Quote Originally Posted by Dimicha View Post
Да посъживя малко темата-понеже и моят въздуховод е скъсан на сгъвките и съм го олепил яко и доста сполучливо с изолирбанд и отгоре с няколко слоя от едно тиксо,което уж съдържа алуминий.Проблемите,които идваха от тоя въздуховод изчезнаха,но все ме гложди,че трябва да има начин да се направи по-добре и веднъж завинаги.Да уточня,че става дума за 155-ца и оригинални въздуховоди май никъде не се намират.Та почнах да се замислям за решение от алуминиеви тръби+силиконови маркучи,каквито се използват в комплектите за студен въздух или в турбо-пътищата.Обаче проблемът е в това,че трябва да се прави нещо по поръчка,щото в моя въздуховод влизат две тръбички-за моторчето за празен ход и за маслените пари...та просто не знам какво може да се пригоди.Мислех си за някакъв алуминиев/меден тройник,но не мога да намеря точно такова нещо.Някой от вас дали е виждал подобно решение?
Аз взех такъв втора употреба за 15 лв. направо нов и с остатъците от моя на 166 + тънкостенна втулка от неръждавейка около 4 см дълга от стругаря за 3 лв. + две нови скоби и си оправих моя че някак си 80 лв. си е безумие. Това си е една нова гума.

Малко се отплеснах. Поздрави