Results 1 to 9 of 9

Thread: Въпрос за добавка STP за скоростна кутия

  1. #1
    Запален алфист BaiJedi's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    168

    Default Въпрос за добавка STP за скоростна кутия

    Понеже скоро сменях масло в скоростната кутия ,оня ден ден реших да сложа и добавка. Уж за добро ама... ква стана... Препоръчаха ми на STP- много добра била. Купувам и слагам. До тук добре. Вчера обаче като запалих колата и рекох да тръгвам- неще да включи първа. А насам а натам-с триста зора влезе. Потеглям-втора още по-трудно. Даже изхърка,което не е било до сега. Трета същата работа. Зверско натискане да влезе някоя предавка. Все едно е зил. Оправи се чак след 15-20 мин. каране. Тази сутрин същата история. Скоростите преди си бяха супер. Дали се не прецака нещо от тая гняс? Питанката ми е някой сблъсквал ли се е с подобен "положителен" ефкт от тия добавки. Дали нещата ще се нормализират след определен пробег или веднага да ги точа в канала тия ла*на?
    146 1.6 ie Boxer-EX
    147 1.9 jtd 16v

  2. #2
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Винаги съм смятал, че едно хубаво скъпо масло за скоростната кутия в рамките на 25лв. ще ти свърши много по-добра работа, а и в крайна сметка ще ти излезе по евтино...

    Не мога да ти помогна особенно, но аз лично бих сменил маслото на ск. кутия.... Една смяна ще ти е 30тина лева, а ск. кутия....знаеш..това ми е мнението
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    "Фокус мокус - счупи се" - статия в Ауто Билд за добавките

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default Re: Въпрос за добавка STP за скоростна кутия

    Quote Originally Posted by BaiJedi
    ... Скоростите преди си бяха супер...
    За какво ти е тази добавка тогава ? Поговорката за дявола и децата му трябва да я знаеш...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  5. #5
    Запален алфист BaiJedi's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    168

    Default

    Щото толкова ми е акъла. Удължавала живота, подобрявала смазването, оптимизирала работата на скоростната кутия и други подобни глупости! Дрън-дрън та пляс...
    146 1.6 ie Boxer-EX
    147 1.9 jtd 16v

  6. #6
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Слагал съм същата добавка на жигулата навремето ама тя се слага при проблем.Бяха ми изхабени синхроните на 1ва и 2ра скорост,та проблема е,че тя сгъстява маслото намалява триенето,но при студа навън май ефекта се е увеличил.Съвета ми е сутрин като е студена колата не е карана,раздвижи скоростите вкючвай и изключвай предавките докато маслото малко се раздвижи или направо точи маслото и слагай ново,щото Алфата е къде къде по нежни скорости от баба Жужа лек и надин
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  7. #7
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by BaiJedi
    Щото толкова ми е акъла. Удължавала живота, подобрявала смазването, оптимизирала работата на скоростната кутия и други подобни глупости! Дрън-дрън та пляс...
    Е ти все едно ще караш тая кола още 15 години
    Точи и сипвай ново масло. Ако беше лято може би нямаше да имаш такива проблеми. На един приятел след такива ла%$а в ск. кутия не можеше по 10 минути да включи на скорост и колата тръгваше на ИЗКЛЮЧЕНА предавка като пуснеш съединителя. Автоматик
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #8
    Запален алфист BaiJedi's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    168

    Default

    Купих си вече ново масло. Тия дни ще го сменям. Никакви такива добавки и простотии вече. Парен каша духа
    146 1.6 ie Boxer-EX
    147 1.9 jtd 16v

  9. #9
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by BaiJedi
    Купих си вече ново масло. Тия дни ще го сменям. Никакви такива добавки и простотии вече. Парен каша духа
    И не се спарвай ако се включват по-трудно предавките на студено. При боксера е така.Иска малко нежно включване докато се стопли маслото.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •