Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Малка пробойна на радиатора

  1. #1
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default Малка пробойна на радиатора

    Преди 2 дни ми светна лампата за охладителната течност до часовника. След проверка се оказа че е намаляла малко охладителната течност. Днес долях малко антифриз(около 200мл.). Лампата угасна, но ми стана интересно защо така е спадналааааа... и гледам аз колата позагря и в единия край на големия радиатор отпред, излиза малка струйка пара точно в долния му ъгъл... много малка, ама явно губи антифриз оттам. Та какво да я правя? Предстоят пътувания тук около коледа и е кофти май така да ми намаля антифриза. Да търся ли някаква добавка за запушване , или да търся направо нов радиатор? Почетох тук кой как го е правил и май вървят около 200лв радиаторите. Съвет?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #2
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default Re: Малка пробойна на радиатора

    Quote Originally Posted by Furious 155
    Преди 2 дни ми светна лампата за охладителната течност до часовника. След проверка се оказа че е намаляла малко охладителната течност. Днес долях малко антифриз(около 200мл.). Лампата угасна, но ми стана интересно защо така е спадналааааа... и гледам аз колата позагря и в единия край на големия радиатор отпред, излиза малка струйка пара точно в долния му ъгъл... много малка, ама явно губи антифриз оттам. Та какво да я правя? Предстоят пътувания тук около коледа и е кофти май така да ми намаля антифриза. Да търся ли някаква добавка за запушване , или да търся направо нов радиатор? Почетох тук кой как го е правил и май вървят около 200лв радиаторите. Съвет?
    колега 40 лв монтаж демонтаж и 40 лепене мога да те пратя при един агент на бул.Сливница 10 метра след ОМВ .. другия варянт е едно RADWELLTOOL или нещо такова се казваше продават го във ОМВ синя тубичка със червена капачка. И другия варянт за който се сещям е един стружки за запушване на течове пак се продават в ОМВ или други бензиностанции. Ако не пробвай с червен пипер пак става .

    Пиши един пост да кажеш какъв е резултата

    поздрави

  3. #3
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Единственото което ме притеснява с тия добавки е да не се запуши нещо друго! Термостата ми е нов и да не го прекарам. Отделно малкия кръг да не взема да позатлача... колата не е нова и вероятно има гадости в системата....


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #4
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    В най-добрият случай оставаш без парно с варианта - добавки. Съответно следва -
    запушен радиатор и течността не може да мине през него, от налягането, което се получава, антифриза в крайна сметка избива отнякъде. Най-често през кранчето, възможно е и при самите връзки. В този пример проблеми с кранчето и връзките се едно, че нямаш - ще притегнеш това-онова и това е, но сваляш радиатор, разглобяване (внимаваш със защипвалките на пластмасовите казанчета на самото радиаторче) и в 90% махане на ламаринките в серпентините му, които са причината за задържането на мизерии и запушване. Резултатът е, че си с 1 идея по-слабо от стандартното парно, но спестяваш хх лв (може и ххх лв да са) за ново радиторче, което, докато не си промиеш охладителната система ще ти кара мах година преди пак да се запуши.
    Съвета на колегата elenkov е приложим, ако ти е спукано някое от пластмасовите казанчета на радиатора, че да ти го лепят. Обаче, според мен, по-честият проблем е протичането м/у тях и питата на радиатора (при мен и 2-та случая на протекли радиатори беше това, допреди да сложа "истинският" радиатор - Лада Самара). При втория от течащите ми радиатори спестих 40-те лв (монтаж-демонтаж - ако колата е без клима това си е гилотина - 30 мин отнема мах, ако е с клима е повече хамалогията естествено, но пак ми се виждат множко) и цаках 45 лв, за да ми отворят 2-те казанчета и да уплътнят вехтите гарнитури м/у тях и питата със солидно количество силикон. Резултат - 3 дни и радиатора текна на лейка, преди това само сълзеше и 45 лв по дяволите естествено. Та така. Иначе италиански някакви радиатори са ~170 лв, BEHR можех да си уредя най-ниско на 196 лв.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  5. #5
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155
    Единственото което ме притеснява с тия добавки е да не се запуши нещо друго! Термостата ми е нов и да не го прекарам. Отделно малкия кръг да не взема да позатлача... колата не е нова и вероятно има гадости в системата....
    Колега не слагаи добавки.Ще затлачиш системата или климатика....
    смени радиатора
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    София
    Posts
    56

    Default

    Аз сменях радиатор преди 2-3 седмици защото взе да капе на сглобката между пластмасата и метала.. Та от моя опит да споделя - вземи си нов радиатор, защото каквото и да и да го правиш все си е проблем. Провабх го как ли не то заминаха сума пари за антифриз и накрая решението НОВ. Ако е на пластамаста или метала само подлежи на лепене, обаче ако пак протече ... не си заслужава играчката да сваляш и слагаш.
    Lancia Dedra 1.6 i.e.
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V

    Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните и сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    sofia
    Posts
    41

    Default

    колеги и аз съм със същия проблем мисълта ми е става ли от лада самара или друг ладов радиатор на алфа 1.8 93г. с климатроник е ако някои знае или го правил моля да даде някаква полезна информация благодагя предварително

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    София
    Posts
    56

    Default

    Quote Originally Posted by konov
    колеги и аз съм със същия проблем мисълта ми е става ли от лада самара или друг ладов радиатор на алфа 1.8 93г. с климатроник е ако някои знае или го правил моля да даде някаква полезна информация благодагя предварително
    Търсачката знае всичко: цък
    Lancia Dedra 1.6 i.e.
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V

    Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните и сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

  9. #9
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    мисълта ми е става ли от лада самара или друг ладов радиатор на алфа 1.8 93г. с климатроник е
    Директно (сваляш стария - слагаш Самаровия) - не. Аз съм без клима и като цяло не беше кой знае колко сложно, а за трансплантация на кола с клима съм сигурен, че ще си е игриво и не се знае резултата.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  10. #10
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Взех една добавка на Лики Моли (течна, че тия на прах си е проблем) и ще видим утре... иначе ще трябва нов радиатор, ама 400 лв искам да ги отложа малко....


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #11
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155
    Взех една добавка на Лики Моли (течна, че тия на прах си е проблем) и ще видим утре... иначе ще трябва нов радиатор, ама 400 лв искам да ги отложа малко....
    Е ти нов ли искаш ? Виж 2-ра ръка ще търсиш пиши във форума все някой ще има Кви са тея числа .. 400 лева аз за тея пари ще си купя някой пробит спринт ..

    поздрави

  12. #12
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Купувай нов!!! Никакви добавки! После вътре системата си такова таковата. Ще ти се затлачи радиаторчето на парното и ще ти блокира термостата. Не е гот. Освен това от тук нататък забрави да имаш бистър антифриз. 200 лв и си спокоен и не се занимаваш с глупости. Единствено климатика няма как да се задръсти щото нямат общо.
    Alfa Romeo 75 24V

  13. #13
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    С добавката нещо много не намирам разлика. Когато реши и си сълзи от време на време. Интересно ми е на тия коли меден ли е радиатора и дали не може да се позапоява по него. Идеи и впечатления? На мен ми се струва медем, ама дали?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  14. #14
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155
    С добавката нещо много не намирам разлика. Когато реши и си сълзи от време на време. Интересно ми е на тия коли меден ли е радиатора и дали не може да се позапоява по него. Идеи и впечатления? На мен ми се струва медем, ама дали?
    Вземи и го драсни с нещо метално и ще разбереш дали е меден.

    Ако е от алумин няма да може да се запои(или ще е много сложно)
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  15. #15
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155
    С добавката нещо много не намирам разлика. Когато реши и си сълзи от време на време. Интересно ми е на тия коли меден ли е радиатора и дали не може да се позапоява по него. Идеи и впечатления? На мен ми се струва медем, ама дали?
    радиатора е алуминиев поне на моята алфа беше алуминиев и се лепи ! писах май по горе 40 лева монтаж демотаж и 40 лв лепене .. стана 4удесен ..

    поздрави

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •