Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Масло Selenia Racing

  1. #1
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default Масло Selenia Racing

    Съжелявам че пускам тъкава тема но искам да се консултирам с вас може и да е изтриете после Значи някой знае ли дали това масло Selenia Racing е добро за мойто GTV. Понеже колата ми е старичка 97г. дали ще се чуства добре с това масло, казаха ми за него, че било за спортно каране и по-тънко от другото.
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Даже е по гъсто и ще се чувства идеално колицата само цената му не е от идеалните.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    А колко литра събира
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    4.4 л. но не съм сигурен че ставаза за мотор който може да е поизносен
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Нали, за това става въпрос и аз си мисла че това дърто моторче няма да се чуства добре с това масло
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  6. #6
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Ма чакай сега. Ти какво разбираш "износен мотор". Тя колата може и 23г. да е ама км. да са 25К. Ако си сигурен в километрите си ориентирай се по тях. За инфо само разработен мотор се счита този който се от 80 до 100К км. Поне тва са ме учили за инженерната ми диплома
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  7. #7
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Хе, може и на 50К да е сговнен вече.
    Моето мнение - до 200К, ако не го гори - полусинтетика (10W40). За марката на маслото е въпрос на личен избор. АР препоръчва Селения. Ествествено. Ако не болен на тая тема, всяко масло с доказан произход, с посочения вискозитет, е подходящо. А ако колата се кара по-агресивно от нормалното - тогава има специални масла за случая ...

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad
    Ма чакай сега. Ти какво разбираш "износен мотор". Тя колата може и 23г. да е ама км. да са 25К. Ако си сигурен в километрите си ориентирай се по тях. За инфо само разработен мотор се счита този който се от 80 до 100К км. Поне тва са ме учили за инженерната ми диплома
    Мойта е на 20 000 след ремонт,и се чувства прекрасно със Селения Рейсинг
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    36

    Default отг.

    сложих Селения Рейсинг, мойта е 95та г. и за 2-3 хил километра се оказах мн под минимума !

    един майстор провери спецификациите на Рейсинга (по някаква програма) и каза 4е е прекалено тънко и 4е за тази алфа се иска по гъсто масло, особено и като не е първа младост...

    сега съм със Селения 20К, минал съм някъде 1000 км я има я няма от смяната, още не съм го проверявал, като проверя ще кажа.
    АЛФА ГТВ 2.0 95та, не е на газ.

  10. #10
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Ей добре, че ви попитах вас значи, ония в магазина ми викаше това масло било страшно за твойта кола щяло да заспи и ма къпише с приказки да му го купа. Супер сте спахитме ме от нови дертове
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by TaNo
    Ей добре, че ви попитах вас значи, ония в магазина ми викаше това масло било страшно за твойта кола щяло да заспи и ма къпише с приказки да му го купа. Супер сте спахитме ме от нови дертове
    Нема нишо ша почерпиш
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    Quote Originally Posted by TaNo
    Ей добре, че ви попитах вас значи, ония в магазина ми викаше това масло било страшно за твойта кола щяло да заспи и ма къпише с приказки да му го купа. Супер сте спахитме ме от нови дертове
    Нема нишо ша почерпиш
    И аз, и аз ...

  13. #13
    Старши алфист hristiqn's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    SlIvEn VaRnA
    Posts
    536

    Default ....

    Quote Originally Posted by Mury
    Quote Originally Posted by leshoiad
    Ма чакай сега. Ти какво разбираш "износен мотор". Тя колата може и 23г. да е ама км. да са 25К. Ако си сигурен в километрите си ориентирай се по тях. За инфо само разработен мотор се счита този който се от 80 до 100К км. Поне тва са ме учили за инженерната ми диплома
    Мойта е на 20 000 след ремонт,и се чувства прекрасно със Селения Рейсинг [/quote
    Еми аз съм на 8000 с това масло ...еми не го гори Поне 3-ма ме убеждаваха ,4е щяла да го изгори за 4-5к еми не е вярно, да отбележа колата няма никакви ремонти по мотора и определено се кара
    BMW 330 D 280h.p600nm by TST Bmw 725 Toyota Yaris T.Sport ex Alfa Romeo 145 2.0 16v Turbo 200hp Suzuki Burgman 400 Malossi kit

  14. #14
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Ма гледайте бе хора, всеки който иска да бъде абсолютно сигурен какво масло трябва да ползва трябва да има предвид следното. Плътността и вискозитета на маслото което трябва да изолзвате се определя от механичното износване на двигателя, а то пък от своя страна се определя по 2 способа. Единият е известен на всички, чрез измерване на компресията на цилиндрите, а другият е чрез пускане на газ и определяне на дебита. Никога не е възможно дори и при нови двигатели да имаш 0% попускане. Започва някъде от 3%. Който от вас е сигурен в километрите си и в състоянито на двигателя си и сам може да избере маслото си по характеристики, а не а чака някакъв "майстор" да ми казва, че ако вземе такова масло двигателчт му щал да го изгори за 4-5К. Има много инфо по тази тема в интернет. Естествено че при по голям % на износване трябва да сложим масло с по-голяма плътност. Аз карам със Selenia 10W40 и съм много доволен. Колата я взех на 82К в момента съм на 104К. Компресията при закупуването беше: 1ц-12, 2ц-12, 3ц-12.5, 4ц-12.5.
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  15. #15
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    На 103k е мойта но си нямам и напредстава дали са реални компресията на цилиндрите не съм я мерил но не е зле да го сторя да си имам напредстава за кво става въпрос.Предполагам ще си сложа червената Selenia 10W40 и тя си е добра
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •