #16
    Старши алфист MainaCore's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    816

    Default

    Заблязвам боядисано в черно елементи
    1983 Alfa Romeo 6 2.5 VMTD 10V 105hp
    1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0 8V 130 hp
    2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX 110 hp

  2. #17
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Жестоко! Започнал си Избърсал си маслото от главата, сменил си един кабел за свещи иии си боядисал някои работи. Ако аз мога да помогна да излъскаме двигателя сериозно!!! Само трябва да си взема комлпекта четки за зъби.
    Може и да изпрахосмучем ватите около двигателя
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  3. #18
    започва да се пристрастява DreamCatcher's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    52

    Default

    Speeder,
    внимавай какво си пожелаваш!
    От петък съм в отпуск и познай къде съм намислил да го прекарам. Със сигурност ще ти звънна да се видим, това за ватата ми хареса, може и да стане. Приготви си четките за зъби, към понеделник да си на линия :P , най-малкото за едно кафенце. Абе, кафенце може още и в неделя. Със сигурност ще я мия колата, та може да донесеш веро.

    Иначе започнах, защото времето беше страхотно днес и имах нужда то малко активност на открито, а аз нали нямам гараж в Пловдив и това си ми е активност на открито. Направо събрах очите на комшиите. Явно вече не е на мода пред блоковете да има все по един дето се човърка по някоя по-старичка кола.

    За съжаление има по-належащи проблеми от тези козметичните работи - примерно обезвъздушавенето на спирачките и тоя проблем със задържането отпред в дясно. А и проклетият течащ антифриз, кабелите на заден десен стоп, ей такива работи. Ама нали си падам естет не мога повече да я гледам мръсна.
    Алфа Romeo 90 1.8 Super '87 г. - старата любов
    Алфа Romeo 166 TS 2.0 '00 г.

  4. #19
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    DreemCatcher още на срещата ти казахме кои е твоя човек по ремонтите за твоята алфа а ако мога със нещо да съм полезен обаждаи Skype ми го има във подписа ми така че ако има нещо пиши
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  5. #20
    започва да се пристрастява DreamCatcher's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    52

    Default

    Много бързате да ме пратите при тоя човек и да ме лишите от удоволствието да се почовъркам по автомобила.
    Спирачките ще ги обезвъздуша тази събота и неделя с помощта на бащата, вероятно. Надявам се, че това ще реши и проблема със задържането, който вече почти не се явява нещо - затова си мисля, че е до обезвъздушаване.
    Казанчето за антифриз ще го сменя, веднага щом се сдобия с ново. Кабелите - ще ги запоявам.
    При човека за ремонтите ще отида за оглед на предницата, но малко по-нататък.
    Алфа Romeo 90 1.8 Super '87 г. - старата любов
    Алфа Romeo 166 TS 2.0 '00 г.

  6. #21
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by DreemCatcher
    Много бързате да ме пратите при тоя човек и да ме лишите от удоволствието да се почовъркам по автомобила.
    Спирачките ще ги обезвъздуша тази събота и неделя с помощта на бащата, вероятно. Надявам се, че това ще реши и проблема със задържането, който вече почти не се явява нещо - затова си мисля, че е до обезвъздушаване.
    Казанчето за антифриз ще го сменя, веднага щом се сдобия с ново. Кабелите - ще ги запоявам.
    При човека за ремонтите ще отида за оглед на предницата, но малко по-нататък.
    Здрасти. Одавна не пиша в този раздел, защото се разделих с моята трансаксиална алфа и сега карам 164. Пишеш, че си имал проблем със спирачките или по-точно - задържане. Ам и аз го имах този проблем преди време. С обезвъздушаване не стана. Прегледай първо на какъв хал са ти задните апарати и зе сапаси със здрави нерви ако ще сваляш да чистиш + 2 дни ако не си го правил до сега. Моите бяха ръждави здраво и от това задържаха. А задържат ли - независимо дали е малко и на периоди изведнъж проблема ще се задълбочи. Другото нещо е - смени си спирачната течност (ако не си го направил вече) и третото - имах запушен спирачен маркуч на едното колело аз. След като направих трите описани по-горе процедури нямах проблем със спирането. Друг е въпроса обаче, че след ревизията и боднах спирачна помпа от ФИАТ ДУКАТО 87 година . Но я сложих само защото моята се скапа.

    Поздрави и успех с колата
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  7. #22
    започва да се пристрастява DreamCatcher's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    52

    Default

    Мерси!
    Надеждата умира последна, но и аз подозирам, че ще имам някой скапан маркуч и доста ръжда. Иначе при мен задържането е само отпред в ляво Ако се стигне до чистене на ръжда и смяна на маркуч ще действам на парче.
    Алфа Romeo 90 1.8 Super '87 г. - старата любов
    Алфа Romeo 166 TS 2.0 '00 г.

  8. #23
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default 75ts

    Колега привет и от мен,и твоя скрап си го бива,харесва ми.
    да знаеш че ако сменяш спирачна течност без помпа нема да се разминеш
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  9. #24
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Тия маркучи са вече на доста години, а и във системата е пълно с боклуци. Моят задния се запуши при последното обезвъздушаване. Щом си локализирал проблема до едното предно колело със сигурност. Тогава ще те посъветвам да обърнеш внимание при самото обезвъздушаване на струята при отвиване на щуцера. Ако е слаба, значи проблема е в маркуча. Има вариянт, обаче не маркуча да е виновен. Буталцата на апаратите имат едни прашници, които се разтеглят при излизането на буталцето. От годините и топлината там гумата се скапва и се къса. Между буталцето и цилиндъра влизат влага и боклуци. Резултата е ръжда и задържащ апарат, защото буталцето не може да се прибере.
    Alfa Romeo 75 24V

  10. #25
    започва да се пристрастява DreamCatcher's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    52

    Default

    Днес беше процедурата по обезвъздушаването. Струйката беше силна. Цял ден я карам след това и доста звезрски, не се е получило задържане, за сега. Ще видя нататък как ще е.

    Днес се откри друго весело занимание за пролет. Измих я, с помощта на Speeder (много го бива с прахосмукачката), оказа се, че ще иска кърпене на доста места, но все козметично, не е страшно.

    Идните седмици ще има и друго занимание. Гарнитурата на капака изпуска по много замаскиран начин. В страни е, но доста назад, маслото се стича отзад, по колекторните тръби и капе чак по средата на автомобила. За това не съм го забелязал до сега. Та при следваща заплата ще купувам гарнитура. Тоя ремонт мога да си го направя сам с помощта на един съфорумец, който предложи да услужи с някакви химии. Силиконче, вероятно.
    Алфа Romeo 90 1.8 Super '87 г. - старата любов
    Алфа Romeo 166 TS 2.0 '00 г.

  11. #26
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    Колега ,много ме радва АЛФАТА ти пожелавам ти много приятни моменти с НЕЯ ,а сега един приятелски съвет -ТЕЧЪТ на масло е от едни гумички които трябва да смениш,те се намират в задната част на главата точно под г-рата на копака на клапаните най вероятно са станали на кокал и от там се стича в-у колекторните тръби . ПОЗДРАВИ!!!
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  12. #27
    започва да се пристрастява DreamCatcher's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    52

    Default

    Мерси за съвета, обещавам преди да се юрна да сменям каквото и да било да се допитам сериозно до опътването, предоставено ми от Венци. Щом има и гумички ще ги видя и ще ги купя заедно с гарнитурата. Така и така ще се отваря тоя капак, ще се сменят всякакви уплътнения до които дава достъп.
    Алфа Romeo 90 1.8 Super '87 г. - старата любов
    Алфа Romeo 166 TS 2.0 '00 г.

  13. #28
    започва да се пристрастява DreamCatcher's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    52

    Default

    Кофти работа, колеги. Сдобих се с гарнитурата! Много доволно от Евро 07 в Пловдив, обаче за тези гумички никой нищо не може да ми каже. Веднъж ми казват, че не знаят, друг път, че не предлагат, а аз си мислех, че е някакъв цял комплект.
    Сега се чудя какво да правя, да действам ли така или да търся това дето даже не го знам как изглежда.
    Алфа Romeo 90 1.8 Super '87 г. - старата любов
    Алфа Romeo 166 TS 2.0 '00 г.

  14. #29
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    Quote Originally Posted by DreamCatcher
    Кофти работа, колеги. Сдобих се с гарнитурата! Много доволно от Евро 07 в Пловдив, обаче за тези гумички никой нищо не може да ми каже. Веднъж ми казват, че не знаят, друг път, че не предлагат, а аз си мислех, че е някакъв цял комплект.
    Сега се чудя какво да правя, да действам ли така или да търся това дето даже не го знам как изглежда.
    Колега ,тези гумички се продават само в комплекта гарнитури ,аз съм поръчал от Италия 30 броя но ще дойдат към края на месец март . Другият вариант е да ги разкиснеш малко във влажен парцал напоен с кориселин ,за да може гумата да омекне в повърхностният слой
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  15. #30
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Силикон му е майката! Малко по-богато намажи. Вземи си хубав на Перматекс сивия. И да не забравиш да обезмасриш хубаво всичко.
    Alfa Romeo 75 24V

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •