Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Спряха ми пръскалките

  1. #1
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default Спряха ми пръскалките

    Значи спряха да ми пръскат пръскалките на предното стъкло. То си беше нормално, като свърши "водицата". Обаче като сипах концентрат пак не пръскат, чувам че се мъчи някаква помпа като дръпна лостчето но нищо не става. видях че има малко течност точно след пръскалките но не стига до стъклата, а преди това си пръскаха "да си е... м...ката".
    Въпросът ми е ако евентуално са запушени дали да се опитвам да чистя с нещо като голяма игла или ? И може ли да се е променил ъгъла където да пръскат при условие че не съм ги пипал, и то на всичките едновременно???

    Отделно вече са и замръзнали но да речем това ще го решим с един престой в топъл подземен паркинг.

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  2. #2
    Запален алфист Absente_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    O.C
    Age
    37
    Posts
    438

    Default

    колега имам абсолютно същия проблем с тая разлика че на мен въобще не ми излиза течност нито капка
    ПРАВИТЕ ОТСЕЧКИ СА ЗА БЪРЗИТЕ КОЛИ ЗАВОИТЕ СА ЗА БЪРЗИТЕ ШОФЬОРИ!

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Ето сега дано ви помогна и на двамата

    1.никога не пипайте пръскалките с някакви игли щото просто след това ще трябва да купувате нови ако искате да ги регулирате отстрани има един винт та всичко оттам
    2.За да не пръскат проблема може да идва от ткачане на маркучето отдолу под пръскалката проверете там
    3.ако съвсем не пръскат но се чува помпата и има вода значи почти 100% някой маркуч се е откачил

    Дано да съм помогнал Успех
    EX 156 1.6 TS

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Една от причините може да е запушено клапанче, клапачето се намира в тройника който е под пластмасовата кора на между двигателния отсек и предното стъкло там където е филтъра за купето.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5
    безделник teetrinker's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    77

    Default

    Мене така ми спряха на дълъг път преди 2 седмици. 2 чаши вряла вода или чай на всяка пръскалка и се отпушиха. Предполагам че не е много полезно ама на дълъг път нямах избор..
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD '99

  6. #6
    започва да се пристрастява dyni's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    77

    Default

    И аз имах подобен проблем през лятото.Беше свършила водата и като долях почна да излиза вода но не пръскаше а само изтичаше през дупчиците.Та тогава се сетих, че може да не прави добро налягане и с пръст запуших дупките на едната пръскалка като държах лостчето да помпи и нещата тръгнаха и сега пръскат супер.
    156 1.8 TS '98

  7. #7
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    Явно пръскалките на 156 са всеобщ проблем. И мойте спряха да пръскат преди около една седмица (ма от тогава не сум си карал и колата) и все не ми остава време да видя за кво иде на реч.
    Как спряха - карам си аз и си пръскам на воля и както си пръскаха и край (а, моторчето си върти ли, върти....). Викам си - нямам течност. Купих си нова, отворих казанчето и.... О! Чудо! Има си течност до горе.
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  8. #8

    Default

    вътре в казанчето точно на моторчето на помпата би трябвало да има филтър който се запушва от лайняни течности за стъкла . така моторчето си върти ама мноого малко или нищо не продължава нагоре
    вадете моторчето и проверете филтъра .

  9. #9
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    На 156 моторчето няма филтър
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #10

    Default

    Тъпо да няма филтър , то явно затва се запушват нататъка по веригата елементите

  11. #11
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Имах същия проблем. Колегата по-горе писа за клапанчето. Никой после не обърна внимание на него. Та въпросното клапанче нещо му става и почва да пуска водата от някакво странно отворче в отсека където е филтъра за купето, а от дюзите - нищо...В същото време моторчето си върти като побъркано и ти си мислиш, че 4-те литра вода дето си ги сипал предния ден някой ти ги е източил през нощта на улицата защото ти завижда за "красавицата". Докато си тъпееш в колата и се чудиш кво става всъщност, вода тече като за световно под колата...Като дадеш на задна и видиш локвата вода, изпадаш в прединфарктно състояние...каква пък да е...а мааму е тази локва, пък сега!? Радиаторът ли е спукан!? Спирам дотук с трилъра дето го преживях.
    Та съветът ми е, обърнете внимание на това тъпо клапанче. Явно в един момент му идва времето за смяна.
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  12. #12
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Сеа значи не е хубаво да оставате колата без течност щото смуче мизерия. Няма филтър на помпата. И като се запушат пръскалките само на късмет се отпушват с тези тесни отвори. Аз решавам така проблема - поръчка на оригинални пръскалки ~18 лв комплекта + 20 мин. за смяна. Писна ми да се опитвам да ги настройвам като са запушени.

    PP Много често замръзва течността от помпата до самите пръскалки и даже след това течност на -9999 градуса да налеете няма файда.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  13. #13
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    Куриозно, но явно съм си купил "Зимна Течност" която е била антифриз. След съответната промивка и "тайни технологии" за поправка на клапан от страна на БОБО, сега си пръскат пак

    Ама като вярва човек на табели, то пише "ЖЕНИ" влизаш и кво ? ТОАЛЕТНА!

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  14. #14
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Една от причините може да е запушено клапанче, клапачето се намира в тройника който е под пластмасовата кора на между двигателния отсек и предното стъкло там където е филтъра за купето.
    Как се ремонтира това клапънче и утре ще успея ли сам да се справя, нещо и мойте умряха. Имам съмнение, че това е от гадните течности за чистачките, цяло лято карах с вода нямя проблем 1 път си купих течности и се запушиха след 2 седмици, а си работеха перфектно сега само си вие помпата и грам вода не излиза.
    156 1.8 TS

  15. #15
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    на мен не ми пръска само едната(лявата) сигурно има някъде запушване ама като ме мързи да погледна

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •