Results 1 to 4 of 4

Thread: Светва ми лампата на ABS

  1. #1
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Светва ми лампата на ABS

    Днес на 2 пъти ми светна лампата на ABS a. Спирам гледам нивото на течността -всичко е ОК , нямам голям ход на педал, не стържат спирачни накладки. /значи има накладки и дискове- не са изпадали .
    Загасена седя докато оглеждам 5-7 мин/. паля и тръгвам и не свети. След примерно 15 км / в града около 20 мин защото не се кара бързо на/ светофар докато седя пак светна.След светофара спрях загасих пак оглед паля и не свети.
    Иначе спира и не се е налагало да скачам на спирачнит педал докат спира. По инерция я оставям почти да спре на светофара.
    Някой има ли идеи къде да се насочвам ?
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  2. #2
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Виж на колко ти зарежда алтернатора че някой път от по високо напрежение или по ниско прави така. Ако всичко е ок по тоците най лесно отиди да ти диагностицират абс-а че може да е скапан кабел до датчик или пък скапал се датчик. Зависи и какъв ти е абс-а не си написал на каква кола????

  3. #3
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    Виж на колко ти зарежда алтернатора че някой път от по високо напрежение или по ниско прави така. Ако всичко е ок по тоците най лесно отиди да ти диагностицират абс-а че може да е скапан кабел до датчик или пък скапал се датчик. Зависи и какъв ти е абс-а не си написал на каква кола????
    ОК благодаря .Преди го имаше в подписа но се регистрирах наново и не съм обърнал внимание, че няма данни за колата
    Колата е 155 2,0L TS klimatronic 6.1994г.

    Шашка се компютъра понеже не са закачени кабелите за датчиците на предните колела.Установих го когато сменях предните спирачни маркучи
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    37

    Default

    провери си крушките на стоповета. при изгоряла крушка светва лампичката на тъблото за АБС - са
    Alfa Romeo 155 TS, 1993 г., 129 к.с.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •