Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 143

Thread: Ремонти и модификации по моята Алфа Ромео 90

  1. #31

    Default

    Кога ще направиш едно показно
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  2. #32
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Мани ти това показно. Аз не мога да карам . Нямам какво да покажа . Още повече селд тези диференциали и съединители още ми се вие свят и ще ми държи влага известно време. Нямам намерение да правя глупости на сух асфалт. Така, че да направим всички дружно една молитва за сняг.

    Още нещо... хи хи хи. Не знам от къде идва тази миризма на трансмисионно масло, но я има. Всеки път като седна в колата и я усещам. Сещам се какво преживях последните седмици и тогава паля и потеглям.
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #33
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default 75ts

    сигурно душата ти се е омирисала бате аз ти давам не повече от месец и си забравил кво си мислил
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    Мани ти това показно. Аз не мога да карам . Нямам какво да покажа . Още повече селд тези диференциали и съединители още ми се вие свят и ще ми държи влага известно време. Нямам намерение да правя глупости на сух асфалт. Така, че да направим всички дружно една молитва за сняг.

    Още нещо... хи хи хи. Не знам от къде идва тази миризма на трансмисионно масло, но я има. Всеки път като седна в колата и я усещам. Сещам се какво преживях последните седмици и тогава паля и потеглям.
    Не бре показно кръгче да се повозиме и ние обикновените хора в истински алфи
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  5. #35
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Ето още малко снимки от приключените ремонти. Това е единят нов тампон на скоростната кутия

    Това е колата миг преди да я сваля от стойките и да излезе на улицата. Забележете хаоса около нея. Много кофти с тая теснотия...



    Последно бяха сменени, задните накладки, задния маркуч на спирачките, спирачната течност. Преди това маслото в скоростите, задния маховик, касетата на диференциала, заден десен лагер, маркучите към резервоара.
    За малко да забравя ... вчера смених шлаухите за вакумите на бензиновия клапан и авансовата плочка на делкото. Не съм вярвал, но колата стана друга! Върви много по добре и почнах да и взимам това което нямаше как до скоро . Снощи се закачах с горките хорица по светофарите, които подценяват един седан от средата на осемдесетте. Вече върви осезаемо повече от Фиата . Усещам, че е време да дадем свобода на гласа на V6 със спортен филтър.
    Има едно много странно чувство при потегляне. Все пак не търкам гуми , но при бързо енергично потегляне и ускоряване има едно чувство ... трудно за описване. Може би както като се качваш на седалков лифт. Нещо те сграбчва, но не е рязко и неприятно, а плавно те обгръща и те понася напред...
    Последния абзац може да го четете като: Аз съм болен сектант и се радвам безумно много на 90-та си .
    Alfa Romeo 75 24V

  6. #36

    Default

    Казвай кога ша возиш
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  7. #37

    Default

    точно така венци,не я мъчи на сухо.давай цялата газ но не я мъчи и ще те слуша подобаващо.да послушаме шестака.

  8. #38
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Днес си поиграх със задните светлини. Не ми светеше единия стоп, светлините за мъгла и едната крушка на левия мигач.



    Прави ми впечатление, че платките отзад бяха изключително запазени. Изключение прави тази част от пистите с която контактува куплунга. Там се наложи да калайдисвам. Почистих всички фасунки и напръсках със специален контактен спрей. Сега всичко е "ток"
    Alfa Romeo 75 24V

  9. #39
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Днес гадината мръсна ми направи някаква магария. Изчезна и празния ход. Пощурях и изпонасмених дебитомер, моторче за празния ход, бензинова помпа и филтър. Маркучите от моторчето за празния ход бяха хлабави. После се наложи да пререгулирам дросела и прекъсвача към него. Утре ще проверя клапаните как са им луфтовете. Бих сменил капачката и палеца. В момента върви много приятно, но на празен ход нещо се лигави .
    Alfa Romeo 75 24V

  10. #40
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    Днес гадината мръсна ми направи някаква магария. Изчезна и празния ход. Пощурях и изпонасмених дебитомер, моторче за празния ход, бензинова помпа и филтър. Маркучите от моторчето за празния ход бяха хлабави. После се наложи да пререгулирам дросела и прекъсвача към него. Утре ще проверя клапаните как са им луфтовете. Бих сменил капачката и палеца. В момента върви много приятно, но на празен ход нещо се лигави .
    Да не си сипал некой гаден бензин
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #41
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Не ще да е от бензина само на Еко Елда сипвам. Днес смених свещите. Явно старите са си работели ефекта е нулев. На празен ход тресе. Май ще сменя всички маркучи за вакуум, празен ход, рециркулации и квото се сетя. Иначе върви добре.
    Alfa Romeo 75 24V

  12. #42
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Аз изглежда си реших проблемите със смученето на въздух. Оказа се, че единия щуцер за маркуч за МПХ-то се е развил. Само дето трябваше да сваля колектора, за да стигна до него. В пристъп на умопомрачение наказах гнусната резба с Поксипол. Смених и маркучите.
    След като колата заработи нормално смених и термостата.
    Alfa Romeo 75 24V

  13. #43
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Днес както си се возех по обяд тихо кротко и спокойно лелята ми направи мизерия. Парното изчезна, а колата - топла, работата ясна. Спирам, гледам, антифриз няма. Маркучът към горния край на радиатора се беше спукал по средата от долната страна и църцореше.
    Тук е момента да изкажа СПЕЦИАЛНИТЕ МИ БЛАГОДАРНОСТИ на madboy !
    За щастие бях близо до тях и поех риска да прелетя скоростно с остатъка от антифриза в охладителната система. Там на място свалих спуканото гумено съединение, а madboy веднага извади от резервите си някакъв неопределен модел маркуч от който си отрязах нужната ми кривка . Докато чаках да се включи перката се заформи мини сектанска срещичка, на която стигнах до извода, че всеки път когато карам бавно нещо се чупи . Странно, но факт . Аз за мен извода си го направих
    Alfa Romeo 75 24V

  14. #44
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    Моля, моля, този болид е създаден да бъде в движение, не да кисне в бокса!
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  15. #45
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Моята любима леля почва все по-настойчиво да ми напомня за обещанието, което и дадох преди време, че ще и сменя абсолютно всички маркучи по нея. Вчера както си "карах тихо-кротко и спокойно" по завоите към Кюстендиллллл спускам се долу в ниското и отбивам с работещ мотор и чакам да се довлачи след мен един приятел с друга кола..... ииии пуффф. Маркучът от термостата към радиатора и парното експлоадира. Ха ха ха ха ха !!! СмеЕЕЕЕхх! Странното е, че гръмна след като спрях и колата поработи 10-ина минути на място. Наложи се бърза разходка до най-близкия магазин който да работи. После - тубата с водата и бързо се върнах на пътя. Бедата беше, че толкова дебел маркуч не намерих с оплетка и след 100 км "возене" имах надут презерватив вместо водно съединение.
    Благодарности на колегата, Кольо от Сандански, който ми оказа безценна помощ с отстраняването на проблема.
    Май работата отива към силиконови маркучи те стават ли за охладителната система?
    Alfa Romeo 75 24V

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •