Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Проблем с набирането

  1. #1
    Запален алфист buldan's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    London
    Age
    48
    Posts
    107

    Default Проблем с набирането

    Мисля че моята Алфа има проблем с мощността. Предната ми алфа беше 155 TD и се изтрелваше като стрела, сега тази 156 JTD се влачи като мравка по нагорнищата. Имам чувството че има нещо запушено или нещо пречи да си вдигне пълната мощност. Все пак е 105 к.с. и не мога да си обесня защо когато изкачвам някое нагорнище и изкам да превкюча на по ниска предавка - буквално колата забива. На празен ход няма никакви отклонения - поддържа постоянни обороти 800-900, без да се колебае. Има в момента само една забележка - трябва да сменя подгряващите свщи, но ми се струва че това не би трябвало да оказва влияние на мощността.
    Ще съм благодарен на всеки който може да ми помогне или да ми даде някакъв съвет
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16v Lusso 2007

  2. #2
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Дебитомер. Винаги любима тема
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  3. #3
    Запален алфист buldan's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    London
    Age
    48
    Posts
    107

    Default

    И какво следва ото това???
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16v Lusso 2007

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Смяна на консуматив който струва в Бош 518 лв но все пак има и други фирми но Бош-а е за първоначално вграждане.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    45

    Default

    Аз смених моя дебитомер преди месец и нешто.
    Купих го от T&Ncar на Оборище, струва 145 лв. за 2.4 JTD.
    Има го и Италсервиз и в Александър Ауто, цените са между 150-250 лв.
    В момента колата ми върви превъзходно. Не си струва да се хвърлят луди пари за консуматив. Приятели които се занимават с ремонти на коли, предимно Мерцедес и Ауди ми казаха, че в БалканСтар за моделите след 2000 година цената на дебитомера е около 250-300 лв., тъй като го броят за консуматив с не много дълъг живот.

  6. #6
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Е да де марки всякакви китайски има го даже за 115 лв на Фиат мисля че беше около 300+
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #7
    Запален алфист buldan's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    London
    Age
    48
    Posts
    107

    Default

    Като се включи към компютъра не ми дава че има проблем с дебитомера. Дали наизтина това е причината? Утре ще сменям всякакви консумативи - ремъци, масла, та дори и подгревателни свещи и се чудя дали това не може да е причина за по-бавното набиране и усещане за по-малка мощност?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16v Lusso 2007

  8. #8
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    откачи буксата на дебитомера и карай ............ нищо няма да й стане на колата освен малко по-висок разход ще разбереш веднага дали е от него .............
    И 518 лв ми се вижда много ........... моя е бош (made in Germany) и е 230 лв,за дизела да е 300 лв. отгоре не ми се вярва .................

  9. #9
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by slav40
    откачи буксата на дебитомера и карай ............ нищо няма да й стане на колата освен малко по-висок разход ще разбереш веднага дали е от него .............
    И 518 лв ми се вижда много ........... моя е бош (made in Germany) и е 230 лв,за дизела да е 300 лв. отгоре не ми се вярва .................
    Тц цената на бош дебитомера с номер завършващ на 019(но има и други номера дебитомери дето даже са по скъпи) който се слага в бензинови 1,8 и 2,0 и 1,9 JTD и 2,4 JTD е 518 лв клиентска цена при представителите на Бош можеш да го намериш и с голяма отстъпка ама за 230 не ми се вярва . Освен ако не си взел някакъв друг номер дебитомер дето да върши работа също и това е вариант, имаше писано из форума за оригинален дебитомер на лада на които сензора е като на Алфата и съвсем леко различен външен вид и струва оригинален 150 лв.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    438

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Quote Originally Posted by slav40
    откачи буксата на дебитомера и карай ............ нищо няма да й стане на колата освен малко по-висок разход ще разбереш веднага дали е от него .............
    И 518 лв ми се вижда много ........... моя е бош (made in Germany) и е 230 лв,за дизела да е 300 лв. отгоре не ми се вярва .................
    Тц цената на бош дебитомера с номер завършващ на 019(но има и други номера дебитомери дето даже са по скъпи) който се слага в бензинови 1,8 и 2,0 и 1,9 JTD и 2,4 JTD е 518 лв клиентска цена при представителите на Бош можеш да го намериш и с голяма отстъпка ама за 230 не ми се вярва . Освен ако не си взел някакъв друг номер дебитомер дето да върши работа също и това е вариант, имаше писано из форума за оригинален дебитомер на лада на които сензора е като на Алфата и съвсем леко различен външен вид и струва оригинален 150 лв.
    Този Ладовия е два вариянта с елемент завършващ на 030 и с елемент завършващ на 044. за нашите коли е втория, само, че в българия има само от първия, защото не са внасяни Лади с компютър изискващ втория....те са само за Русия...До тази истина стигнах, след като обиколих всички магазини за авточасти за Лада и разглобих над 50 дебитомера
    Накрая намерих връзка в Лада-България и там с един инженер се разровихме в литературата и разбрахме каква е истината...Такъв дебитомер може да се купи само от Бош и цената му е точно 518 лв. ако намериш човек от Бош или магазините които продават продуктите им, можеш да си го купиш за най-малко 407 лв. - това е дилърската цена. Пояснявам, че става дума за дебитомера, чийто номер завършва на 019 /той е с елемент 033 и е за 2.0 ТС, 1,9 ЖТД и някои 1.8 ТС...не съм сигурен за 2.4 и други бензинови става ли/.

    2000 156 SPORTWAGON SELESPEED
    1998 145 1.6 T.SPARK

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Sofia
    Age
    55
    Posts
    50

    Default

    Добре, аз не мога да разбера тогава какви са тия дебитомери в ТиН например по 140лв, защото мисля да си взема такъв. И 50000 да изкара, пак е по на далавера от 518лв
    156 2.4JTD '99 - продадена
    Nissan Murano '05 - не знам дали някога пак ще се кача на кола

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    438

    Default

    Quote Originally Posted by SamuraiJack
    Добре, аз не мога да разбера тогава какви са тия дебитомери в ТиН например по 140лв, защото мисля да си взема такъв. И 50000 да изкара, пак е по на далавера от 518лв
    Китайски са и не са лицензирано производство, а откровени ментета...за изкарване, ще ти изкарат колкото и всеки друг дебитомер, само, че показанията няма да са реални и мотора няма да работи в оптимален режим

    2000 156 SPORTWAGON SELESPEED
    1998 145 1.6 T.SPARK

  13. #13
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    мен ако питате тея алтернативните различни от оригинала хем не работят кат ората, хем не изкарват дълго... опита показва, че понякога и 5к км не изкарват.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  14. #14
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    моят дебитомер е на малко повече от 28 000 км. и няма никакви проблеми,изкараха го по номер на талона .................... Нали пише БОШ на него и ,че е Немско производство .......... от Ал ауто е ..... айде сега изкарайте го 10-то поколение виетнамец щом не е над 500 лв.

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    438

    Default

    Quote Originally Posted by slav40
    моят дебитомер е на малко повече от 28 000 км. и няма никакви проблеми,изкараха го по номер на талона .................... Нали пише БОШ на него и ,че е Немско производство .......... от Ал ауто е ..... айде сега изкарайте го 10-то поколение виетнамец щом не е над 500 лв.
    В Алекцандър ауто продават и рециклирани /каквото и да означава това/ за около 250-300 лв. мисля бяха. Напълно е възможно да е такъв твоя...или да не е точно за твоята кола...ако не те мързи, виж му номера и всичко ще стане ясно.

    2000 156 SPORTWAGON SELESPEED
    1998 145 1.6 T.SPARK

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •