Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Температура!!!

  1. #16
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    ...чел съм ги...има много теми с тия термостати...и все учудвания....моята откак я взех си държи 76-78 градуса/на око разбира се - 1/3 между 70 и 90.../ ....лете,зиме - толкова...при спускане пада докъм 65 гр...като се нахакаш в градската бутаница вдига до 90...а при качване на шипка - спортно/едно голфче се опитваше да се прави на мъж.../ вдигна до 95....относно парното..тук не може да се очаква активно парно без включен вентилатор,поне защото филтъра/на климатика/на въздуха към купето донякъде възпрепятствува свободният поток на влизащият въздух...аз го включвам на 2...като постопли,превключвам на 1 ..и по късна-на 0...и поддържа...аз имах Поджеро на което сменях радиатор и термостат...та оригинално в магазина имаше термостат за 83 и за 78 градуса,с щамповани цифри на градусите на самия термостат...из форума един колега беше споделил,че може да има термостати за различни температури при алфа.....може и да е така....забелязвам из форума доста колеги....не им ли е точно 80 гр температурата и...подскачат...и хайде нов?!??....това е само едно мнение...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  2. #17
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    След 7-ми съм в София ....като мина през АлАуто да видим какво ще ми кажат ще пиша............. нали уж са им оригинални частите ...аз не разбирам ...отивам и казвам искам нов термостат -те ми слагат ..... не съм съгласен на 3 месеца да меня части ....... така ,че или сменяме сервиза или оправят - не че ще загубят много но.........

  3. #18
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    и аз си го смених вчера моя и доста трудно загрява но странното е че по каталога за 1.9jtd не е като моя всичко муе наред но една тръба има по малко и след 20 минути умуване с продавача се намери моя и се оказа че се води за TDI не знаех че има такива 156-ци
    Brera 2.0jtdm 170hp

  4. #19
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Колеги,погледнете предишната страница какво съм писал.Опитвам се да ви спестя ходене по мъките,а аз точно това правих известно време. Моя термостат се държи доста прилично поне за тези 3-4 месеца от смяната. Но какво да искаме от дизелите ,те по принцип по-трудно си загряват,но пък си държат 88-90 градуса независимо дали пускаш баир или нещо друго.. До тези изводи стигнах сам и при разговор с шофьорите на новите линейки Форд и WW на Спешна помощ , който са на 2-3 месеца
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  5. #20
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Quote Originally Posted by b0jo
    и аз си го смених вчера моя и доста трудно загрява но странното е че по каталога за 1.9jtd не е като моя всичко муе наред но една тръба има по малко и след 20 минути умуване с продавача се намери моя и се оказа че се води за TDI не знаех че има такива 156-ци
    Няма.
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  6. #21
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Behr е пален ташак извинявм се за израза ама за месец и половина вече два такива дадоха фира сега съм взел един друг но като го сложа и като покарам известно време тогава ще дам мнение за него става въпрос за колата от подписа ми
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  7. #22
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    EPS е може би най-добрият вариант, но за тях се чака. Бер са навсякъде.
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  8. #23
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    BEHR са пълен ташак...АБСОЛЮТНО ВЯРНО...НЕ СИ ВЗИМАЙТЕ!
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  9. #24
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    аз се прецаках май, но стария също ми беше BEHR само дето имаше кат. номер, за сега новия работи но докога незнам щом казвате че са менте дадох 108лв Шееет
    Brera 2.0jtdm 170hp

  10. #25
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Не знам дали са менте, но в Аутоиталия също продават BEHR. Там би трябвало да са с ясен произход. То BEHR може да има различни производства. Made in Italy, Made in China.... Още повече, че в Аутоиталия са по 130 лв., а по другите магазини има и за 50-60.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •