Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43

Thread: Нов горд собственик на 155-чка

  1. #31

    Default

    Първо,мога само да кажа,че като поведение,стабилност,комфорт и всичко останало свързано с окачването(без цените на резервните части естествено) 156 е една голяяма крачка напред сравнение със 155
    А иначе подкрепям тезата,че на първо място трябва всичко по окачването да ти е в достатъчно добра кондиция,за да говорим за тестове,опасни маневри и всичко останало.
    155цата (поне тая от подписа е с 2.2 оборота на волана) има меко казано "отзивчива" управляемост на пътя.Едва ли хората ще сложат толкова "къса" рейка на кола с неуверено поведение на пътя Както и да си го говорим,за всеки екземпляр си е строго индивидуално...
    На мен все ми се струва,че окачването може по-добре и по-добре...но мисля,че тук излизам от границите на сток-а и ....
    '99 156 1.9 JTD SP3

  2. #32
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Ами в деня в който я купих по магистралата с 220 и влезе в прекъсвач но бая време карах с 200. Никви проблеми и никва нестабилност не усетих дори обратното никога не съм се чувствал толкова спокоен в кола с 220. Като имаме в педвид че може и с по-хубави гуми.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  3. #33
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Карнобатска гроздова
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Ок.Вече разбрахме,че проблема е в нашите коли.Няма смисъл сега всички собственици (настоящи и бивши) да се изреждат да ни обясняват колко велика кола е 155-цата.
    естествено е,че е само в нашите коли проблема!
    Дори и да го има някой друг няма да признае ,че алфа има косур!

    Вижте момчета,аз обичам много колата си,точно тази марка,даже въпреки всичките маймунджелъци,които ми прави ще я оставя,една от причините е,че няма да я дам за без пари,а втората просто защото си я обичам.



    Quote Originally Posted by VFTI

    Аз не вярвам...Кажи ми с какви гуми си...
    Предните са 185/65 ,а задните 195/60


    Ще отговоря само на този колега,защото само той е чел всичко писано в темата от мен.

    Quote Originally Posted by kris11
    @deq
    Не мога да знам къде е минала преглед колата ти , но това не е нормално поведение за 155 ца. Има нещо нередно в тази кола.
    Да не би да е посукана от предишен удар ??
    Гуми 195 , изправни амортисьори , изправни носачи. Минаване на проверка на ходова част на стенд - не само предница , но и задна ос.
    При мен е със спортно окачване и стои залепена на пътя. А карам бързо , поне така си мисля.
    На магистрала при много силен страничен вятър след 180-185км/ч я усещам , че не е стабилна
    Относно частите - вс. е боклук . Аз носачите ги сменям на 6-8 месеца / 18-19 000км/ Някои части и всеки ден / датчик включвател на радиатора - изкара цял половин ден.

    Това го пиша за да ти кажа , че има перфектно стоене на пътя.
    Посукване няма,изправни амортисьори , изправни носачи,проверка на ходова част на стенд - предница
    Ако направя такив завой със 180-200 км/ч ,който описваш ти,повярвай ми ще съм изхвърчала от платното....
    Алфа Ромео 155 1.7 8V T.S'96
    Hyundai Coupe 1.6i 16V '03-следващата,много скоро
    Kawasaki ZX9R 154 к.с '01г

    Имам две фръцли,една италианка и една българка!
    Всеки сантиметър в теб е секси,метър и деветдесет-жесток си,само тази нощ не стига...

  4. #34
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Posts
    76

    Default

    колеги и аз нещо го мисля отскоро има 145. в началото като я карах ми се струваше много стабилно обаче нещо напоследък маи не е така. усещам я по нестабилна и не съм толкова сигурен както преди в нея и не знам какъф е проблема- дали аз си внушавам или нещо не е наред
    Alfa Romeo 145 1.6TS - бившата
    Audi A4 Avant 1.8T 00'- настоящата

  5. #35
    започва да се пристрастява deli77's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    85

    Default

    Лично мое мнение - базов модел на 155 е по-стабилен от базов модел на 156. Карах няколко, различни версии на 156, но нито една не можа да ме накара да я предпочета пред 155...
    Около мен има, и са минали много Алфи, но модела 155 за мен е класика
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V 1995 129 hp

  6. #36
    Запален алфист millko's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    София
    Posts
    152

    Default

    Quote Originally Posted by deli77
    Лично мое мнение - базов модел на 155 е по-стабилен от базов модел на 156. Карах няколко, различни версии на 156, но нито една не можа да ме накара да я предпочета пред 155...
    Около мен има, и са минали много Алфи, но модела 155 за мен е класика
    Напълно си прав!!!
    Alfa Romeo 155 2.5 TD 96год.VM 31B,155 2.0 16V 96 год и Fiat Tipo 1.6 IE 95 год.

  7. #37
    Запален алфист millko's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    София
    Posts
    152

    Default

    Quote Originally Posted by deli77
    Лично мое мнение - базов модел на 155 е по-стабилен от базов модел на 156. Карах няколко, различни версии на 156, но нито една не можа да ме накара да я предпочета пред 155...
    Около мен има, и са минали много Алфи, но модела 155 за мен е класика
    Напълно си прав!!!
    Alfa Romeo 155 2.5 TD 96год.VM 31B,155 2.0 16V 96 год и Fiat Tipo 1.6 IE 95 год.

  8. #38
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Дея, относно гумите.
    Летните ми са 195/55/15
    Зимни 185/60/14

    Преди месец и нещо сложих зимните. Баси и ужаса честно.
    Като правя завой примерно от Малинов да се кача на Цариградско ако вляза с малко по висока скорост просто се чувства как гумите се гънат ( понеже са доста високи зимните) Имам чувството че колата се накланя, абе шибана работа, никак не ме кефи Като се случи първият път да мина от там си помислих че задницата ми тръгна на някъде.
    Със летните гуми си е голям кеф

    Мисълта ми е че на твоята си си доста виоки гуми, защо не пробваш с гуми с по-нисък профил. Те пък си имат дуг кусур, че много друса ама пълен кеф няма
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  9. #39
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Карнобатска гроздова
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f
    Дея, относно гумите.
    Летните ми са 195/55/15
    Зимни 185/60/14

    Преди месец и нещо сложих зимните. Баси и ужаса честно.
    Като правя завой примерно от Малинов да се кача на Цариградско ако вляза с малко по висока скорост просто се чувства как гумите се гънат ( понеже са доста високи зимните) Имам чувството че колата се накланя, абе шибана работа, никак не ме кефи Като се случи първият път да мина от там си помислих че задницата ми тръгна на някъде.
    Със летните гуми си е голям кеф

    Мисълта ми е че на твоята си си доста виоки гуми, защо не пробваш с гуми с по-нисък профил. Те пък си имат дуг кусур, че много друса ама пълен кеф няма
    Точно както го описваш е,имаш чуството,че колата се накланя.Вчера я закарах да балансират гумите,оказа се,че задните са като камък,надявам се,че това е един от проблемите.В понеделник ще видя как ще се държи на магистралата.Просто моята кола имам чуство ,че предницата и е супер лека и при силен вятър може направо да я занесе в канавката.За Коледа ще получи пак нови задни гуми,моят подарък отива за колата,яке за мотора на половинката,играчки за др. фръцла и аз съм пак прецакана
    Алфа Ромео 155 1.7 8V T.S'96
    Hyundai Coupe 1.6i 16V '03-следващата,много скоро
    Kawasaki ZX9R 154 к.с '01г

    Имам две фръцли,една италианка и една българка!
    Всеки сантиметър в теб е секси,метър и деветдесет-жесток си,само тази нощ не стига...

  10. #40
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Сори за офтопика, но твоята половинка няма ли да направи нещо за теб по Коледа ? Така оставаме с впечатлението, че само ти раздаваш подаръци ... Па ако е така, да наминем и ние по Коледа, пък ще ти спретнем едно подаръче да не си валат
    Майтап де, нищо лично

    Иначе съвета за гумите е добър - дано се оправи поведението на колата. R15/55 или R14/60 са добрия вариант според мене - по-ниски ще друста доста наистина, пък и нашите пътища не са за такива "експерименти".
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  11. #41
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Плевен/Виена
    Posts
    57

    Default

    Аз моята съм я сложил на зимни 195/65/14 а пък за лятото съм си харесал едни джанти фабирчни на 155 15 цолови и ще я слагам на 205/55 и се надявам да стане пълната лудница.А иначе по въпроса с стабилноста според мен е добра.Не смятам че е нещо върховно и недостижимо за сериина кола от тоя клас ама не е и лоша.Ама за пример понеже карам Е36 което излиза заводско със 205/60/15 трябва да кажа че алфата просто си е супер сравнение с него.Не знам що за идиот е сложил кола 193 коня на такива гуми.Ама аз съм с М-кови джанти 17 цола 225/45 отпред и 245/45 отзад и сега си ми е супер.Иначе алфата сложа ли я на летни веднага прилагам маневрата дето колегата VFTI я предложи (базикам се) ама всъщост бих го направил на летище не ме бърка.Иначе колегата да си я кара със здраве и се извинявам че му успамихме темата ама кво да се прави
    BMW E36 328CI 04.1998 - 230 кончета, 6-степенна скоростна кутия от Е46 330 и шпер-диференциал
    ALFA ROMEO 155 2.5TD 12.1995 - много скъпа вече тая нафта
    BMW E36 320CI 02.1995 - абе става

  12. #42
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    171

    Default

    шо не си прегледате амортисьорите...
    за тия с кривите пътища...
    Alfa Romeo 155/1.8TS

  13. #43
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Карнобатска гроздова
    Posts
    94

    Default

    Alfa User,аз съм си избрала съдбата,карам Алфа ,моите подаръци отиват по нейната подръжка,карета,кабели за свещите,гуми,масла...На нея правя най много подаръци и на дъщеря си.Реших и един жест на таткото за Коледа,подарък за мотора,ама доста солено ще ми излезе.За моят подарък-ми аз съм и именничка в понеделник ,знам ли може да се сетят ,ако не и сама мога да си купя нещо Пък и нали знаеш,на който слуша на него подаръци

    Извинявам се за офтопика!
    Алфа Ромео 155 1.7 8V T.S'96
    Hyundai Coupe 1.6i 16V '03-следващата,много скоро
    Kawasaki ZX9R 154 к.с '01г

    Имам две фръцли,една италианка и една българка!
    Всеки сантиметър в теб е секси,метър и деветдесет-жесток си,само тази нощ не стига...

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •