Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: лампата на ръчната ми примигва?

  1. #16
    Запален алфист traiko_89's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    419

    Default

    Абе четете по-внимателно на човека му свети лампата за ръчната не за дефектирала спирачна система. Човека пита защото има проблем не да разтяга някаква тема .А на отговора няма нищо страшно няма проблеми и мойта ги прави тия работи най вероятно се получава от копчето за ръчната (вътре при зъбите).Не активира ръчната ако това те притеснява.дано съм помогнал.
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark to 2.0Twin Spark
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark for fun
    Alfa Romeo 146 2.0 TI R.I.P

  2. #17
    Запален алфист traiko_89's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    419

    Default

    А относно лагера се проверява като се дигне колелота и се завърта
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark to 2.0Twin Spark
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark for fun
    Alfa Romeo 146 2.0 TI R.I.P

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    1. Ръчната ти е много натегната и трябва дя я освободят да хваща на третия зъб. Иначе при мен така я направиха веднъж, че ми вдигна разхода на гориво чак.
    2. При спукан спирачен маркуч - това е най- евтиният вариант изпуска спирачна течност и трябва да си смениш , за препоръчване и двата. Рано или късно ще ти се наложи да го правиш.
    3. Всички останали случаи ........
    146 1.6 TS 01.97

  4. #19

    Default

    Извинявам се предварително на колегата че ще му ползвам темата, ама да питам....
    При мен са нови накладките, а ръчната неиска да блокитра гумите отзад ?! Е да... хваща ама ... не е като да влачи гумите...
    Дзверих се отдолу, ама невидях да се натяга от някъде ?! Някакви идей някой ще даде ли ?
    При 156-цата, при почти напъно износени накладки отзад, гумите блокираха на 2-рия зъб, и лоста си беше много мек. А тук като начало е и твърд, и напълно опъната ръчна нехваща напълно ?!
    Благодаря предварително
    http://luchi.bg/ Парапети

  5. #20

    Default

    Виж под лоста за ръчната дали има една "гайка" за натягане,дърпаш го леко и гледаш отдолу,поне при моята е така
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    Quote Originally Posted by traiko_89
    Абе четете по-внимателно на човека му свети лампата за ръчната не за дефектирала спирачна система. Човека пита защото има проблем не да разтяга някаква тема .А на отговора няма нищо страшно няма проблеми и мойта ги прави тия работи най вероятно се получава от копчето за ръчната (вътре при зъбите).Не активира ръчната ако това те притеснява.дано съм помогнал.
    Я кажи, коя е тая лампа за "дефектирала спирачна система"!?
    146 1.6 Boxer '96

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    60

    Default

    Quote Originally Posted by traiko_89
    Абе четете по-внимателно на човека му свети лампата за ръчната не за дефектирала спирачна система. Човека пита защото има проблем не да разтяга някаква тема .А на отговора няма нищо страшно няма проблеми и мойта ги прави тия работи най вероятно се получава от копчето за ръчната (вътре при зъбите).Не активира ръчната ако това те притеснява.дано съм помогнал.
    И аз го имах сащия проблем, на 1 -2 при провече обороти .... Просто ми се бяха позахабили накладките, долях спирачна течност и всичко си дойде на място.
    '97 Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Alfa Romeo 166 2.4 JTD

  8. #23
    Младши алфист dMg's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Sofia,Bulgaria
    Age
    37
    Posts
    28

    Default

    Колега досипи спирачна течност и следи откъде ти тече....Това ти е индикатора за спирачна течност не само за ръчната.....Досипи и провери!

  9. #24
    Запален алфист alfa boy Qv's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    От Пловдив
    Posts
    208

    Default

    Колега видя ли,те4носта на спира4ки те а?6тот на мен ми премигва като когато няма!!!

    145 Qv
    145 boxer 1.3

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    кат гледам въпросът е от 2007г а отговорът от сега,ако е чакал човечеца до сега сигурно бая се е изтормозил.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •