Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46

Thread: 175 mA утечка от акумулатора

  1. #31

    Default

    От 15А предпазител падна само с 20мА.Отново ги извадих един по един но консумацията си остана.Мисля си дали е възможно на самата сирена на алармата да има батерия която да е заминала и да черпи ток от акумулатора.

  2. #32
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Възможно е. Пробвай да откачиш сирената.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #33

    Default

    Ако можеш да ми кажеш каде е мисля си че е между калника и подкалника или поне от там ми се чува

  4. #34
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    Ако можеш да ми кажеш каде е мисля си че е между калника и подкалника или поне от там ми се чува
    Точно там е. Има начин да откачиш сирената и откъм боди компютъра.
    Нищо чудно да е от нея утечката. Захранването и минава през таблото с предпазителите, но не минава през някой от предпазителите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #35

    Default

    Ок мерси ще пробвам да е откача но в някой почивен ден

  6. #36
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Може и да съм полезен на някого,имах подобна утечка преди време(над 100 mA).Разказа ми играта,докато разбера,че я има само при заключена кола.В крайна сметка се оказа плафона в багажника,но и до ден днешен нямам време да си открия проблема и просто съм махнал крушката.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  7. #37

    Default

    Твоя проблем най вероятно е в бравата на багажника в самия механизъм има две малки бутончета даже имаше и клип но не мога да го намеря.При мен не правише хубав контакт но всичко там вече е наред светва само при отваряне

  8. #38

    Default

    Така свалих сирената наистина има батерия в нея но след като е разкачих утечката си остана и пак съм в началната фаза.Имали в Купето други бушони освен 25-те под кормилото

  9. #39

    Default

    Така в крайна сметка се оказа заден габарит или по точно заден десен.Като му откача буксата и чудо утечка няма.Има четери кабела интересното е че и на двата задни габарита по жълтия кабел има постоянно напрежение но е под 12V.А като мохна крушката за заден десен стоп и габарит итечката изчезва

  10. #40
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    Така в крайна сметка се оказа заден габарит или по точно заден десен.Като му откача буксата и чудо утечка няма.Има четери кабела интересното е че и на двата задни габарита по жълтия кабел има постоянно напрежение но е под 12V.А като мохна крушката за заден десен стоп и габарит итечката изчезва
    Боди компютърът нещо май се е пообъркал. Виж да няма влага в него.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #41

    Default

    А той какво представлява и каде се намира

  12. #42
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    А той какво представлява и каде се намира
    Долепената до таблото с предпазителите кутия. Следи за изгоряла крушка, като пуска малък ток през тях дори, когато те не светят, но колата е на контакт. В случая това се получава и когато не е на контакт и само с една от крушките, което е ненормално.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #43

    Default

    Ок мерси утре пак ще разкачам

  14. #44

    Default

    Към кой предпазител е вързан заден десен габарит.Понеже разглових бодикомпа и го зачистих със спирт но утечката остана ,за сега ще му пусна ток от левия.Интересува ме кой бушон е за заден десен габарит за да пусна кабел от предпазителя до габарита за да знам със сигурност утечката от бодикомпа ли идва или е някаде по трасето
    Last edited by bat_borko_; 31-01-2016 at 13:39.

  15. #45
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    Към кой предпазител е вързан заден десен габарит.Понеже разглових бодикомпа и го зачистих със спирт но утечката остана ,за сега ще му пусна ток от левия.Интересува ме кой бушон е за заден десен габарит за да пусна кабел от предпазителя до габарита за да знам със сигурност утечката от бодикомпа ли идва или е някаде по трасето
    Няма отделен предпазител. Всички габарити се захранват от отделни изходи на боди-то през върешни безконтактни схеми, които следят за неизправнсти по веригите. Тези изходи си имат и гранична товароспособност. Свързвайки 2 крушки на един изход, можеш да я надхвърлиш и въпросният изход да спре да работи.

    ---------- Post added at 14:25 ---------- Previous post was at 14:17 ----------



    M1 e боди компютъра. Отбелязаното е въпросният проблемен изход за заден десен габарит.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •