Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Смазване на скоростите

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    80

    Default

    абе аз да питам като начинаещ какво значи това двоино амбриране,щото и на мен по някога като я ръчкам не влиза 2 ра ама аз до колкото знам това е нормално и + тва 2-ра е най-трудна
    Alfa Romeo 1.8 TS 8v

  2. #17
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Quote Originally Posted by street_fighter
    абе аз да питам като начинаещ какво значи това двоино амбриране,щото и на мен по някога като я ръчкам не влиза 2 ра ама аз до колкото знам това е нормално и + тва 2-ра е най-трудна
    при нормалното каране когато се превключва предавка се натиска съединителя и тогава се превключва предавка, независимо дали по-висока или по-ниска

    при 2-ното амбреиране един път се натиска съединител изключва се предавката и се отпуска съединителя, след което пак се натиска съединителя и се превключва скороста
    този начин на каране е препоръчителен при автомобили с не синхронизирани скоростни кутии, при отпускането на съединителя дефакто се получава изравняване на оборотите на първичният и вторичният вал на скороастната кутия
    все пак колите вече са с синхронизирана дори задна скорост така, че полза от това каране има само при положение, че имаш повреден синхронизатор на някоя предавка
    по опитните шофьори дори не ползват двойно амбреиране, а при превключване на по висока предвка изчакват падането на оборотите на двигателя и тогава превключват, а при превключване на по-ниска предавка съответно подават леко газ на двигателя
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  3. #18
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by bass
    За протокола:
    Смених маслото на скоростите/диференциала със синтетично Tutela Synth_нам_си_кво от ТиН (майсторът изхвърли празните кенове преди да преговоря и запомня точно означенията ).

    И тук (както в темата за амортисьорите) разликата е осезателна - сега скоростите се превклюват без никакво усилие. Освен това при местене на лоста се усеща едва ли не всеки допир на една част с друга - все едно досега в кутията е имало някаква много гъста маса.
    А сега като ти позагрее имаш ли виеене ли нещо подобно
    Все пак синтетичното е по-тънко и може да се пообади някой и друг луфт.
    Наблюдавай я да не текне от някъде и да ти остане без масло

  4. #19
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Засега не се чуват странни звуци, ще видя как е като тръгна за морето след седмица.
    При покупката в ТиН доста време коментирахме с продавача какво масло да взема, той гледа из разни каталози, сверихме модификацията в еПЕР и в крайна сметка реших да е това, което се препоръчва по книжките за моята кола (за MY.95 пише, че трябва да е синтетика). Ще видим какво е влиянието на фактора "поизносен агрегат"

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  5. #20
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Брех, продължавам да се изумявам все повече с всеки следващ ден - превключването на скоростите прогресивно се подобрява, просто това е друга, по-добра кола Аз бях приел, че просто скоростите на алфата са си по-дълбоки и не може да се сменят като на лада с едно движение и на полусъединител (btw това ми убеждение беше подкрепено и от опита ми със служебното BMW 735 - и при него смяната е лесна, но осезателно на два паса - изключване, включване).

    Quote Originally Posted by Dodo 155
    Хубаво е всички италянки да се проверяват периодично, че май имат навик да остават сухички в скоростите.
    Тва ще да е бил и моят случай, макар че майсторът не изказа съображения в тази посока...

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •