Results 1 to 6 of 6

Thread: Монтаж на плеър?

  1. #1
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default Монтаж на плеър?

    Здравейте, собственик съм на GTV от 5 дена. Като го закупих нямаше касетофон, а само една грозна ниша, в която има стандартните кабели на "Евро букси" и антена.
    Проблема е, че кабелите са къси и няма как да ги включа в плеъра и след това да го вкарам в нишата. Явно ще е по-сложно и ще трябва да бръкна отзад, хем да завинтя гайката за шпилката на задния панел на плеърчето, че да затрудня допълнително джамбазите.
    Та въпроса ми е - как се свалят страничните кори на барчето (или самото барче) за да мога да бръкна отзад. Като правих огледче на бързо ми се стори че ще е голямо борене, но все пак ми се иска да чуя компетентни мнения, а не да налучквам и да правя глупости с колата си

    Благодаря ви!
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  2. #2
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Много лесно, на 2 видии се държат. Сваляш ги и отзад ти блесва всичко. Изключително просто се монтира CD и става добре. Самата конзола не пипай, няма смисъл. Отпред ше си действаш стандартно. Свали първо лявата или дясната кора, оправи си кабеляците, нагласи ги. Даже можеш първо да си сложиш плеъра да си го хванеш здраво и след това да затвориш кората. Абе като почнеш да работиш ше се ориентираш. Айде късмет!
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  3. #3

    Default

    Има тема във форума, коледга за централната конзола на таблото.
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS 16V 150 CV
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 150 CV
    Fiat Bravo 1.6 GT 100 CV
    _________________
    Skype: glavnia

  4. #4

    Default Re: Монтаж на плеър?

    Quote Originally Posted by b_angelov
    Здравейте, собственик съм на GTV от 5 дена. Като го закупих нямаше касетофон, а само една грозна ниша, в която има стандартните кабели на "Евро букси" и антена.
    Проблема е, че кабелите са къси и няма как да ги включа в плеъра и след това да го вкарам в нишата. Явно ще е по-сложно и ще трябва да бръкна отзад, хем да завинтя гайката за шпилката на задния панел на плеърчето, че да затрудня допълнително джамбазите.
    Та въпроса ми е - как се свалят страничните кори на барчето (или самото барче) за да мога да бръкна отзад. Като правих огледче на бързо ми се стори че ще е голямо борене, но все пак ми се иска да чуя компетентни мнения, а не да налучквам и да правя глупости с колата си

    Благодаря ви!
    Лешояд-а добре го е казал!
    От мене само ЧЕСТИТО и много безаварийни километри!!!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  5. #5
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Благодаря за инфото Лешояд. А само да попитам още нещо - нужен ли е ИСО преходник за да пасне стандартен плеър? Като го мерих на око мисля, че не. Но видях други Алфи, 145 мисля, за които бе нужен такъв преходник.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  6. #6
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Тва зависи изцяло от плеъра с който разполагаш. Обикновено новия плеър си се продава с необходимия набор от преходници и нещата опират до дам да свържеш директно кабелите, ако стандартно в колата няма необходимата букса съответсваща на стандарта. Друг е въпросът по какъв начин искаш да си свържеш плеъра защото има няколко варианта, а да не забравяме, че и различите плеъри предлагат вече и различни екстри освен стандартните, например кабелче за автоматична антена, кабелче за телефон и т.н. или пък искаш ли да ти се изкл. плеъра като изкл. от контакт или пък не искаш и такива неща. Затова аз те съветвам ако ти не си запознат или пък н си сигурен в знанията си по слабите токове да отидеш на сервиз и да го свържат там, особено ако плеъра ти е нов задължително е да отдеш в сервиз. Май се поотпуснах, айде късмет!
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •