Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 143

Thread: Ремонти и модификации по моята Алфа Ромео 90

  1. #61
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Днес китвахме и долната страна е на шприц
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 29082008.jpg  
    Alfa Romeo 75 24V

  2. #62
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Утре надявам се капакът да е вече боядисан. По-долу вижте как го оставих с изтъркан шприц.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 30-08-08_2153.jpg  
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #63
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default 75ts

    Брао Венци изглежда добре ,дано и работа да върши,требе да минем да го видя
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  4. #64
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Днес почти нищо не свършихме, а как ми се искаше да го завършим... Честно казно след като изтъркахме първия фюлер се появиха някои разлики в симетрията на двата отвора. Също така изпитвам трудност да изшлайфам най-долните вътрешни ъгълчета. Иначе от далече изглежда добре . Налага се да пообмисля как да го довърша до вид, в който наистина да ми хареса
    Alfa Romeo 75 24V

  5. #65
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Тези дни. Започнах да приготвям каквото ще ми трябва, за да съживя предното ми окачване. Имам намерение да си подготвя други главини със сменени лагери, носачи с нови втулки и шарнири (баси майката колко са скъпи тия втулки). Надявам се да изровя от мазето рейка която няма да тече, имам и чисто нови накрайници за нея. Идеята ми е да събера всичко ново и направо да го внедря наведнъж. Ето първата стъпка: новички лагери и семеринги за главини , малко преди да ги начукам в главините .
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20092008(165).jpg  
    Alfa Romeo 75 24V

  6. #66
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    199

    Default

    Бат Венци на тоя моя братовчед само му дай тежка работа с чук! При него има само "ще го капнеме" "ще го парнеме" и най-важното "ще ГО РЕЗНЕМЕ" !
    п.п трябва да видя Станимир в действие направо не вярвам какви ги върши с тая бета!

    Относно капака много е як определено одобрявам!
    90 2.5 V6
    Croma 1.9 multijet

  7. #67
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Quote Originally Posted by mladej_it View Post
    Бат Венци на тоя моя братовчед само му дай тежка работа с чук! При него има само "ще го капнеме" "ще го парнеме" и най-важното "ще ГО РЕЗНЕМЕ" !
    п.п трябва да видя Станимир в действие направо не вярвам какви ги върши с тая бета!

    Относно капака много е як определено одобрявам!
    Стига сме спамили, но хайде да излезеш от сянката . Покажи се с твоята 90-ка ! Даже може да си ги премерим
    Alfa Romeo 75 24V

  8. #68
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    199

    Default

    Може може ама ще е като пооправя карета и висящи лагери, че чуствам ,че скоро кардана ще ми каже здрасти в купето от малкото газ дето и надавам!
    Иначе спирам със спама само да допълня че имаш един фар за твойта кола в мене армаган от град Русе ако ти говори нещо ма това на лично!!!
    И пак идеята за капака много ми допада!!!
    90 2.5 V6
    Croma 1.9 multijet

  9. #69
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    тоя прословутия капак
    айде бе сектант дай да го видиме вече най на края :
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  10. #70
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Такаа, от днес официално вече съм с аларма... Монтирах я не за друго, ами за да ми командва централното и да отваря багажника (след като си намеря соленоид от 155).

    В процесът на монтирането се наложи да поразглобя "мънинко" колата. Извадих бушонното табло, за да мога да се "закача" на някои кабели. В един момент дръпнах единия захранващ кабел, по който идва по-голямата част от тока за бушоните и клемата от таблото остана в кабелната обувка... . Наложи се да бръкна в запасите и да извадя друго табло. Пренаредих набързо куплунзите. След като приключих с монтажа се оказа, че новото табло е решило доста от проблемите ми.

    Първо и главно електрония термометър за антифриза вече показва правилно. Всички светлини отзад на колата светят поне 3 пъти (!) по-силно без да преувеличавам. Като цяло всичко свети по-силно. Честно казано съм шокиран. Никога не бих се сетил за този проблем. Гадината си е седяла там със студената спойка и е чакала да пробвам да дръпна кабела и съм радостен, че най-накрая се случи.
    Alfa Romeo 75 24V

  11. #71
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Такаа, от днес официално вече съм с аларма... Монтирах я не за друго, ами за да ми командва централното и да отваря багажника (след като си намеря соленоид от 155).

    В процесът на монтирането се наложи да поразглобя "мънинко" колата. Извадих бушонното табло, за да мога да се "закача" на някои кабели. В един момент дръпнах единия захранващ кабел, по който идва по-голямата част от тока за бушоните и клемата от таблото остана в кабелната обувка... . Наложи се да бръкна в запасите и да извадя друго табло. Пренаредих набързо куплунзите. След като приключих с монтажа се оказа, че новото табло е решило доста от проблемите ми.

    Първо и главно електрония термометър за антифриза вече показва правилно. Всички светлини отзад на колата светят поне 3 пъти (!) по-силно без да преувеличавам. Като цяло всичко свети по-силно. Честно казано съм шокиран. Никога не бих се сетил за този проблем. Гадината си е седяла там със студената спойка и е чакала да пробвам да дръпна кабела и съм радостен, че най-накрая се случи.
    Брао бе брат,а ко става със спирачките,траеш си,кога ли ше мина да те видя незнам
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #72
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    43
    Posts
    625

    Default

    Ей СЕКТО, кога ще видя новия капак????

    Кога да дойда да се видим?

    Нищо, че вече не карам трансаксиалка - това не ме прави аут от сектата нали?
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  13. #73
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    Давай ,само така и не на празно ти викат УНИВЕРСАЛНИЯТ МОДИФИКАТОР ,определено имаш някакво изкривяване в тази ПОСОКА ...........ПОЗДРАВИ!!!
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  14. #74
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    След много празни приказки, повтаряне и плямпане, днес стигнах до това.... за съжаление оказа за се, че нямам здрави тампони за скоростната кутя към гредата, а новите... новите които бях сложил едва зимата съм ги направил на трътка . Утре ще мисля някви тампони, които ще изкарат повече от половин година.
    Тази манипулация с подмяната на скоростната кутия и съединителя цели:
    - първо и основно да си сменя съединителя
    - да спрат да ми хъркат скоростите и да могат и нормални хора да ги включват
    - като цяло да си постегна колата, че се беше поразтропала
    - на края и не на последно място да подкарам кутия със самоблокиращ диференциал - т. нар. "шпер"
    - евентуално да почна активно да късам гуми...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 09102008(002).jpg   09102008(005).jpg   09102008(008).jpg   09102008(010).jpg  
    Alfa Romeo 75 24V

  15. #75

    Default

    Браво бате Венци!

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •