Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Метан

  1. #16
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default Re: въпросче

    Quote Originally Posted by ufo77
    А в Пловдив дали може да се сложи някъде метанов инжекцион ? Помогнете?
    колега поне още 5г няма да има безупречни майстори на това устройство,а като слушам май с тези 2 увеличения на цената мукоито го чакат със сигурност в БГ няма да има бъдеще

  2. #17
    Black Shadow trouble's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Age
    45
    Posts
    1,155

    Default Re: въпросче

    Quote Originally Posted by galinves71
    Quote Originally Posted by ufo77
    А в Пловдив дали може да се сложи някъде метанов инжекцион ? Помогнете?
    колега поне още 5г няма да има безупречни майстори на това устройство,а като слушам май с тези 2 увеличения на цената мукоито го чакат със сигурност в БГ няма да има бъдеще
    И 2 пъти да му се увеличи цената пак си е най евтиното гориво...Това за вечните проблеми на метан са митове, породени от неверници
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
    Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

    Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ямбол/Бургас
    Posts
    113

    Default Re: Метан

    Quote Originally Posted by batececo
    Quote Originally Posted by RaggaJungle
    здрасти колеги
    ...разхода на боксера ме товари ве4е СТРАШНО СТРАШНО много дори като се замисля грам не мога да си го...
    Извинявай, че се намесвам в темата, но може ли да споделиш колко ти харчи градско и извънградско, например при 100-110 км/ч горе-долу колко похапва?
    абе виж сега от Ямбол до София и обратно ми изгори 160 лева смятай сам колко е това , при средна скорост 110/ 140
    Alfa Romeo 146 1.6i boxer 103hp,

    Fiat Coupe 1.8 16v 131hp
    i dvete begachki

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by vanboxer
    Не е вярно че не върви на метан,аз моята два пъти сьм я пробвал на магистралата преди Варна,на бензин вдигна 190км и изключи а на метан 205км и ме достраша.Аз съм с пълен метанов инжекцион и мога да кажа че много добре си върви колата,само кадето малко по бавно набира.Иначе по Варненските светофари доста 316 и Голфчета са ми дишали пушилката на метан
    А в сервизите кадето съм ходил навсякаде са ми казвали че двигателят ми работи много добре на метан за боксер.Но моята уредба е слагана в Италия,не знам може и това да има значение,защото са ми казвали че в България не разбирали много на метановите инжекциони за боксерите.
    Колега благодаря за изчерпателната информация можеш ли да направиш малко снимки на метановия инжекцион особено на бутилките защото съм се навил да слагам и аз метан на 1.7 Boxer.
    145 1.7 16V Boxer


  5. #20
    започва да се пристрастява clockmaster's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    88

    Default

    А някой може ли да каже ориентировъчни цени за метанова уредба?
    Alfa Romeo 146 1.4 TS / 11'99

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    28

    Default re

    То ама , че цени са станали 3400 метанова уредба в Пловдив, по добре газов инжекцион, обаче ако го вземеш на лизинг и сметнеш оскапяването - ми то по добре си купи нов автомобил за 10000 хиляди и си идеален баси държавата объркана..........
    Алфа Ромео седан бензин 90 г.

  7. #22
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    цената на метановата уредба зависи от много неща
    или от 700 до 10 000 лв
    като не ви изнася, не си слагайте
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  8. #23
    започва да се пристрастява DreamCatcher's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    52

    Default

    Здравейте!
    И на мен новото возило ми е на метанов инжекцион, така си го взех. Интересното е, че ми се струва, че гори малко повече отколкото трябва. Като заредя за 17 лв. минавам някакви си 160 км. градско?! Вярно двигателят ми е 2.0 кубика, ама все пак къде отиде икономичното?
    Чета, че хората изминават по 300 километра със същото количество, вярно на 1.4 и на по-леки коли, но все пак?
    Има ля някой, който да е на метан с по-голям двигател, че да сподели малко опит?
    Алфа Romeo 90 1.8 Super '87 г. - старата любов
    Алфа Romeo 166 TS 2.0 '00 г.

  9. #24
    Запален алфист Stefan84's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    154

    Default

    градско в София с включен климатик 8,50 - 9 лв. на 100км.
    Alfa 156 1.8 TS '00

  10. #25
    започва да се пристрастява DreamCatcher's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    52

    Default

    Ясно, трябва да се закара някъде да я погледнат какво става, че така не е добре!

    Благодаря много за бързия отговор. Отивам да пускам молбичка за отпуск и утре да се разправям с това.
    Алфа Romeo 90 1.8 Super '87 г. - старата любов
    Алфа Romeo 166 TS 2.0 '00 г.

  11. #26
    започва да се пристрастява DreamCatcher's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    52

    Default

    Като се замисля, всъщност не гори много.
    Имам друг проблем. Често в движение минава на бензин, а сутрин когато е студена и натисна спирачки на някой светофар гасне на метан. Ако някой има някакви идеи, моля да каже. Днес ме изгониха от два сервиза, единият на BRC в Пловдив, понеже не можели да намерят проблема, дори когато я закачиха за диагностика. Казаха, че всичко е наред, а колата прехвърля сама и гасне.
    Алфа Romeo 90 1.8 Super '87 г. - старата любов
    Алфа Romeo 166 TS 2.0 '00 г.

  12. #27
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by DreamCatcher
    Като се замисля, всъщност не гори много.
    Имам друг проблем. Често в движение минава на бензин, а сутрин когато е студена и натисна спирачки на някой светофар гасне на метан. Ако някой има някакви идеи, моля да каже. Днес ме изгониха от два сервиза, единият на BRC в Пловдив, понеже не можели да намерят проблема, дори когато я закачиха за диагностика. Казаха, че всичко е наред, а колата прехвърля сама и гасне.
    Всичко е наред ама ти къса нервите нали? Моята ги правеше същите номера, целия кабелаж беше объркан отделно на тоя мотор му се задават някакви специални числа -20 на нещо си просто не си случил на майстор на който му се занимава. Като сложи днес една-две уредби ще си докара 300-400лв, а с твоята ще се занимава сума ти време и колко пари може да ти вземе?? Това е проблема, успех. А за разхода добре си гори при тоя мотор на бензин градско над 30лв си е нормално

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #28
    започва да се пристрастява DreamCatcher's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    52

    Default

    Дам, определено! От горенето съм много доволен! По принцип я дават 16 на 100 градско. Та прав си за 30 лв. на бензин. Е аз изминавам 160 градско на метан с 17 лв. А скоро Пловдив - Карлово - Пловдив - 120 км. за 7 лв. метан. Затова си мисля, че истинските икономии ще дойдат от дългото каране.
    Само ме питеснява, това чудо с гасненето, но пък сега ме светнаха, че това уж било нормално, докато е студена и трябвало да я подгрявам?!! Ама сега е лято, ами зимата?
    Истината е, че като стигне 80-90 градуса и проблемите изчезват, даже прехвърлянето на бензин! Изобщо не знам кое е е нормално и кое не. Все пак досега карах карбуратор с четири свещи, на светлинни години от този мотор с хилядите му претенции.
    И все пак нещо ме човърка. Кой знае кога е сложена тази уж стара уредба, а италианците едва ли са си играли да я поддържат. Има ли някакви консумативи по това чудо, които трябва да се сменят. Примерно филтри някакви, мембрани, нещо от този сорт - неща, които биха могли да са причина за странното поведение?
    Алфа Romeo 90 1.8 Super '87 г. - старата любов
    Алфа Romeo 166 TS 2.0 '00 г.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    на последък не се говори нищо за метанизиране на колите,има ли връзка с новинарските клюки за голямото увеличение на горивото?

  15. #30
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Голямото увеличение е ФАКТ! Всяка метан станция вече държи цена от 1,55-1,60лв. За момента в София на 3 метанстанции видях цена от 1.57лв. Предишната цена на метана беше 1.35лв. Вече абсолютно не си заслужава карането на метан...

    П.П Днес получих чисто нова газова уредба ловато за 450лв. МОнтирана върху лада 2104 карбураторче 1300... Ладичката е на един приятел, но двамата я караме та днес и врътнах някой километър и АГУ е готина работа
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •