Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Ниски и високи обороти - колко?

  1. #16
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by lord_chuldarkar
    e хубо де, аз само казвам каквото са ми казали т.е. каквото ми каза продавача - пък не изглеждаше да има идея да ме лъже щото ми се пада и нещо като градски.

    освен това моя двигател е 144 коня а след чипосването е станал 150 или 155 което както и да го смяташ е под 10%

    допускам че си прав в твърдението си - тъй като ако чиповете повишаваха КПДто на двигателя, мощността или намаляваха разхода без да има странични ефекти щяха да ги слагат фабрично.

    важното е да върви пък тои разхода на 144 коня нама как да е 5 на сто (е по книжка е 6.4 ама след 10години и 350 000км нещата се променят )
    ...Новачев ти каза...чипът оптимизира само горенето...КПД-то отделно можеш да го повишиш по минимум 10 путкта....да полираш вътрешно колекторните тръби, да повишиш базовата компресия...клапаните се пипват .... и там съответните спортни механични оптимизации...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    96

    Default

    За колегата mll - когато натисна педала до дупка и задържа оборотите стигат края на червената зона т. е. на 6000 об/мин.
    При теб как е?
    Fiat Stilo 1.9 16V JTD, 2004, комби
    Citroen BX-19GT, 85
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 01, Distintive - ex

  3. #18
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Quote Originally Posted by lord_chuldarkar
    хъм

    то тогава по хубаво ще ми доиде газовото на чипа - нали газта 105 октана
    Тука грешиш газовия инжекцион си има собствен компютър и чипа на колата няма изобщо да му влияе и нещо не разбирам ти имаш чип или си решил ад слагаш.

    имам по наследство - с него я купих
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  4. #19
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Изфорсирай я на място и виж до къде стига оборотомера за да разбереш дали има наистина (пак не е гаранция) и нали знаеш че трябва да се кара само със 100 октана
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #20
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by VladoG
    За колегата mll - когато натисна педала до дупка и задържа оборотите стигат края на червената зона т. е. на 6000 об/мин.
    При теб как е?
    при мен вдига обороти допреди началото на червеният сектор, и там на 5-та съм над 210 км/ч...и повече обороти за да вляза в червения сектор не вдига?!???...на място не ми се ще да я изрязвам...но ще пробвам...учудих се,като гледам подписът ти -дизел, а вдигаш обороти като бензинка ???
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  6. #21
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    На 1,9 и 2,4 жтд ограничителя спира нафтата при 5430 оборота/мин.

    Но е възможно оборотомера да не е особено точен(+-10-15% е обичайна грешка), така че всичко е нормално.

    Оборотите на празен ход на 2,4 жтд трябва да са 800+-50 (тоест от 750 до 850).

    Това е - факти от техническата документация. Всичко друго са приказки от селски вечеринки и доста неверни оборотомери.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    96

    Default

    Малко пояснение - пробите / 2-3 пъти / съм ги правил само на скорост. На празен ход не бих рискувал да вдигам такива обороти, че май е опасно за двигателя.
    Fiat Stilo 1.9 16V JTD, 2004, комби
    Citroen BX-19GT, 85
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 01, Distintive - ex

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    96

    Default

    Pinko написа:.....

    Колега, взех да се замислям. След тази неточност с ниските обороти и оправянето на показанието им след почукване по оборотомера. Да не би достигането на показание от 6000 об. да е от инерция на стрелката или нещо от този род. Ще направя по задълбочен оглед.

    п.п. Как става този номер с цитата чрез прозорчето, къде има разяснения. Не мога да намеря указания.
    Fiat Stilo 1.9 16V JTD, 2004, комби
    Citroen BX-19GT, 85
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 01, Distintive - ex

  9. #24
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Изфорсирай я на място и виж до къде стига оборотомера за да разбереш дали има наистина (пак не е гаранция) и нали знаеш че трябва да се кара само със 100 октана
    7600-7800 някъде ако е верен оборотомера с две думи не дава ясна информация щот може да са както 7300 така и 8000.
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  10. #25
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by lord_chuldarkar
    Quote Originally Posted by Novachev
    Изфорсирай я на място и виж до къде стига оборотомера за да разбереш дали има наистина (пак не е гаранция) и нали знаеш че трябва да се кара само със 100 октана
    7600-7800 някъде ако е верен оборотомера с две думи не дава ясна информация щот може да са както 7300 така и 8000.
    Дава имаш чип ако нямаш спира на 7300 не продължава. Абе много ме влече да карам в лютеницата
    Съвет карай само със 100 октана да не си създадеш проблеми.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    96

    Default

    Днес направих пробата. На втора и на трета скорост. Оборотите си стигат 6000, че може и да ги подмине. Но ме хваща страх. Може и да е неточен оборотомера, ама определено двигателя не е със заводските настройки. Явно има "чип". За мен си остава чуденката за какво е.
    Fiat Stilo 1.9 16V JTD, 2004, комби
    Citroen BX-19GT, 85
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 01, Distintive - ex

  12. #27
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by VladoG
    Днес направих пробата. На втора и на трета скорост. Оборотите си стигат 6000, че може и да ги подмине. Но ме хваща страх. Може и да е неточен оборотомера, ама определено двигателя не е със заводските настройки. Явно има "чип". За мен си остава чуденката за какво е.
    Закачаш я на диагностика и като форсираш гледаш какво показва уреда и какво показва твоя оборотомер за да видиш с колко се разминава показанието. Няма как да правиш с дизел 6000 оборота - просто процеса на самовъзпламеняване на нафтата не може да става толкова бързо. За дизеловото Ауди на 24 чала Льо Ман Шел доставят спец нафта за да работи без проблем до 5500-5600 об/минута. Така че явно имаш отклонения в показанията на оборотомера - просто виж с колко при какви обороти.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    96

    Default

    Идеята е добра, ама не ми се дават 10-20 лв за едно сравнение с диагностика за да разбера верността на оборотомета. Пък и времето ми е много кът.
    Май има по лесен сравнителен метод. Въпрос към колегите с 2,4 JTD - kолко са оборотите на двигателя примерно при 100 или 120 км/ч. на пета скорост. Аз ще засека как е при мен и ще се направи сравнение и уточни разликата.
    Fiat Stilo 1.9 16V JTD, 2004, комби
    Citroen BX-19GT, 85
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 01, Distintive - ex

  14. #29
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    оборотите при дадена скорост са еднакви при чипосана и нечипосана кола

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by VladoG
    Идеята е добра, ама не ми се дават 10-20 лв за едно сравнение с диагностика за да разбера верността на оборотомета. Пък и времето ми е много кът.
    Май има по лесен сравнителен метод. Въпрос към колегите с 2,4 JTD - kолко са оборотите на двигателя примерно при 100 или 120 км/ч. на пета скорост. Аз ще засека как е при мен и ще се направи сравнение и уточни разликата.
    с чип или без чип, все тая !! Крайните обороти са едни и същи !!
    Това с изместването на ограничителя (или махането му, не съм в час с бензините ) важи само при бензиновите двигатели !
    Както каза колегата, нафтата оптимизира изгарянето си в по-ниски обороти.
    Пък и в крайна сметка теб какво те интересува къде изключва!? Тя така или иначе след 4 000- 4 500об. няма въртящ момент! (ненабира особенно).
    Да, там и е максималната мощност, но това не е критерий за ускорение особенно при дизел!
    Карай си колата от 2 000 до 4 000 оборота..... там върви !
    Успех
    http://luchi.bg/ Парапети

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •