Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Мирише на изгоряло

  1. #1
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default Мирише на изгоряло

    Преди няколко дни докато паркирах в една преспа и забуксува доста колата, след което запуши от парното много здраво дим в купето и замириса на феродо. Сега проблема е че продължава много да мирише в купето и особено като пусна парното. Първо се усъмних че съм преее...л съединителя, то сигурно е тръгнал, но поне си върви засега колицата и не буксува на наклон, специално го тествах. Проблема е че сега ми мирише на изгорял кабел а не мога да видя откъде. Вдигах капака мирише ми но няма дим. Интересно че все едно мирише някъде около перките на вентилаторите, но като пипам няма нищо топло а и те не се въртят като работи на място.

    Живот и здраве в сряда ще ходя на сервиз и ще пиша после. Ако някой има идея какво да проверя да пише.

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  2. #2
    започва да се пристрастява kalojan's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Vraca
    Age
    36
    Posts
    95

    Default Re: Мирише на изгоряло

    Quote Originally Posted by pifeca
    Преди няколко дни докато паркирах в една преспа и забуксува доста колата, след което запуши от парното много здраво дим в купето и замириса на феродо. Сега проблема е че продължава много да мирише в купето и особено като пусна парното. Първо се усъмних че съм преее...л съединителя, то сигурно е тръгнал, но поне си върви засега колицата и не буксува на наклон, специално го тествах. Проблема е че сега ми мирише на изгорял кабел а не мога да видя откъде. Вдигах капака мирише ми но няма дим. Интересно че все едно мирише някъде около перките на вентилаторите, но като пипам няма нищо топло а и те не се въртят като работи на място.

    Живот и здраве в сряда ще ходя на сервиз и ще пиша после. Ако някой има идея какво да проверя да пише.
    мм аз имах подобен проблем вчера ама не с алфата а с шкода..та ми е интересно от кво може да е
    докато се опитвах да паркирам в една преспа пред блока(4х4 е шкодата и уж нямаше проблеми..ама то снега позамръзнал...не е от оня пухкавия) та колата затъна в снега и напред-назад и излязох накрая..ама замириса супер странно..шкодата също е дизел 1.9 тди ако има значение замириса на....кисело зеле...не се ебавам..мислех,че ми се е преебал носа ама се оказа,че и на баща ми му миришеше на зеле..та от кво може да е от парното го раздухваше тва
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD '01 - ex
    Alfa Romeo GT Black Line 1.9JTDm 150hp - ex
    Alfa Romeo Stelvio Q4 2.2 Diesel 210hp

  3. #3
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    абе запалили сте им гуменките бе.... хахаххаха на кабел меришело...!
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  4. #4
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default Re: Мирише на изгоряло

    Quote Originally Posted by kalojan
    Quote Originally Posted by pifeca
    Преди няколко дни докато паркирах в една преспа и забуксува доста колата, след което запуши от парното много здраво дим в купето и замириса на феродо. Сега проблема е че продължава много да мирише в купето и особено като пусна парното. Първо се усъмних че съм преее...л съединителя, то сигурно е тръгнал, но поне си върви засега колицата и не буксува на наклон, специално го тествах. Проблема е че сега ми мирише на изгорял кабел а не мога да видя откъде. Вдигах капака мирише ми но няма дим. Интересно че все едно мирише някъде около перките на вентилаторите, но като пипам няма нищо топло а и те не се въртят като работи на място.

    Живот и здраве в сряда ще ходя на сервиз и ще пиша после. Ако някой има идея какво да проверя да пише.
    мм аз имах подобен проблем вчера ама не с алфата а с шкода..та ми е интересно от кво може да е
    докато се опитвах да паркирам в една преспа пред блока(4х4 е шкодата и уж нямаше проблеми..ама то снега позамръзнал...не е от оня пухкавия) та колата затъна в снега и напред-назад и излязох накрая..ама замириса супер странно..шкодата също е дизел 1.9 тди ако има значение замириса на....кисело зеле...не се ебавам..мислех,че ми се е преебал носа ама се оказа,че и на баща ми му миришеше на зеле..та от кво може да е от парното го раздухваше тва
    ами ако и миризмата на свинско докарате
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  5. #5

    Default

    Е***и майтапа
    Същата случка имах и аз на 2-ри или 3-ти не помня....
    В огромните преспи просто паркирах назад (през голям сняг) и както се кефех "Ебаси танка, как върви яко" и замириса по абсолютно същия начин
    После си изчезна и колата си лети.....

    Аз лично забелязах, че бях натъпкал на заден ход генерацията със сняг, който си беше издухал от подаването на гас след това, но явно за секунда две е било запушено....върнало е изгорели газове обратно просто......предположих, че е от това... много странно наистина.....но замириса абсолютно по същия начин, верно че само за 5-6 секунди и нямаше дим при мене в купето......но същата случка
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  6. #6
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    Проблемът е че още мирише, като пусна парното. Мислех си че се набила миризмата във филтъра, но и като вдигна капака пак мирише.

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  7. #7

    Default

    ми при мене не, само няколко секунди беше и забелязах, че беше веднага след даването на заден ход в снега
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  8. #8
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default Re: Мирише на изгоряло

    Quote Originally Posted by kalojan
    Quote Originally Posted by pifeca
    ..........
    ........... замириса на....кисело зеле...не се ебавам..мислех,че ми се е преебал носа ама се оказа,че и на баща ми му миришеше на зеле..та от кво може да е от парното го раздухваше тва
    Ами ако не си ти значи баща ти е пръднал

  9. #9
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    Е значи хората казаха, че е съединител. Въпросът е че засега не буксува, само мирише на феродо, явно като е запушил е попрегрял и после от студа нещо се е отвърнал ли?
    Както и да е въпросът е дали да отложа смяната докато почне да буксува осезаемо ? А че няма да ми се размине смяната е сигурация!

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  10. #10
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    поне да ти кажат дали е за смяна или има още живот в него!?!?!?!?!?

    Ако е заминал и изчакаш докато почне да буксува осезаемо нали се сещаш,че "феродото" няма да го има ще "изореш" огледалния диск под него и не ми се мисли какви пари е.... след това ще платиш тройно за последиците!

  11. #11
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by slav40
    поне да ти кажат дали е за смяна или има още живот в него!?!?!?!?!?

    Ако е заминал и изчакаш докато почне да буксува осезаемо нали се сещаш,че "феродото" няма да го има ще "изореш" огледалния диск под него и не ми се мисли какви пари е.... след това ще платиш тройно за последиците!
    да иде на врачка тогава щото ако не буксува или не се отвори друг начин не виждам как ще му кажат
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  12. #12
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Какво не му хареса на 3-тия вариант,та го прати на врачка!?!?!

    излишна ирония

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by pifeca
    Е значи хората казаха, че е съединител. Въпросът е че засега не буксува, само мирише на феродо, явно като е запушил е попрегрял и после от студа нещо се е отвърнал ли?
    Както и да е въпросът е дали да отложа смяната докато почне да буксува осезаемо ? А че няма да ми се размине смяната е сигурация!
    Аз съм с нов съединител на няколко месеца и си замириса само при набутването в големия сняг на заден ход......от тогава нито веднъж не е...
    Имай едно наум, че може и да не е от него все пак!!!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  14. #14
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    със сигурност не е от спирачките, няма никакво нагряване. Ще поизчакам малко пък ще видим.

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  15. #15

    Default

    Това е от филтъра на климатика. Същото се получава, ако някой запали цигара в колата при положение, че в нея по принцип не се пуши. След това със седмици мирише на цигари. Не се притеснявайте-ще мине...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •