Results 1 to 9 of 9

Thread: Не разпознава ключа!

  1. #1
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default Не разпознава ключа!

    Вчера ми скъса нервите тая пущина!
    Опитвам се да запаля - върти на стартер,но не пали и така около половин час и накрая акомулатора(незнам дали съм го написал правилно) замалко да предаде бого дух!Въртя ключа,чакам да изгаснат лампите по таблото,жълтото ключе си свети видях се в чудо!Тъкмо да се откажа и запали ........ изгасих ,направих около 10-15 теста,пали си без проблем Някой знае ли причината за подобен симптом ........... днес нямам проблеми!?
    Да не би влажното време да оказва влияние !?

    Има ли вероятност да се е прецакал чипа!?

  2. #2
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Имобилайзерът ти прави путкински (извинете за френската приказка) номера. Буксата вероятно. Не прави контакт или нещо от сорта. Шибана джаджа.
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  3. #3
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    и аз имам периодично такъв проблем. няма смисъл да въртиш ако не е угаснало ключето. при мен като поразбутам таблото с бушоните се оправя.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Ето темичката ще ти е доста полезна http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... sc&start=0
    Моля някой от модернаторите да я премести в техническия справочник защото проблема е често срещан а решението не е никак сложно
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Ето темичката ще ти е доста полезна http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... sc&start=0
    Моля някой от модернаторите да я премести в техническия справочник защото проблема е често срещан а решението не е никак сложно
    е мерси колега, ама отдавна го реших този проблем. не я карам от вчера тази кола и вече съч се убедил че голяма част от проблемите идват от лош контакт. затова и от там започвам да проверявам. и не е само в този модел. при 155 също често ми се случва. да живее контакт спрея
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  6. #6
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by fiore
    Quote Originally Posted by Novachev
    Ето темичката ще ти е доста полезна http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... sc&start=0
    Моля някой от модернаторите да я премести в техническия справочник защото проблема е често срещан а решението не е никак сложно
    е мерси колега, ама отдавна го реших този проблем. не я карам от вчера тази кола и вече съч се убедил че голяма част от проблемите идват от лош контакт. затова и от там започвам да проверявам. и не е само в този модел. при 155 също често ми се случва. да живее контакт спрея
    Лошото в случая е че да стигнеш до буксата на имобилайзера е голяма гимнастика защото е навътре в таблото и няма как да се напръска с контакт спрей ако не се разглоби таблото става с подръпване и благослявяне
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #7
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Quote Originally Posted by fiore
    Quote Originally Posted by Novachev
    Ето темичката ще ти е доста полезна http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... sc&start=0
    Моля някой от модернаторите да я премести в техническия справочник защото проблема е често срещан а решението не е никак сложно
    е мерси колега, ама отдавна го реших този проблем. не я карам от вчера тази кола и вече съч се убедил че голяма част от проблемите идват от лош контакт. затова и от там започвам да проверявам. и не е само в този модел. при 155 също често ми се случва. да живее контакт спрея
    Лошото в случая е че да стигнеш до буксата на имобилайзера е голяма гимнастика защото е навътре в таблото и няма как да се напръска с контакт спрей ако не се разглоби таблото става с подръпване и благослявяне
    едн ден ми се наложи да свалям таблото та си взех отпруска. дано не се налага да го правя пак че ми е досада
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  8. #8
    започва да се пристрастява alfamicin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Ето темичката ще ти е доста полезна http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... sc&start=0
    Моля някой от модернаторите да я премести в техническия справочник защото проблема е често срещан а решението не е никак сложно
    Това е точната тема за проблема.Имах същия проблем и го оправих по горепосочения начин,но по мое мнение проблема идва не от буксата,която е под таблото,а от другата страна,при ключа.Там като размърдах кабела се оправи!Имам чисто нова антена(така са води като резервна част)и колегата ако не си е решил проблема мога да му услужа,да пробва новата антена и да види дали е от нея!
    P.S. Купил съм си я за всеки случай и си я возя в колата,да не ми врътне някой номер пак по път!
    0887687057-Сашо
    Може и ЛС
    ALFA 159 SW 2.4 jtdm Q-Tronic 2010
    ALFA 156 SW 1.9 16V jtd 2005 - EX
    ALFA 156 2.0 TS 1999 - EX
    ALFA 155 1.8 TS 1993 - EX

  9. #9

    Default

    ами... аз напомних за темата, да я направят важна, ама... нямаше ефект...
    само дето се гъзих да снимам
    ние поне ще се сещаме да я пускаме като помощ
    успех все пак. При мен след операцията, забравих за проблема
    вече почти година няма ядове, даже не си е и помисляла...
    и все пак не се предоверявайте на контактните спрейове...
    Хубаво е добре да се закрепи да нешава, както аз нарпавих...
    И все пак Успех че компютара и манипулацийте по него струват доста
    http://luchi.bg/ Парапети

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •