Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: 175 mA утечка от акумулатора

  1. #16
    Запален алфист ksf's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Age
    56
    Posts
    196

    Default

    Може ли няной да ме светне как да свържа плеара така, че да е захранен и когато не е на контакт т.е. кой е кабела който се обезточва след 30 минути?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99

  2. #17

    Default Zdr

    На моята 147-ца 1.6тс ми дава утечка от 200 мА (0.20А)изкарвах всички предпазители един по един но консумацията не падна под 0.20А.Пробвах бушоните в купето и тези под капака но без резултат.
    Last edited by bat_borko_; 16-01-2016 at 14:57.

  3. #18

    Default

    Със оригиналното CD съм и мисля че няма да е в мего проблема
    Last edited by bat_borko_; 16-01-2016 at 16:21.

  4. #19
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Сидито си има схема на свързване, но понякога не отговаря.Има +12V захранване от контактния ключ, и още едни 12V постоянни за паметта.Те са си изведени на буксата на колата.На някои сидита трябва да размениш двата кабела, не знам защо е така, на едната ми кола след подобна главоблъсканица сонито беше захранено по този начин и свири и при загасен двигател, въпреки че по схема трябваше да е на обратно.Сидито може да те обезточи и при свален панел.Най добре иди дай 10-на лева на някой дето монтира гаранционни сидита/ в технополис и техномаркет има такива сервизи, поне във Варна/те им знаят особеностите.Виж си и алармата.Да не би да ти е останал някой плафон ръчно включен.
    Last edited by dimitar_vd62; 16-01-2016 at 16:36.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #20

    Default

    Не плафоните си загасят а консумацияте а 2.4 вата(утечката) а най слабата ми крушка е 5 вата.СД-то мися че е вързано както трябва защото е фабричното на модела.Като загася колата спира и сд-то а ако го пусна спира само след няколко минути.Алармата също си е фабричната и разликата между включена и изключена е почти нищожна.Колко трябва да е нормалната консумация когато всичко е изключено.
    Last edited by bat_borko_; 16-01-2016 at 17:09.

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не трябва да надхвърля 50 - 60 mA. Изключи CD-то за проба.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22

    Default

    То трябва да го извадя от буксата но ще пробвам утре.Иначе от копчето като го изключа консумацията си остава
    Last edited by bat_borko_; 16-01-2016 at 17:23.

  8. #23

    Default

    Свали акумулатора и виж дали ще изчезне утечката. Ако не изчезне регистрираш фирма и започваш да търгуваш с ток.

  9. #24

    Default

    Хахаха много си забавен

  10. #25

    Default

    Благодаря ти за отправения комплимент, топлите слова, както и за признанието!
    А сега сериозно. Щом си извадил всичките видове бушони не е необходимо да сваляш ЦД-то, защото захранването му минава през бушон. Възможно е в някой от кабелните снопове да имаш скапване на изолацията на кабелите, в следствие на което да има някакво минимално късо съединение. Късото съединение също се регистрира като консумация. Или пък е влязла вода където не трябва и отново имаш късо съединение. А късо съединение се открива изключително трудно.

  11. #26

    Default

    Така хванах до някъде проблема , а той идва от бушон f71 един от тези който са върху акумулатора.Като откача кабела след него утечката изчезва на цяло,но спира и алармата а може би и друго незнам.В книжката пише електронен блок преден панел но сиреч си нямам на идея какво означава и кое точно е вързано към него
    Last edited by bat_borko_; 25-01-2016 at 17:42.

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    Така хванах до някъде проблема , а той идва от бушон f71 един от тези който са върху акумулатора.Като откача кабела след него утечката изчезва на цяло,но спира и алармата а може би и друго незнам.В книжката пише електронен блок преден панел но сиреч си нямам на идея какво означава и кое точно е вързано към него
    F71 (70 амперов) е главният бушон, който захранва таблото с предпазителите под волана. Трябва да търсиш на това табло, кой е предпазителят с утечката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28

    Default

    Ами уж ги проверих един по един но утечката не изчезна.Но щом е за това табло пак ще проверя.Благодаря все пак

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Махни едновременно двата означени предпазителя и виж, дали ще я има утечката:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30

    Default

    Ще пробвам ,защото аз ги вадих само по един

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •