Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Вариатор?

  1. #16

    Default

    Колега според мен ако някой се е занимавал с дефектация на вариатор, то това е някой майстор от сервиз от тук нататък вариантите според мен са следните:
    1. Няма да каже особенности защото си изкарва хляба с това и поведението му е абсолютно логично и разбираемо. Разбира се не би трябвало да ги виним.
    2. Майсторите дето работят по сервизите нямат време да пишат и четът в този форум следователно няма как да видят темата.
    Тук ентусиастите които биха си ремонтирали и поддържали автомобилите сами са малко и ... те така
    Аз също не бих се занимавал с това ако не бях от малко градче и не ми се налагаше да знам повече от майсторите за да мога да упражнявам контрол.
    Последното нещо което чух тук беше:
    Ве ти си нещо у грешка... такива променливи фази имат само WRC-тата
    и то от човек който е зацепвал вече някаква Алфа.
    Е та те за това стаа на въпрос.
    Ще ми се наложи май да ходя във Варна да сменям ремъци и ролки щото не искам някой да се учи на моята кола разбира се.
    А ако Вариатора не трака постоянно ... според мен не го пипай, направи това което ти споменах в темата за повдигачите, купи си някаква миеща присадка която се слага за 200 км, след това направи промивка на двигателя с промивно масло преди смяната(на Приста струва около 20 лв) и може би резулататите ще ти харесат поне в следващите 60к км.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  2. #17
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Повдигачите са налични вариаторния кит също чакам само петите за зацепването и информация за правилно сглобяване на вариатора
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Русе
    Posts
    71
    156/1.8 TS

  4. #19
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Благодаря ти че се отзова но не става въпрос за подмяната на целия вариатор а само на една втулка и пужина които са вътре в него. Става въпрос за самото сглобяване на самия вариатор , получих някой напътствия от колеги за което им бклагодаря и се надявам да са достаъчни а приемам и още съвети
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    супер сте колеги,много се дразня когато чуя някой( професор)да казва-то нетили го оправят на запад не ми го хвали,БЪЛГАРИНА никак не е за подценяване в какъвто и да е смисъл защото не обича нищо да му убягва но пусти пари които и с които на всякаде се става човек не му достигат за да докаже че е по-от който и да е народ по света.та да се върнем на темата тези снимки са много ценни но все пак,наистина мнения много но въпреки всичко пречи ли този шум на мотора или просто БЪЛГАРСКО его дразни самия водач който (включително и аз) си казваме-не съм дал пари за тази кола за да и слушам италианските симфонии демек вариатора.

  6. #21

    Default

    Здравейте колеги, понеже видях че темата пак е излязла нагоре и понеже скоро говорих с човек от сервиз за италиански автомобили който според мен разбира от точно от тези автомобили (шофира и поддържа АР156) искам да допълня с нови съобръжения по-горен мой пост.
    Та идеята за промивка на маслените магистрали е хубава но... в сервиза имаха следните съобръжения:
    -тъй като всички лакове и шлаки ще бъдат свалени от магистралитеи и каналите за смазване то най-вероятно те ща паднат в картера. При източването на маслото е невъзможно да бъдат извадени до край, следователно ще се лепнат на смукателя на помпата... а от тук вече може да стане много по-голям проблем. Не мога да не се съглася, че това е много разумен довод! Решението на това затруднение е единственно след промивката да се свали картера и да се почисти всичко както трябва. Разглеждах как изглежда картера, има отражателен екран за утайкте но, според мен хората в сервиза са прави.
    Ако правите промивка на двигателя обезателно свалете капака на картера и почистете всички отлагания!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Русе
    Posts
    71

    Default

    а ето го и този прослувут вариатор разглобен :P

    http://forum.alfa156.net/forum/forum_po ... W=variator
    156/1.8 TS

  8. #23
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by DJraceman
    Във вариатора има една пластмасова пластинка и една пружина които се сменят ремонтен комплект за вариатора е съставен от тази пластмасова пластинка и от една пружина нещото което трака е точно тази пластинка която се износва с времето и трябва да се замени с нова и тракането спира.
    за колко време спира тракането ............. че аз се радвах на тишина около една седмица ........... Тъкмо се похвалих ,че не ми трака и ме светнаха във форума ,че ще затрака до 10-на дена .......така и стана ...........

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Русе
    Posts
    71

    Default

    божа работа... аз си тракам вече повече от половин година
    156/1.8 TS

  10. #25
    започва да се пристрастява chenkette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    58

    Default

    По-добре е замяна с нов вариатор ,тъй като в зависимост от това колко са се износили шлиците(вътрешни и външни)новата пружина успява да компенсира до някъде хлабините.В доста случаи след известен пробег,пак сме в изходна позиция
    Alfa Romeo 155 2.0TS 8V

  11. #26
    Запален алфист traiko_89's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    419

    Default

    ето и диаграмата
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark to 2.0Twin Spark
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark for fun
    Alfa Romeo 146 2.0 TI R.I.P

  12. #27
    Запален алфист traiko_89's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    419

    Default

    а как да проверим дали работят клапите на автоматчето
    (дали кара вариатора да работи)
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark to 2.0Twin Spark
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark for fun
    Alfa Romeo 146 2.0 TI R.I.P

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    здрасти колеги,отдавна не бе споменавана темата за вариатора,та аз реших да я подхвана.можете ли да ми пратите някоя по-подробно обяснена картинка кое точно е рем.комплекта който се сменя и нещо като актуални цени за него щото вече бактън от магазинери които незнаят какво продават и колко струва.говорят ми за някакви си глупости на които не знаеш как да реагираш,нещо от сорта кой комплект искаш,или за кой вариатор малкия или големия и т.н.ще съм ви благодарен.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    ади а хора дайте малко по-подробно инфо за това за което ви попитах

  15. #30
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Ами той колегата е дал лик ето http://forum.alfa145.com/index.php?showtopic=6998
    ако е твоя е от втория тип мисля че е при по новите някъде от 97-98. Се сменят пружината и оная бяла шайба дето се вижта на вторите снимки.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •