Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: Въпрос за температурата на охлаждащата течност

  1. #1
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default Въпрос за температурата на охлаждащата течност

    Имам питане към колегите с ЖТД за това каква температура достига в града двигателят им и за колко време (км пробег). В сегашните студове забелязах, че моята трудно стига до под 90 градуса (общо взето стои около първата чертичка и леко над нея), а когато пусна яко парното, даже пада леко, но всичко това се случва само в задръствания и при ниски обороти и пробези от по макс 5-6 км.

    Извън града си лепи номиналните градуси и няма грижи.

    Дали не се е случило най-страшното с термостата ми или е просто се касае за лека форма на параноя ?!

    Мерси предварително
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  2. #2

    Default

    Хапсолютна параноя !
    Дишай дълбоко и спокойно !
    И при мен е идентично
    Извъградско в тея студове, даже пада малко под 1-вата черта
    http://luchi.bg/ Парапети

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by DiabL0
    ...Извъградско в тея студове, даже пада малко под 1-вата черта
    Е това не е ли термостат? Извън града би трябвало да си седи на 80+ постоянно, освен ако не се спускаш по баир без газ продължително време. На теб успява ли да ти вдигне температура 145-цата в града?

    Преди малко си правих експеримент: с включено на макс парно не вдигна повече от средата м/у 1-ра и 2-ра черта след 20-ина минути каране. В момента, в който спрях парното, температурата си стигна оптималните 80+ градуса и после пак с парно на макс ги поддържаше.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4

    Default

    термостатче... аз моя днеска го смених ... същите симптоми

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  5. #5
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    И при мен положението е подобно. Загрява за 10 мин ( 4-5 работа на място) . Това с нов термостат (само дето пак ми отиде).
    В момента държи точно 75 градуса няма градско няма извъмградско. Проверих го - отваря на 70-72 градуса а отварянато трябва да започне от към 80 градуса (поне така казват навсякъде) Ейго де е документъ
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  6. #6
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Neokill
    И при мен положението е подобно. Загрява за 10 мин ( 4-5 работа на място) . Това с нов термостат (само дето пак ми отиде).
    В момента държи точно 75 градуса няма градско няма извъмградско. Проверих го - отваря на 70-72 градуса а отварянато трябва да започне от към 80 градуса (поне така казват навсякъде) Ейго де е документъ
    Еми освен пак да ти ползвам връзките
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  7. #7
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default !!!

    На Бравото стрелката стои кат закована по средата /около 90 /, пада само когато се спуска по надолнище но после пак стои на средата! Термостат!!!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  8. #8
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default Re: !!!

    Quote Originally Posted by JORDI
    На Бравото стрелката стои кат закована по средата /около 90 /, пада само когато се спуска по надолнище но после пак стои на средата! Термостат!!!
    А в града как е? Аз нямам спомен как беше миналата зима, но май не беше така
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #9

    Default Re: !!!

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by JORDI
    На Бравото стрелката стои кат закована по средата /около 90 /, пада само когато се спуска по надолнище но после пак стои на средата! Термостат!!!
    А в града как е? Аз нямам спомен как беше миналата зима, но май не беше така
    бе говорете си квото искате !!
    Според моето скромно мнение си е ОК !!

    държи си ми една идея над втората черта!
    Извънградско също, казах че пада ама когато я карам без гас ... или в подобни усложвия
    иначе се върти около втората черта !
    И то как да не пада извънградско, след като слязох в понеделник а Сливен за не повече от 30 сек. и ми окапаха ушите! Беше над -10 градуса!
    Като беше малко по топло във Варна, вдигаше до една идея преди 90 и там заспиваше ! Ама ся се озорва след втората четра, ама трудно се връща преди нея !
    аиде със здраве !
    И дано не е термостат, а само да се заблуждаваш
    http://luchi.bg/ Парапети

  10. #10
    Запален алфист miromitev's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    151

    Default

    Пише Ви човек, който скоро си смени термостата.. за тез къси разстояния 5-6 км. в тез студове е нормално да дигне 60-70(макс.) и то ако е поработила малко пре дома Ви.Извън града или градско с повече километри като застане на 90 градуса нема мърдане...т.е параноята на "човека заслужаващ доверие" не е оправдана ....
    А термостата си го смених защото:
    1.Като стигнеше кам 60-70 градуса парното беше топло
    2.По нанадолнище стигнала до 70гр. бързо пада температурата...т.е термостата стои или отворен,полуотвотен или отваря на 60градуса......
    Alfa Romeo 146 1,9 JTD-Be yourself!

  11. #11
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Днес я следих цял ден как се държи и мисля, че за термостат не можа да става дума. Просто При отворено напълно парно е практически невъзможно да сттигне оптимална температура в града, освен ако не се настъпи яко няколко пъти до към 3500 - 4000 об. Реално аз над 2500 я карам едва след като загрее до край, а явно последното в студовете, в градски условия може да стане само ако я ръчкаш студена Омагьосан кръг се получава един вид.
    С парно на макс колата стигна до към 60-70 градуса след 20 мин каране, но като спрях, отворих капака и пипнах маркуча към радиатора, той беше студен, така че вариантът да е останал открехнат термостатът го отметнах.
    Иначе при спряно парно колата загрява за норматив
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Днес я следих цял ден как се държи и мисля, че за термостат не можа да става дума. Просто При отворено напълно парно е практически невъзможно да сттигне оптимална температура в града, освен ако не се настъпи яко няколко пъти до към 3500 - 4000 об. Реално аз над 2500 я карам едва след като загрее до край, а явно последното в студовете, в градски условия може да стане само ако я ръчкаш студена Омагьосан кръг се получава един вид.
    С парно на макс колата стигна до към 60-70 градуса след 20 мин каране, но като спрях, отворих капака и пипнах маркуча към радиатора, той беше студен, така че вариантът да е останал открехнат термостатът го отметнах.
    Иначе при спряно парно колата загрява за норматив
    че мноо ясно че ще е така...
    че нали парното си е едно малко радиаторче, дето като си врътнеш парното на макс, го охлажда.... следователно охлажда и течноста- двигателя
    аз за това сутрин докато неотлепи сстрелката, невключвам парното, че много по трудно загрява. и как видя че се опитва да вдигне радуси, 2-3 пъти в 5200 оборота... и прното разтапя таблото от жега
    хем и гумите да се постоплят малко
    Поздрави, и неправете това у дома!(с вашите коли)
    http://luchi.bg/ Парапети

  13. #13
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Стрелката ми заковава90градуса със или баз включено парно,при работа на място около 5 минути и 1километър в този студ.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  14. #14
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Xtrim7
    Стрелката ми заковава90градуса със или баз включено парно,при работа на място около 5 минути и 1километър в този студ.
    Ама друго гориво ползваш Има малко разлика
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  15. #15
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default Re: Въпрос за температурата на охлаждащата течност

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Извън града си лепи номиналните градуси и няма грижи.
    При прецакан (отворен) термостат в града ще си загрява , а извън него -ще изстива (заради струятя въздух при голяма скорост) - " това е толкоз просто и логично...", както би казал Поетът. И аз скоро сменявах.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •