Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 87

Thread: Проблем с дебитомер

  1. #31
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    На някой модели Фиати е същия но дебитомера се търси по номер няма значение за коя марка е защото се търси по номер А може и да има значение марката но за италианките цените са по високи от колкото на Опелите и Аудитата например, макар че с опелите са със сходни инжекции техните дебитомери са с около 100-150 лв по евтини. А има и друго за новите автомобили който са Евро 3 са още по скъпи н езнам на какво се дължи.
    За Евро 3 колко $$$ са?!

  2. #32
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Е за твоята не е много скъп
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #33
    Запален алфист slaviego's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Кюстендил/София
    Age
    39
    Posts
    106

    Default

    Колеги почистих дроселовата клапа както е описано хиляди пъти във форума.При чистенето махнах дебитомер но при подаване на газ пак се дави. Независимо от това дали е топла или студена!!!?!?!

  4. #34
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna
    Posts
    88

    Default

    На кой да звъним за дебитомер?Дайте тел!
    156 2,4jtd 99г

  5. #35
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by MitkoVn
    На кой да звъним за дебитомер?Дайте тел!
    Ако искаш нов дебитомер пиши ми на Л.С.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #36
    Запален алфист slaviego's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Кюстендил/София
    Age
    39
    Posts
    106

    Default

    Какъв е този маркуч, който излиза от двигателя и се свързва малко преди дроселовата клапа.Това ли е маркуча на ЕГР??? Доколкото знам може да се махне и няма да има проблем за колата.Така ли е или бъркам???

  7. #37
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Не е зле да напишеш в подписа си каква е колата да не търсим по темите а иначе бензиновите Алфи нямат ЕГР това за което говориш най вероятно е маркуча за отдушника на маслените пари.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #38
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    за да не отварям нова излишна тема реших да попитам тук каквото ми трябва.
    1-во. Искам да пробвам да си почистя дебитомера и ако му е*а майката да си купя нов че и без тва си е за смяна.Кажете ми само кой според вас е най удачния начин за чистене и с какво да го изчистя?
    2-ро. От кои магазини в София да си търся дебитомер (нещо що годе евтино и прилично,от което някои да е доволен щото чета тука че има и доволни не само от дебитомер за 500 лв.)Препоръчайте ми някой и ме насочете към магазин!
    3-то. Ако се стигне до смяна след почистването , ще трябва ли да ходя на некви диагностики или само закачам новия и карам ???Или евентуално след почистването ?


    Благодаря предварително надявам се да пише някой компетентен.Колата е 1,8ТС 98г.
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  9. #39
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 8%ED%EA%E8
    Това за почистването искам да напомня на спрея започистване да пише че трябва да се изпарява без остатък
    За евтин дебитомер не е за препоръчване иначе има за около 115-160 пробвах един такъв на 6 месеца и на 6500 на трета ми светна лампата на инжекцията. Има колеги с такива дебитомери дето са доволни.
    За смяната няма проблем не е нужно да се ходи на диагностика стига да не даваш на контакт при откачен кабел на дебитомера (инжекциона има функция след 20 стартирания без грешка да изтрие грешката от паметта), и оригиналните скоби на маркучите искат по специален инструмент или клещи с чалъм.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #40
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    са отивам да купя едни свещи денсо за 216лв ги намерих от вносителя,и един спреи ще взема като този от снимката мисля че знам каде ги има, и довечеа ще драсна един ред да видиме какво сам направил.
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  11. #41
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    свалих дебитомера изчистих го след което очистих хубаво и дросела,след това 3-4 пъти я оставих на контакт за по минута и след което я изкарах малко на стария път за банкя..... е трее да кажа че алфата напрао изби кочината... така да върви и леко да набира и ъобще колата стана друга!Изчезна и проблема с промяната на оборотите на празен ход.Говорих и с човека дет я чистихме заедно той каза че му няма нищо на дебитомера кат о чистиш, аз вика съм чистил 100 пъти дебитомери и нищо им няма,самоче трее спря да се изпарява без остатък... това е така,и не трее да се пипа,,, само пръскаш обилно и после газ Днес ще сложа и денсо-то да видиме има ли разлика !
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  12. #42
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Днес бях на диагностика заради оборотите на празен ход, майстора рече, че дебитомера отчита 20 кг/час въздух, а в мотора влиза 22 кг и от там оборотите се клатят и съмнения за нещо спукано. Дали може дебитомера да дава грешно инфо и какъв е тоя спрей? От каде да го взема та да пробвам.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  13. #43
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    колеги казвайте за този спрей че на мене ми писна,колата неще ми варви и мн мее яд.сиг че дебитомера е заминал щот като го откача колата летиии.такаче казваите да го почистя и аз.благодаря
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  14. #44
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    а и на бемзин ми задаржат оборотите кам 4500-5000 и се набира адски бавно-от какво може дае това??? благодаря
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  15. #45
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Derry
    Днес бях на диагностика заради оборотите на празен ход, майстора рече, че дебитомера отчита 20 кг/час въздух, а в мотора влиза 22 кг и от там оборотите се клатят и съмнения за нещо спукано. Дали може дебитомера да дава грешно инфо и какъв е тоя спрей? От каде да го взема та да пробвам.
    ОК, той ти е видял според дебитомера какво отчита.
    Но реално как измери точно колко въздух е влезнал в двигателя, че ти е казва такива неща?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •