Пускам тази тема, защото не виждам никой с такава кола в газ-форума. Колата ми е с ГИ БСМ-КарГас. Вече почти съм се отказал да карам на газ, но понеже ГИ ми е на 4-5 месеца и не е евтин искам да попитам може ли да тръгне тая кола на газ или да си продавам АГУ-то.
Колата привидно върви супер, разходът е 1-2л. повече от на бензин. Динамиката ок.
Проблемите: 1. дава ми грешки в ЕКУ-то на извънградско /жълтата лампа с надпис Motor control system failure/, 2. След 3-4 месеца "нормална" експлоатация колата започна да клати оборотите и да гасне при запалване на студен двг. Един ден въобще не запали. Обясниха ми, че ЕКУ-то на CF3 /за по-старите ТС не знам как е/ си прави статистика на горивото и се самоадаптира, което прави експлоатацията на две горива невъзможна. Това са мнения на хора, с които няма как да не се съобразя - от Вантотрейд, а също и Бобо. Оттогава карам само на бензин и нямам никакви проблеми. Ако карам час на газ няма проблем, но ако карам цял ден, на другата сутрин веднага почва да клати обороти и да не пали на бензин.