Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Още един алфист :)

  1. #1
    Син по рождение TheBlueOne's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София, Видин
    Age
    41
    Posts
    88

    Default Още един алфист :)

    Здравейте на всички, от два дни (всъщност от два месеца но на 3-ти си я докарах) съм горд собственик на една красива Алфа белисима на която още не мога да се нарадвам :P. Ето и малко снимки
    http://img.data.bg/i.php?id=748740
    http://img.data.bg/i.php?id=748749
    http://img.data.bg/i.php?id=748762

    Но след цялата еуфория вече трябва да се захващам за работа , също както всеки новобранец сигурно ще задам едни и същи въпроси (някои сигурно ще кажат "търсачка" (и това ще направя)).
    Освен задължителната диагностика, масло, филтри, какви и откъде?
    Препоръчителен сервиз (софия)...?
    При смяна на ремъка има ли особености, тъй като в един сервиз ми казаха, че трябвало задължително да се сменят и някакви ролки иначе нямало полза (признавам че нищо не разбирам)?
    Също така по време на пътя ми до Бг започна да светва лампичката на инжекциона (от време на време), която след като изгася колата и запаля пак изгасва.
    Вчера при прегледа по време на регистрация не ме пуснаха тъй като спирачката на задно дясно не била в нормите. Отидох в един сервиз където ми казаха, че имало въздух.. бла бла и оня като взе един чук и почна да бие от долу лошо ми стана за малко да му го върна в главата, било замръзнало нещо си, както и да е, уж изпусна въздуха, минах прегледа и днес по пътя за София ми светна лампичката за спирачките, и на мен ли така ми се струва заради случката или наистина спирачките почти ги няма. Та и по този въпрос съвет; спирачно масло ли, накладки ли да гледам...?
    Благодаря на всеки написал мнение

    И последно не ми работи уреда за отчитане на водата както и парното.Предполагам че е от термостата.
    Alfa Romeo GT '04 2.0 JTS Selespeed Distinctive
    Alfa Romeo 156 '98 1.8 T Spark - EX

  2. #2
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Честито, колега! Ама... десен волан?? Грууубо
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  3. #3
    Старши алфист AlfaRomeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    35
    Posts
    933

    Default

    Честита да ти е колега,ама що геврека е от другата страна...гадно така
    Луд Съм МаМо пАрИтЕ нЕпоЗнаВаМ...


    EX`146 2.0 TD
    EX`146 2.0 16v TS

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    21

    Default

    Да ти е 4естита, колега! Явно ще имаш доста работа докато я стегнеш, но тръпката си е тръпка. 4ервената кожа е страхотна! Успех!
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 2000г.

  5. #5
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default Re: Още един алфист :)

    Quote Originally Posted by TheBlueOne
    Здравейте на всички, от два дни (всъщност от два месеца но на 3-ти си я докарах) съм горд собственик на една красива Алфа белисима на която още не мога да се нарадвам :P. Ето и малко снимки
    http://img.data.bg/i.php?id=748740
    http://img.data.bg/i.php?id=748749
    http://img.data.bg/i.php?id=748762

    Но след цялата еуфория вече трябва да се захващам за работа , също както всеки новобранец сигурно ще задам едни и същи въпроси (някои сигурно ще кажат "търсачка" (и това ще направя)).
    Освен задължителната диагностика, масло, филтри, какви и откъде?
    Препоръчителен сервиз (софия)...?
    При смяна на ремъка има ли особености, тъй като в един сервиз ми казаха, че трябвало задължително да се сменят и някакви ролки иначе нямало полза (признавам че нищо не разбирам)?
    Също така по време на пътя ми до Бг започна да светва лампичката на инжекциона (от време на време), която след като изгася колата и запаля пак изгасва.
    Вчера при прегледа по време на регистрация не ме пуснаха тъй като спирачката на задно дясно не била в нормите. Отидох в един сервиз където ми казаха, че имало въздух.. бла бла и оня като взе един чук и почна да бие от долу лошо ми стана за малко да му го върна в главата, било замръзнало нещо си, както и да е, уж изпусна въздуха, минах прегледа и днес по пътя за София ми светна лампичката за спирачките, и на мен ли така ми се струва заради случката или наистина спирачките почти ги няма. Та и по този въпрос съвет; спирачно масло ли, накладки ли да гледам...?
    Благодаря на всеки написал мнение

    И последно не ми работи уреда за отчитане на водата както и парното.Предполагам че е от термостата.
    честито колега. добре дошъл в сектата! салона е маниашки. в да я караш със здраве. десния волан не е най удобното нещо за у нас , но ти си знаеш.
    Ремъците се сменят задължително заедно с ролките. а лампата за инжекциона -отиваш и ти правят диагностика и ти казват какво е. най вероятно е дебитомер. виж по темите е дискутирано това. не я карай със светната лампа, защото можеш да прецакаш двигателя.
    спирачките имат индикация за износване, така че може да е светнала лампата защото са за смяна или защото ти е малко спирачната течност. явно имаш доста работа по колата. най добре е да отидеш в сервиз и да и направят обстоен преглед. ще ти кажат кое трябва да се сменя и какво да се направи. успех. и се приготви за малко инвестиции.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  6. #6
    Син по рождение TheBlueOne's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София, Видин
    Age
    41
    Posts
    88

    Default

    Десният волан вече въобще не ми пречи след изминатите 2500км, даже като се кача сега на ляв ми е кофти .
    А препоръка за сервиз където да не ме изтъргашат извънредно и да не ми развалят повече колата?
    А за термостат какъв и от къде, някой да каже?
    Alfa Romeo GT '04 2.0 JTS Selespeed Distinctive
    Alfa Romeo 156 '98 1.8 T Spark - EX

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by TheBlueOne
    Десният волан вече въобще не ми пречи след изминатите 2500км, даже като се кача сега на ляв ми е кофти .
    А препоръка за сервиз където да не ме изтъргашат извънредно и да не ми развалят повече колата?
    А за термостат какъв и от къде, някой да каже?

    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=5030

    аз ходя единствено там. Смея да твърдя,че съм много критичен и съм Тома неверни, но там за първи път ме изкефи компетентността на хората, които работят......Успех...Там ще ти сменят и термостата без никакъв проблем...

  8. #8
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by TheBlueOne
    Десният волан вече въобще не ми пречи след изминатите 2500км, даже като се кача сега на ляв ми е кофти .
    А препоръка за сервиз където да не ме изтъргашат извънредно и да не ми развалят повече колата?
    А за термостат какъв и от къде, някой да каже?
    /бобо е идеалния вариант за диагностика. а части аз си вземам от T&N.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  9. #9
    Запален алфист niki-25's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    Честито и от мен за правилния избор,а това че е с десен волан щом не те притеснява си я карай.А за диагностика само при Бобо.
    Алфа Ромео 147-2.0 16V 2002g-ГИ
    The pleasure of driving Alfa Romeo!

  10. #10
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by niki-25
    за диагностика само при Бобо.
    че и за части - за кво да се разкарваш.

    имат достатъчно голяма отстъпка от ТиН, че да те товарят.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  11. #11

    Default

    Да ти е честита и само радост да ти носи.

    Само един въпрос, с този десен волан как седи въпроса...скоро ужким щели да ги забранят тези коли.


    Във ВантоТрейд (срещу караулката за панчерево) имат заводски диагностичен уред, цената е 30лв. за диагностика.

    около 60-70лв. е пълна диагностика на колата която включва:

    1. Тест на амортисьорите на колата на стенд

    2. Тест на спирачаките на колата на стенд

    3. Качаване на колата на "крик" за да се прегледа обстойно окачването.

    4. Компютърна диагностика с заводски диагностичен уред.

    За частите там се разработва нова схема на доставка и ако още не то скоро там ще са едни от най-добрите цени.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  12. #12
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Колегата явно е живял известно време на острова и не му е проблем. Тези снимки от къде са, колега? Прилича ми на Богсайд, Дъблин
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  13. #13

    Default

    Проблем ще му стане в момента в който му забранят колата за движение...

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  14. #14
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Честито колега!

    За съжаление и аз така знам...скоро ще ги забранят колите с десен волан.

    Тука из форума имаше информация къде ги обръщат за около 2000-2500 лева. Потърси темата може скоро да ти е от полза!

    А дотогава, пробвай така...
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  15. #15
    Син по рождение TheBlueOne's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София, Видин
    Age
    41
    Posts
    88

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Да ти е честита и само радост да ти носи.

    Само един въпрос, с този десен волан как седи въпроса...скоро ужким щели да ги забранят тези коли.
    Благодаря на всички.
    Ами и аз така бях чувал, питах тук там още нищо нямало и не се знаело, та реших да си я докарам, а ако наистина вкарат такъв закон мисля че няма да влезе в действие за колите в заварено положение. Има доста такива коли и не може просто ей така да ми кажат да я хвърля на боклука.

    Quote Originally Posted by DanewRomeo
    Колегата явно е живял известно време на острова и не му е проблем. Тези снимки от къде са, колега? Прилича ми на Богсайд, Дъблин
    Не, снимките са от Орпингтън, Лондон.

    Вече говорих с Бобо за диагностиката, а също каза че не е проблем и всичките там ремъци,ролки, масла..., та днес ще я карам при него.
    А вчера пък нов проблем, мисля че задните накладки са си отишли. Започна да стърже много като натисна спирачката, едвам дойдох на работа с 30 км/ч, болеше ме сърцето като я слушах .
    Alfa Romeo GT '04 2.0 JTS Selespeed Distinctive
    Alfa Romeo 156 '98 1.8 T Spark - EX

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •