Колеги,
някой има ли идея на какво може да се дължи такова нещо?

(Д)ефекта забелязах преди няколко дни като беше топло, с много висене по светофарите и едвам-едвам движение. При включен климатик (климатроник ако има значение) и като я поизръчках температурата скочи на 110* (на маслото обаче не беше много висока температурата) . Като изключих климатика и започнах да се движа с нормална скорост температурата доста бързо се нормализира. При същите условия и каране, но без климатик подобно нещо не съм забелязвал. Иначе си държи 90* температура (и при градско и на извънградско), маслото не се качва,перката се включва почти веднага след 90* и си работи (върти си здраво), антифриз има, климатика си работи добре.

Подобно нещо забелязах миналата година веднъж, тогава едвам пълзяхме по едно много дълго изкачване (на извънградско, но си беше все едно съм по светофарите), но външната температура беше 44*, та тогава го отдадох на това.

Някой датчик ли се е прецакал, климатика ли да ходя да гледат? Не ми се вижда нормално при каквито и да е условия да качва така температурата. Изобщо на какво би могло да се дължи - дайте някакво мнение или идея.

Благоадря предварително.