Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43

Thread: Нов горд собственик на 155-чка

  1. #1
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default Нов горд собственик на 155-чка

    Здравейте и аз отскоро вече имам Алфичка 155 1.8 т.с. . Страшно и се кефя на тая количка ама и тя е страшно запазена, Та да ви помоля ако някой има да ме посъветва нещо за количката моля да го направи. Благодаря предварително
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  2. #2
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Ами първо честита ти придобивка!!! Това е кола, която много може да те радва, ако си я поддържаш и пазиш. Което ме навежда до въпроса за съветите - адски внимателно си отваряй очите когато водиш колата на доктор - разгледай форума, и потърси надеждните сервизи, за да не си блъскаш главата после. Колата е супер откъм здравина, поведение на пътя, динамика и издръжливост, но един "добър майстор" може да я убие за броени минути ! Не спестявай от евтини консумативи, за да те слуша и радва колата още дълго - Алфа Ромео не е кола, която се кара с какво да е масло, и както и да е. Тази кола може да ти даде страшно много, но иска много и от теб! Поне до сега аз съм спазвал тези насоки, и никоя от Алфите ми не ме е предавала. Пожелавам и на теб много безаварийни километри, и страшно много радост с този чудесен автомобил !

    P.S. И не на последно място - добре дошъл в сектата !!!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  3. #3
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Мерсиии. Crashtest ми е съученик така че от към сервизи няма да имам проблеми ( Дватамра си ги подбираме ). Ама се пораждат три въпроса тук:
    1. С какво маско е наи добре да я карам??
    2.Как мога да сменя крушката на пепелника.
    3.Не ми светят врътките на духалките та как мога и тях да ги сваля.
    Иначе за 2 седмици много ме радва. Много е комфортна. и много върви.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Карнобатска гроздова
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User
    Колата е супер откъм здравина, поведение на пътя, динамика и издръжливост,
    Тази кола може да ти даде страшно много, но иска много и от теб!
    За здравина и поведение на пътя не съм много съгласна ,но с последното изречение съм съгласна


    За маслото само Кастрол пълна синтетика,с това я карам аз!Това и препоръчвам.
    Алфа Ромео 155 1.7 8V T.S'96
    Hyundai Coupe 1.6i 16V '03-следващата,много скоро
    Kawasaki ZX9R 154 к.с '01г

    Имам две фръцли,една италианка и една българка!
    Всеки сантиметър в теб е секси,метър и деветдесет-жесток си,само тази нощ не стига...

  5. #5
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Колежке, не знам какво те е накарало така да се разочароваш от 155-цата, но ако попитаме собствениците на 155 те ще потвърдят качествата на автомобила. Не случайно 155 е шампиона в DTM за периода 1993-1996 (всъщност през цялото време на участието си там...). А и аз говоря от опит, защото съм карал доста различни Алфи - 155, 33, 145... До сега 155 най-много ми допада като поведение на пътя. Но нека и други да споделят, може пък да съм леко пристрастен
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  6. #6
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Да каже някой, че 155 няма перфектно поведение на пътя?!?! Е това не го вярвам Никога не съм очаквал да го чуя и то точно в този форум
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  7. #7

    Default

    Незнам за вашите,ама моята НЯМА.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  8. #8
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Незнам за вашите,ама моята НЯМА.
    Оправи си колата!
    Карах 155 2 години и нещо и заявявам най - отговорно, че тази кола се сържи на пътя перфектно
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by botsos
    Quote Originally Posted by hsr
    Незнам за вашите,ама моята НЯМА.
    Оправи си колата!
    Карах 155 2 години и нещо и заявявам най - отговорно, че тази кола се сържи на пътя перфектно
    Колега,нищо лично ама нямам никакво намерение да ходя по сервизи само защото имаме различно мнение по въпроса.Пък колата нито си я виждал,нито си я чувал,нито си я карал и т.н.а как разбра че е за ремонт
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  10. #10
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Quote Originally Posted by botsos
    Quote Originally Posted by hsr
    Незнам за вашите,ама моята НЯМА.
    Оправи си колата!
    Карах 155 2 години и нещо и заявявам най - отговорно, че тази кола се сържи на пътя перфектно
    Колега,нищо лично ама нямам никакво намерение да ходя по сервизи само защото имаме различно мнение по въпроса.Пък колата нито си я виждал,нито си я чувал,нито си я карал и т.н.а как разбра че е за ремонт
    Колега и аз нищо лично, но 155 която не е стабилна на пътя, значи има някакъв проблем.
    Без лоши чувства.
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  11. #11

    Default

    Аз не твърдя,че колата е нестабилна,карал съм далеч по-нестабилни коли,просто лично за мен не е нещо особено в този си вид (с това окачване и гуми).Ама пък знам ли може и да и има нещо и да не знам :P
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  12. #12
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Аз не твърдя,че колата е нестабилна,карал съм далеч по-нестабилни коли,просто лично за мен не е нещо особено в този си вид (с това окачване и гуми).Ама пък знам ли може и да и има нещо и да не знам :P
    Ами един тест...При 120км рязко отиваш от крайна дясна в крайна лява лента и пак в крайна дясна, и ако не се обърнеш значи колата ти е окей

    Ей това е на базик... Ако някой го прави то е на своя отговорност


    И моята и много други 155ци просто се държат перфектно на пътя Ниско летящи самолети както се казва И още от малък алфист си зная, че това една от най-силните страни на 155 :P

    П.П Гумите имат огромно значение...В Севлиево имам познати, които си ги карат със гуми 175/70...ее ужассс каквото и да е колата с тия гуми е загубена кауза...
    Иначе при стандартни гуми 195/55 и 205/55 всичко е супер точно :P
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI
    П.П Гумите имат огромно значение...В Севлиево имам познати, които си ги карат със гуми 175/70...ее ужассс каквото и да е колата с тия гуми е загубена кауза...
    Иначе при стандартни гуми 195/55 и 205/55 всичко е супер точно :P
    Еми аз горе съм си писал в скоби,че тия гуми (185/60/14) не може да се очаква нещо особено,ама тва са дали за тоя двигател :P
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  14. #14
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI
    Quote Originally Posted by hsr
    Ами един тест...При 120км рязко отиваш от крайна дясна в крайна лява лента и пак в крайна дясна, и ако не се обърнеш значи колата ти е окей
    Аз , може да не е било 120 , но 100км/ч е имало . Преди около 2 години по тъмно на крайезерният път във Варна ме атакува странично каруца с мангали на галоп - точно под 90градуса на прелеза.
    Без да успея да помисля десен и веднага ляв . Очаквах да се обърна . Колата не се залюля , а все едно тухла се плъзга по пътя.
    Друг пример - магистралата Варна Шумен при над 160 км/ч се сцепи задна лява гума/ май 2006г/ Бях в лявата лента и изпреварвах 3-4 автомобила . Освен шупурканто на гумата не усетих придърпване , плавно намалих изчаквайки да се изтеглят колите от дясно.
    Малко преди Коледа 2005 - сняг лед през Слънчев бряг с гуми според мне галоши . Без да поднесе , забуксува. Имаше само - обътнат току автобус на изхода на Обзор на 1 та си страна и вадеха хората от предната врата. 2 ма ги хващат за ръцет и ги издърпват от автобуса и на снега . пред мен насрещно малко преди мотела на Сл. бряг с езаби 2 голфче в снега и се обърна на 1 страна. На завоите на Сл. 3-4 коли навързани на кълбо.
    Зора беше в Пловдив - движение по улици с дълбоки коловози от лед , а задираме оттдолу На следващият ден обратно щурмуване на Сл бряг - безпроблемно. Но със зимна Барумка
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Карнобатска гроздова
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Незнам за вашите,ама моята НЯМА.
    Именно,едно искренно мнение в тоз форум.Няма поведение,ходи из пътя като махалка.

    Alfa User,нищо лично,ама само алфи ако си карал то определено не можеш да направиш добра разлика.Знам какво е една кола да спи на пътя и да не ме е страх на завой да намалям,а да си карам спокойно.

    Щом започнеш да чувстваш колата си несигурна,особено аз возя детето си в нея,не мога да си кривя душата,колкото и да я обичам тази марка!


    Не ми пишете,че не е наред,наред си е ,мина дигностика преди месец и нещо при два различни сервиза.

    Обичам си я колата много,но съм и реалист,вече даже и не смятам разходите по частите,трето каре ми сменят,при положение,че тази кола си я пазя страшно много,досега с предишните коли не съм имала такъв проблем,а юркането е било на макс.
    Алфа Ромео 155 1.7 8V T.S'96
    Hyundai Coupe 1.6i 16V '03-следващата,много скоро
    Kawasaki ZX9R 154 к.с '01г

    Имам две фръцли,една италианка и една българка!
    Всеки сантиметър в теб е секси,метър и деветдесет-жесток си,само тази нощ не стига...

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •