Здравейте всички,

След няколко месеца ще купувам кола.Дилемата е Алфа 147 2.0 със селеспиид или Пежо 406 купе... Дайте някакво мнение, плюсове/минуси..итн. Не искам бегачка, по скоро нещо комфортно, атрактивно на външен вид, главно ще го търклям в града (от София съм)

Сега в момента карам Пежо 206 и съм със смесени чувства за покупката на друго Пежо...Останах очарован от Алфа 147 ( като интериор и външен дизайн), но нали знаете всички ми казват - "италианско - много се чупи"...

Така, значи разполагам с около 12 000лв и предполагам, че колата (която и да е тя) ще се взима от чужбина ( Германия, Швейцария, Италия). Ще мога ли да намеря читав екземпляр за тези пари? За първи път ще купувам кола от чужбина. И малко не ми е ясно как седят нещата с докарване, документи, евентуално ако я закарам на диагностика в БГ и се окаже издухана, мога ли да предява някакви претенции към автокъщата, на която съм я поръчал?(евентуално да се откажа от нея, ако нещата са много зле ).

Ами това е, надявам се не досаждам с "глупавите" ми въпроси и очаквам да се получи интересна дискусия Също така се надявам да ме убедите, че съм на прав път каато съм с по-големи предпочитания към Алфа 147, защото наистина много ме зариби...и дай Боже в най-скоро време да се присъединя към Клуб Алфа Ромео