Results 1 to 12 of 12

Thread: Покупка на JTD

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    998

    Default Покупка на JTD

    Здравейте,
    скоро мисля да влизам в сектата, не че сега не съм с промит мозък де, но все пак, та ако може малко пояснения какво да гледам при покупка на jtd. Знам, най-добре на диагностика, но едва ли някой ще ми даде кола да я мъкна по сервизи и то без номера.
    Изчетох един куп теми за разходи и ремонти, гледам, че дебитомерите добре се харчат, но нека това да е по-малкия дявол.
    Иска ми се Twin Spark, обаче разхода не ми се иска. QV-ето е мощна кола за мен, няма да мога да й устоя и ще се разлепя някъде. Затова се насочих към дизел. Имам навъртяни малко километри с Браво със същия двигател, динамиката ме устройва, както и стила на каране. Но Алфата ме блазни пъти повече.
    Разбирам, че няма да взема най-запазената на света, но поне да не е най-скапаната.
    Тенкю за вниманието.
    ex
    147Q2
    300bhp/606nm
    Gtb2260, fmic, ss exhaust, Eibach springs & anti-roll bars

  2. #2
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Аз съм в абсолютно същата ситуация като теб. Търся я вече Алфата JTD. До колкото изчетох и понаучих си направих извода, че без компютърна диагностика нищо почти не може да ти се гарантира. Този двигател не е толкова проблемен откъм турбина например, както старите дизели, стига да не е на 400 000 километра. Но все пак и аз ще се радвам, ако някой сподели за нещо типично, проблемно и т.н.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    134

    Default

    Значи правенето на диагностика плюс преглед ходова част със взимане на колата и после връщане във Ванто май е около 100 лв. ако не се лъжа.Тези от автокъщата не могат да не се съгласът с това да я закараш на преглед по тоя начин.Плюс това тези 100лв могат да станат -500 от цената на колата след това.Иначе добре сте се насочили.Успех и на двама ви.
    146 JTD-2000г.
    Punto 1.2

  4. #4
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by monimsl
    Значи правенето на диагностика плюс преглед ходова част със взимане на колата и после връщане във Ванто май е около 100 лв. ако не се лъжа.Тези от автокъщата не могат да не се съгласът с това да я закараш на преглед по тоя начин.Плюс това тези 100лв могат да станат -500 от цената на колата след това.Иначе добре сте се насочили.Успех и на двама ви.
    Тези 100 лв. са двете диагностики ли? Не ми е ясно как процедират от автокъщите, ако искаш да преглеждаш колата. Искат пари или? И като е без номера и гражданска и т.н. как я закарваш? За платформа ли се плаща?
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  5. #5
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default Re: Покупка на JTD

    Quote Originally Posted by миро
    Здравейте,
    скоро мисля да влизам в сектата, не че сега не съм с промит мозък де, но все пак, та ако може малко пояснения какво да гледам при покупка на jtd. Знам, най-добре на диагностика, но едва ли някой ще ми даде кола да я мъкна по сервизи и то без номера.
    Изчетох един куп теми за разходи и ремонти, гледам, че дебитомерите добре се харчат, но нека това да е по-малкия дявол.
    Иска ми се Twin Spark, обаче разхода не ми се иска. QV-ето е мощна кола за мен, няма да мога да й устоя и ще се разлепя някъде. Затова се насочих към дизел. Имам навъртяни малко километри с Браво със същия двигател, динамиката ме устройва, както и стила на каране. Но Алфата ме блазни пъти повече.
    Разбирам, че няма да взема най-запазената на света, но поне да не е най-скапаната.
    Тенкю за вниманието.
    кое jtd? 145/6, 147, 156, 166?
    да кажем 145/6 - все пак в тая тема си постнал.

    Такаа ...
    Първо 145 е доста по хубаво от Браво. И като интериор/екстериор и като вървене. Разликата е само 2-3 коя и "само" 55Нм. Инак казано Бравото е куцо. Заб.: Хубавите чипове правят чудеса с него помеждудругото.
    Що да не тия дадат? И както казва поета ... ако колата не иска при Бобо, Бобо ще иде при колата ...

    Няма кво да гледаш - плати си някой да гледа вместо теб. Харесай колата и се разбери с продавача и с Бобо. Както сам каза - перфектна кола има само в рекламите, въпроса е поне да знаеш кво купуваш, за да няма изненадани.

    Жокер: В 145 JTD се ебава сичко с надпис Bosch.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  6. #6

    Default Re: Покупка на JTD

    Quote Originally Posted by vladu

    Инак казано Бравото е куцо. Заб.: Хубавите чипове правят чудеса с него помеждудругото.

    Жокер: В 145 JTD се ебава сичко с надпис Bosch.
    ООхх... тея чипове правят МНООГО големи чудеса
    Само дето имат и недостатъци, ама то неможе хем оная работа в .... , хем душата в рая ...
    купувай, няма да се плашиш, само преди това гледай !!
    http://luchi.bg/ Парапети

  7. #7
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Като правите паралел с Браво-то, на мен ми се струва, че то върви повече от 145. Говорим за ускорението само, не за екстри, качество и т.н.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  8. #8
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    ЧЕСТО СЕ СЛУЧВА ..ДВЕ КОЛИ ОТ ВИТРИНА ЕДНАКВИ ДА ВЪРВЯТ РАЗЛИЧНО-ТОВА НЯМА ЗНАЧЕНИЕ МНОГО-БРАВО ИЛИ 145 1.9 JTD.ОБИКНОВЕНО СЕ СЪГЛАСЯВАТ ДА ОТИДАТ НА СЕРВИЗ ТЪРГОВЦИТЕ-САМО ОНЕЗ ИДЕТО СА ТВОРИЛИ СЕ ДЪРПАТ ЩОТО СИ ЗНАЯТ ДЪРГЕЛИТЕ И КИЛОМЕТРИТЕ.КАКТО И ДА Е.ХУБАВ ИЗБОР ЗА КОЛАТА. ПРЕДПОЛАГАМ ЧЕ 100 ЛЕВА ИЗЛИЗА ПЛАТФОРМА С ДИАГНОСТИКА И ........АКО СИ СРАВНИТЕЛНО БЛИЗО ДО СЕРВИЗА .КАТО ПРИМЕР-ГОРУБЛЯНЕ -ВАНТО ИЗЛИЗА ТОЛКОВА -МОЖЕ И ПО -МАЛКО СТИГА ТЪРГОВЕЦА ДА ИМА ПЛАТФОРМА-АКО НАЕМА ....АББЕ ПАК Е ТОЛКОВА.ЗАСЛУЖАВА СИ СПОРЕД МЕН ДА МИНЕ ПРЕЗ ПОДЕМНИК И ТЕСТЕРЧЕ.ХЕХЕХЕ А ДЕБИТОМЕРА.......ЩЕ СЕ РАЗБЕРЕ
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  9. #9
    обича животните pipi's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Posts
    152

    Default

    Всичко е до късмет. На мойта и е сменяно само термостат и ECU (компютъра). Сега с чипа върви доста и харчи по-малко.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    http://bendidas.hit.bg/

  10. #10
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    ее рядко е това с управляващага електроника ........но се случва.няма се плашиш има и други..закъсметтттт
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  11. #11
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    ее рядко е това с управляващага електроника ........но се случва.няма се плашиш има и други..закъсметтттт
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    6

    Default Re: Покупка на JTD

    Quote Originally Posted by миро
    Здравейте,
    скоро мисля да влизам в сектата, не че сега не съм с промит мозък де, но все пак, та ако може малко пояснения какво да гледам при покупка на jtd. Знам, най-добре на диагностика, но едва ли някой ще ми даде кола да я мъкна по сервизи и то без номера.
    Изчетох един куп теми за разходи и ремонти, гледам, че дебитомерите добре се харчат, но нека това да е по-малкия дявол.
    Иска ми се Twin Spark, обаче разхода не ми се иска. QV-ето е мощна кола за мен, няма да мога да й устоя и ще се разлепя някъде. Затова се насочих към дизел. Имам навъртяни малко километри с Браво със същия двигател, динамиката ме устройва, както и стила на каране. Но Алфата ме блазни пъти повече.
    Разбирам, че няма да взема най-запазената на света, но поне да не е най-скапаната.
    Тенкю за вниманието.
    На прав път си. Само диагностика може да ти гарантира покупката на jtd в добро състояние. Преди година и малко, колата която купих /Алфа 146/ я закарахме заедно с продавача във Вантотрейд, където и направиха пълен тест /двигател, ходова част/ и оглед. Километража беше върнат само 20 000 км., което е пренебрежимо малко. За това платих 50 лв. и още за 50 лв. почерпих хората от сервиза с уиски и бонбони. Два пъти съм и сменял маслото. От смяна до смяна не гори нито грам. Във Ванто търси Л. Колев. Успех! Не слушай какво ти говори продавача!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •