Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 87 of 87

Thread: Проблем с дебитомер

  1. #76
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by mite80
    Quote Originally Posted by KirilSol
    Quote Originally Posted by mite80

    смяната на дебитомера, сама по себе си е съпроводена с рестартиране на ЕКУ-то и изчистването на грешки записани в следствие на смяната...т.е. много е вероятно, само с чиста физическа смяна да не намериш разлика, или тя да е несъществена...
    това за еку-то не го разбрах съжалявам
    има доста по-компетентни колеги от мен...но с две думи..ЕКУ-то (electronic control unit) управялва цялата работа на двигателя като получава информация за всички параметри от различните сензори, какъвто сензор е и дебитомера, щото мери количеството въздух с който се образува горивната смес...та това ЕКУ непрекъснато взима данни от всякъде и ти определя работния режим. Въз основа на тези данни се "изгражда" т.нар селф-адаптейшън или режим при който твоята кола е свикнала да работи месеци наред съобразно информацията от текущите ти датчици. Когато смениш някой сензор (датчик) който е основен - като дебитомер, ламбда сонда, температурен датчик и т.н. е препоръчително да се направи ресет на ЕКУ-то за да може да получи реална информация от новопоставените датчици и въз основа на тази нова информация да си направи нов селф-адаптейшън или нов оптимален режим на работа на мотора. Това обикновено се прави с компютърна диагностика в РАЗБИРАЩ сервиз, какъвто е този в София като най-близък до теб. Има и един друг начин, ама няма да го споменавам да не направиш някоя глупост.

    Човече, отиди до София и си оправи колата като хората, после сам ще се изумиш как вървят алфите
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  2. #77
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    Гоце Делчев
    Posts
    20

    Default

    благодаря KirilSol за компетентния отговор.май ще трябва да се ходи до софия ,ама ще изчакам малко защото няма кинти. дали ще има проблем ако я карам така за сега?
    ALFA ROMEO 1.6 V TS '98

  3. #78
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by mite80
    благодаря KirilSol за компетентния отговор.май ще трябва да се ходи до софия ,ама ще изчакам малко защото няма кинти. дали ще има проблем ако я карам така за сега?
    не би трябвало...освен че не върви и гори повече, друго няма какво да и стане ако причината е дебитомер...по-добре си я оправи по-скоро
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  4. #79
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    Гоце Делчев
    Posts
    20

    Default

    благодаря
    ще се опитам
    защото колата ме кефи яко
    ALFA ROMEO 1.6 V TS '98

  5. #80
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Има ли вероятност дебитомера да реагира бавно на потока въздух. Демек при рязко отваряне на дросела да не може да отчете точното количество въздух, а да отчете по-малко. Или да закъснее с отчитането?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #81

    Default

    Щом са направили нещо дето да отчита количеството на преминаващия въздух, е логично да са го направили бързо реагиращо - не знам дали е така, просто мисля логично......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #82
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ
    Щом са направили нещо дето да отчита количеството на преминаващия въздух, е логично да са го направили бързо реагиращо - не знам дали е така, просто мисля логично......
    За повреда говоря аз.

    Като отворя рязко дроселовата клапа първо се чува един вакум в колекторите. Чува се как засмуква въздух. В същия този момент мотора се разтреперва, зачудва се и след секунда чак двига обороти. Имам чувството, че влиза много въздух а не се подава повече гориво в този момент и сместа обеднява.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #83
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Quote Originally Posted by oem
    За повреда говоря аз.

    Като отворя рязко дроселовата клапа първо се чува един вакум в колекторите. Чува се как засмуква въздух. В същия този момент мотора се разтреперва, зачудва се и след секунда чак двига обороти. Имам чувството, че влиза много въздух а не се подава повече гориво в този момент и сместа обеднява.
    Аз имам чувството че си прав. И моя дебитомер в момента се държи така..
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  9. #84
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Bodom
    Quote Originally Posted by oem
    За повреда говоря аз.

    Като отворя рязко дроселовата клапа първо се чува един вакум в колекторите. Чува се как засмуква въздух. В същия този момент мотора се разтреперва, зачудва се и след секунда чак двига обороти. Имам чувството, че влиза много въздух а не се подава повече гориво в този момент и сместа обеднява.
    Аз имам чувството че си прав. И моя дебитомер в момента се държи така..
    Нямам друго обяснение. Тя и бавно вдига обороти нещо. Няма я рязкостта на работа на двигателя. Иначе стига до прекъсвач без да прекъсва никъде по времето на форсиране, но вдига бавно.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #85

    Default

    И при мен е така - част от секундата след като дросела се отвори, сякаш има нещо като частично замисляне, преди двг да реагира с повишаване на оборотите - прави ми го и на газ, и на бенз......а другото интересно е че понякога не ми го прави....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #86
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Не ти го прави на студено защото сместа е по богата.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #87
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ
    И при мен е така - част от секундата след като дросела се отвори, сякаш има нещо като частично замисляне, преди двг да реагира с повишаване на оборотите - прави ми го и на газ, и на бенз......а другото интересно е че понякога не ми го прави....
    При мен не го прави, след като я понастъпя 2-3 пъти над 4500 рпм. Тогава се събужда и става бегачка. Ако карам в града на ниски обороти, после като реша (понякога) не мога да я изфорсирам на 100%. Решението - повече газ

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •