Results 1 to 7 of 7

Thread: основни положения - малко хелп

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    42

    Default основни положения - малко хелп

    Здравейе колеги,
    вече се запознах набързичко с част от пловдивската група тепърва ще се упознаваме по срещите
    Доста се порових из форума, но за съжаление неоткрих основният по важност според мен манюъл - а именно потребителския. А за кола която има толкова много копчета вътре, мисля че си е нужен, или поне на мен.
    Свалих си всички качени файлчета от началните две теми, но ненамерих описание - кое копче за какво е, различните "сетинги" на колата, и отляво на волана имам едни "тест", "ТОП" и "ТРИП ТОП", което пък абсолютно нищо неми говори
    Освен това имам още няколко "козметично-електронни" въпроси - за датчиците на предните врати - ту работят, ту не, и това ме дразни щото немога да си направя като си отворя вратата да светват, и без това многото лампички/плафони също така не ми работи километража и немога да я засека на 100км колко разход дава...ей такива дреболии..има и още неща, но едно по едно мисля да ги отстранявам
    Поздрави
    караше 164 2.5ТД - много ниската печка
    сега друг и се радва

  2. #2

    Default

    копчето ТЕСТ като го натиснеш ти светват всички лампички под километража , ТРИП е за изминатите километри от последното зануляване, а ТОП ТРИП е всички километри изминати с колата, прощаваи ако греша , щото нямам такава кола аз знам от това което съм чел и виждал
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    42

    Default

    мерси колега, ще тествам сега и аз си мислех че неможе да няма "временни" километри, а ето каде били, на мен в момента ми показва май всички изминати, надявам се да е така
    караше 164 2.5ТД - много ниската печка
    сега друг и се радва

  4. #4
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    Не искам да обидя никого ,но тези въпроси ми изглеждат като на блондинка с нов GSM.
    Аз бих натиснал бутона и така да разбера за какво служи, от това няма да ми се повреди необратимо колата или да и се изтрие софтуера на ECM-а.
    Разбирам да има бутон "RESET" на модула за контол на двигателя.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    42

    Default

    при положение, че съм го пробвал и нищо не се е случило, мисля че е нормално да попитам, м ?
    И да не се заяждам, но вазможно ли е да няма манюал за Алфа 164 ?
    И понеже имам някакъв опит с техника, дори и да не е точно авто, предпочитам да прочета, преди да пробвам, това с проба-грешка не ми се нрави
    Ако някой може да помогне с юзър-менюал, ще съм благодарен а и някой ми беше казал че има настройки и на дифа...вазможно ли е и от каде се правят ?
    караше 164 2.5ТД - много ниската печка
    сега друг и се радва

  6. #6
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Не съм виждал или чувал за 164-ка с каквито и да е настройки на дифа....

    Иначе за бутона - нали знаеш че трябва малко задържане... затова се е объркало момчето според мен.

    виж тука: www.alfa164.info и ако не намериш каквото ти трябва пиши да мислим как да ти го даваме.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    42

    Default

    ами направо трябваше да кажете:

    "Cardisc Alfa Romeo 164 Workshop Manual By Omulec"

    Е те тва е!
    Мерси на всички..за подробности и разяснения от тук нататък ще ползвам колегите на срещите, нема начин иначе
    караше 164 2.5ТД - много ниската печка
    сега друг и се радва

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •