Results 1 to 8 of 8

Thread: Ремъци 156 1,8 TS 2000

  1. #1

    Default Ремъци 156 1,8 TS 2000

    Здравейте колеги!
    От скоро и аз съм собственник на АР, трябва да се сменят ремъците, и ролките, НО...
    Поразгледах тук там оказа се че има 3 ремъка
    Ангренажен Пилотен и на балансиращите валове (двустранно назъбен)
    На повечето места където питах никой не предложи ремъка за балансиращите валове. Единственната фирма по каталозите която предлагаше два ангренажни ремъка беше DAYCO.
    Аз ли нещо съм в грешка, трябва ли да се сменя този ремък (на балансиращите валове) и какво ще ме посъветвате?
    Между другото останах доста учуден че този редови 4 цилиндров двигател има балансиращи валове... моля поправете ме ако съм в грешка.
    Ето на този линк попаднах на хубаво ръководство за смяна на вариатор, ремъци водна помпа и разпред вал.
    http://home.hccnet.nl/jaap.bouma/PhaseVariator.htm
    Извинявам се ако линка е публикуван вече.
    Живея в малък град където поддръжката е проблемна но въпреки всичко се реших да купя АР и да стана част от отбора.
    Предварително благодаря на отзовалите се на помощ.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Ремъка на балансиращите валове може да не го сменяш просто мотора ти няма такива екстри балансиращи валове имат 2,0 л и майстора дето ти смяня ремъците трябва да е наясно какво прави че да не обърка центровката има едним пети нза застопоряване на разпределителните валовете иначе може и да не зацяпят както трябва двигателя може да смениш и водната помпа не е скъпа като консуматив. А ако имаш интерес пиши на лично съобщение да ти дам цени за ремъци и ролки.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default Re: Ремъци 156 1,8 TS 2000

    Quote Originally Posted by fade
    Здравейте колеги!
    .......
    Между другото останах доста учуден че този редови 4 цилиндров двигател има балансиращи валове... моля поправете ме ако съм в грешка.
    .........
    Ами естествено, че редовия 4 цилиндров двигател ще има балансиращи валове.
    Задължително при 4 цилиндровите двигатели трябва да има 2 балансиращи вала, въртящи се в противоположна посока, със скорост два пъти по-висока от скоростта на коляновия вал.
    При 5 цилиндровия двигател, там балансиращия вал трябва да бъде един брой, въртящ се със скоростта на коляновия вал.
    Мисля, че те поправих в тази насока. Ако те интересува нещо повече питай, ще помагаме
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #4
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default Re: Ремъци 156 1,8 TS 2000

    Quote Originally Posted by bo
    Задължително при 4 цилиндровите двигатели трябва да има 2 балансиращи вала
    а па ти задължително?
    сички 4 цил двигатели викаш имат балансиращи валове?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #5
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default Re: Ремъци 156 1,8 TS 2000

    Quote Originally Posted by търтей
    ...сички 4 цил двигатели викаш имат балансиращи валове?
    Е ако не балансиращи, поне разпределителни ще има все. Без валове няма да мине
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #6

    Default

    Понеже имам някаква представа от ДВГ (това съм завършил нищо че не работя това в момента) искам да уточня че след 6 цилиндровия редови двигател 4 цилинрови редови е с най-малко неуравновесени моменти (напречни и надлъжни, мисля, че беше 1 напречен, но не си спомням точно)
    Колега Бо да не би да бъркате 4 цилинровия V-образен който съответно е след 2 цилиндровия V-образен по брой на неуравновесените моменти? При старите ЗАЗ бяха такива и имат система Ланчестрър с два вала за която говорите.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  7. #7
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by fade
    Понеже имам някаква представа от ДВГ (това съм завършил нищо че не работя това в момента) искам да уточня че след 6 цилиндровия редови двигател 4 цилинрови редови е с най-малко неуравновесени моменти (напречни и надлъжни, мисля, че беше 1 напречен, но не си спомням точно)
    не си прав колега
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Posts
    13

    Default

    1,8 няма балансиращи валове,а 2.0 има,там зацепването няма грижи,защото на самия ремък има 3 белега,колкото са и белезите помотора,оба4е ангренажния от три колела има 2 белега и там започнахме да цъкаме с език,пробвахме 1000 вариянта и накрая се наложи да я дърпам до Кичево(сервиза на Алфа за Варна),където Станимир-абсолютен ГАД ми сложиремъка-цялата работа са едни пети на разпределителните валове,които го фиксират....а колкото до тоз МО6ЕННИК-ако можете избягвайте услугите му.
    Алфа 156 2,0

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •